Stüdyoyu Terk Eden Mütevazi Kova: Hakan Peker

TRT Müzik kanalında “Engelsiz Sahne” programına katılan Hakan Peker’in canlı yayında stüdyoyu terk etmesi sosyal medyada epeyce bir gündem oldu. Şarkı söylediği anda kameramanın kendisini değil, seyirciyi görüntülediğini gören Peker, bir anda parlayarak rejiyi sert bir tavırla eleştirdi. “Seyirciyi çekeceğine beni çekmen lazım reji, anladın mı? Yanlış yeri çekiyorsun” diyen şarkıcı sinirlenerek sahneyi terk etti. Ardından sosyal medyadan gelen yorumlar ve tepkiler nedeniyle Instagram’dan “Ben mütevazı biriyim” serzenişinde bulunarak programda yaşadığı sorunları hesabında anlattı.

Gel gelelim egolu olduğu için sosyal medyada lince uğrayan şarkıcının paylaştığı ’’Benim ne kadar mütevazı olduğumu hayranlarım bilir” sözleri bile dışarıdan gelen tepkilerin haklı bir göstergesi oldu. En genelinden baktığımızda, kendisini ekrana getirmediğini söyleyip rejiye öfkelenen ve şarkı ortasında sahneyi terk eden birinden bahsettiğimizi düşünürsek, sizce de bu tavırlar kendisini ikinci planda görmeyi asla kabul edemeyen tanıdık bir burcu akıllara getirmedi mi?

5 Şubat 1961 yılında doğan 57 yaşındaki Hakan Peker’in Güneş’i Kova, Venüs’ü ise Koç burcunda. Ben merkezliliğin dibini vurması, sabırsızlık denizinde boğulması, rekabet yokuşunda gıkı çıkmadan depar atması ve yaşam sahnesinde assolistin hep kendisi olması işte tam da buradan geliyor. Zaten sanatçının yayınladığı mesajdan rejiye verdiği tepki, başından aşağıya tam da bir kanıt niteliği taşıyor. Canlı yayında verdiği Koç tepkisini, sonradan yayınladığı Kova mesajıyla kapatmaya çalışmasını da söylemeden geçmeyelim.

Şöyle bir geriye doğru gidersek canlı yayında yaşanılan bu durum yine zamanında büyük patırtılar koparan klasik bir Koç vakasını akıllara getiriyor. İkinci plana atılmayı yıllarca emek verdiği sanat geçmişine yediremeyen Koç burcu Erol Büyükburç, o aralar jüri üyeliği yaptığı programda ‘’Ben saksı değilim’’ yakarışlarıyla adeta zihnimize kazındı. Programın sunucu Behzat Uygur’la belki kendisi için küçük ancak televizyon tarihi için büyük bir tartışmaya imza attı.

Ekranlarda izlediğimiz bu iki olaya baktığımızda iki sanatçının da verdiği tepkiler pek de tesadüf değil gibi görünüyor, öyle değil mi? Düşünmeden hareket edip tartışmacı tavrını öne koyan aceleci Koç ile aykırı ve bildiğini okuyan inatçı Kovanın birleşimi ekranlarda böyle alışılmadık görüntülere sebebiyet verebiliyor. Siz siz olun ne yaparsanız yapın, bir de dışarıdan nasıl göründüğünüze bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.