Su Grubu Burçları Hangi Mistik Yerleri Gezmeli?

Zodyak’ın mistik burçları su grubu üyeleridir. İçinde sürreal öğeler, derinlik, duygusal objeler ve gizem barındıran konular ilgilerini çeker. Gelişmiş hayal güçlerinin sınırsız evrenine hitap eden sıra dışı yerleri görmeye can atarlar. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki bu ilginç mekanlar arasında ne fazla dikkati gizemli yerler çeker. Bunların birçoğu geçmişte aktif olarak kullanılırken şimdi hayalet yapılara dönüşmüş durumdalar.

Akrep: Veba Adası Fort Alexander

Esrarlı mekanları görmeye bayılan Akrep burçlarının gezmesi için önereceğimiz yapı “Veba Adası” diye de adlandırılan Fort Alexander kalesi. Rusya’nın St. Petersburg şehri sınırlarında yer alan kale, 1703’te Baltık Denizi’nin ortasındaki mini adaya şehri korumak için inşa edilir. Ruslar 19. yüzyıla kadar İngiltere, Fransa ve Osmanlı devletlerine karşı bu kaleyi kullanır. 1800’lü yıllarda eski önemini yitirir. O dönem veba salgını tüm dünyayı kırıp geçirir. Ruslar bu hastalığa karşı bir komisyon kurar ve aşı geliştirmeleri için bilim insanlarını Fort Alexander’a yerleştirir. Çevreden tamamen izole bir şekilde çalışan ekipten dört kişi zatürreye ve vebaya yakalanır. Uzmanların ekip başı da dahil iki kişi ölür. Kalan personel hastalıktan korunmak için ölüleri kalenin fırınlarında yakmak zorunda kalır. Uzun süren mesailer sonunda veba aşısını geliştirmeyi başarırlar. 1983’te terk edilen kaleyi, ziyaret etmek isteyenler için turlar düzenlenir.

Balık: Gizemli Otel Del Salto

Duygusal Balıkların ziyaret ettikten sonra memnun ayrılacağı mekan ise Kolombiya’da bulunan gizemli otel “Del Salto.” 1923’te uçurumunu kıyısına inşa edilen bu yapı, zengin konukları ağırlamak için lüks bir tasarımla yapılmış. Yanındaki şelalenin de etkisiyle ürkütücü bir havası olan otelin lanetli olduğuna inanılırmış. Otele gelen konuklar esrarengiz bir şekilde kaybolurmuş. Rivayete göre Güney Amerika, İspanyollar tarafından işgal edilirken bir grup yerli, işgalcilerden kaçmaktaymış. Şelaleye geldiklerinde uçurumdan aşağı atlayarak havada kartala dönüşmüşler. Bu hikaye giderek yayılırken aşk acısı çekenleri, kalbi kırıkları ve ruh hali bozuk olanları çok etkiler. Otelde arka arkaya intiharlar yaşanır. Bu hadiselerin de etkisiyle otel önemini yitirir ve 1990’da kapanır. Günümüzde restore edilen Otel Del Salto müzeye dönüştürülür ve meraklı çok sayıda turistin akınına uğrar.

Yengeç: 1954’te Terk Edilen Kolmanskop

Geçmişe bağlı ve aile hikayelerinde kendini bulan Yengeç burçları, Afrika’daki Kolmanskop kentinin öyküsünden etkileneceklerdir. 1908’de Alman sömürgesindeki Namibya çöllerinde, genç bir işçi yerde elmas bulur. Yerli halk haberi duyunca bölgeye akın eder. Almanlar girişi kapatarak bölgeyi kontrol altına alır. Elmasları çıkarması için kasabaya işçiler getirirler. Bu değerli madenin verdiği zenginlikle çölde Kolmanskop kasabası kurulur. Lüks site gibi inşa edilen bölgede gösterişli konaklar, çarşı, balo salonları, tiyatrolar, havuzlar açılır. Hatta şehre Afrika’nın ilk tramvayı da kurulur. Buradaki hayatın tek olumsuz tarafı evlerin çöl fırtınalarına maruz kalmasıdır ve düzenli olarak odaları temizlemek gerekir. Aileler burada mutlu mesut yaşarken kentin diğer bölgelerinde yeni elmas rezervleri ortaya çıkar. Ardından Kolmanskop boşaltılarak tamamen terk edilir ve o ihtişamlı hayattan geriye hayalet bir kasaba kalır. Günümüzde belli saatler arasında çok sayıda turist ve fotoğrafçı tarafından ziyaret edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.