Stresli Başak Burcunun Uzak Durması Gereken 3 Meslek!

Günlük hayatın problemleri, geçim derdi, trafiği, kredi kartı ekstresi zaten stressiz bir insan olarak yaşamını sürdürmene pek olanak tanımıyor. Bir de stres eşiği düşük bir Başak burcuysan zaten vay haline! Hayatını risk almadan yaşamak istiyor, sinirden stresten uzak durmaya çalışıyor, sorunlu insanları çevrende barındırmıyorsun. Hatta geleceğini bile buna göre şekillendiriyor, meslek seçimini yapına, karakterine ve burcunun özelliklerine göre yapmaya çalışıyorsun. Fakat ona rağmen hayatının bir köşesinde sana fazlasıyla yetecek kadar stresi barındırıyorsun. Peki ne kadar analitik düşünüp iyi çalışsan da üretken, verimli, titiz biri olsan da acaba hangi mesleklerden uzak durmalısın?

Telefon Operatörlüğü

Düşünsene kulağında kulaklık ve cevaplaman gereken onlarca soru! Üstüne hakaretler işitiyor, her konuşma sırasında gerim gerim geriliyor, her şeye rağmen sakin kalmaya çalışıyorsun. Bir de karşında üzerinde baskı kurmaya, isteklerini yerine getirtmeye çalışan biri var! Çıldırman resmen an meselesi! Her dakika sinirlerin daha da yıpranıyor, iş ortamında huzursuzluk alıp başını çok uzaklara doğru gidiyor. Telefon operatörlüğü senin gibi Başak burcu birine hiç mi hiç uymuyor!

Taksi Şoförlüğü

Trafik! 3 hece 6 harf ve başlı başına bir stres kaynağı! Bir de arabana binen müşterinin istekleri! Kestirmesi, navigasyonu, polisi, trafik lambası, levyesi, ehliyetsiz sürücüsü! Katil olmak istiyorsan iyi bir tercih olabilir fakat amacın para kazanmaksa elini kana bulamadan başka işleri de çok iyi yapabilir, sinir katsayınla oynamadan güzel şeylere imza atabilirsin! Unutma, sen elinden her iş gelen becerikli bir Başaksın sonuçta!

Paramedik

Bir yanda sirenler kulağında çalıyor, bir yandan da belki bir hayat kurtarmaya çalışıyorsun. Tek bir hatanın bir insanın ömrüne mal olacağını biliyorsun! Üstüne kornalar da eklenince soğukkanlılığını korumak için ömründen ömür veriyorsun! Strese karşı direnci olmayan bir Başak olarak yıl daha yaşamayı planlıyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.