Burcuna Göre Hayatını Renklendir!

İnsanın hayat enerjisini sömüren, tüm negatif enerjiyi üzerine toplayan dünyanın en çirkin duygularından biri stres! Sadece modunu düşürmekle kalmıyor, çabuk yaşlanmaya sebep oluyor, hatta birçok zaman hasta bile ediyor. Düzenli olarak meditasyon yapmak, kaliteli bir uyku çekmek ruhuna çok iyi gelebilir, ancak her an bu mümkün olamayabilir. O halde negatif enerjini yok etmek için burcunun söylediklerine kulak ver, hayatındaki stresi gider!

Koç

Ah Koç! Şu heyecanın ve hevesin yüzünden aceleciliğin tavan yapıyor ve stresten kırım kırım kırılıyorsun! Kendini azıcık rahat bıraksan, “zamanla nasılsa olur” desen her şey çözülecek aslında, ama yok dinlemiyorsun! Madem bunu yapamıyorsun, o zaman hazır ol stresten nasıl arınabileceğini söylüyoruz: Temizlik! Seni strese sokan şey aslında kontrol kaybını hissediyor olman. Bu yüzden evinde derin bir temizlik yaparak gücünü geri kazanabilirsin! Tek ihtiyacın olan stresli olduğun zamanlarda yaşadığın yerin cennete dönüşmesi. Bu da dip köşe temizlik ile çok kolay!

Boğa

Biri senden değişik bir şeyler istediğinde, keyfine uymayan olaylar olduğunda hop sen gidiyorsun, yerine bambaşka biri geliyor! O sakin, soğukkanlı Boğa gidiyor hiç tanımadığın yepyeni biri oluyorsun. İşte tüm bunların tek sebebi stres! Senin kadar mutfağı, koskocaman sofralar hazırlamayı seven bir başka burç yok. O zaman bunu avantaja çevirme zamanı! Gir mutfağa, akşama kadar içinden ne geliyorsa pişir. Üzerine bir de arkadaşlarını davet et, güzelce yiyin, için, sohbet edin. Emin ol o stresli ruh halin şıp diye yok olacak!

İkizler

Sıkıldın mı, ilgin dağıldı mı, hatta kararsızlığın tuttu mu en keyif aldığın şeyi yapmalısın! Senin gibi entelektüel, öğrenmeye açık, aklına gelebilecek her türlü bilgiyi toplayan biri için kitap okumak demek yeni dünyalara keşfe çıkmak demek! İhtiyaç duyduğun zihinsel berraklığı sağlamak için yeni fikirlere, bakış açılarına ihtiyaç duyuyorsun. O halde stresli anlarında hayal gücünü rengarenk yepyeni bilgilerle donatmalısın. Meraklı yapın sana zarar vermez, seni daha güçlü kılar, unutma!

Yengeç

Hassasiyetin tavan, bunu hepimiz biliyoruz! Duygularınla ilgili ters giden bir durum olduğunda, kırılganlığın tuttuğunda üzerindeki tüm negatif enerjiyi atman gerek! “Kendimi ormana vurup yoga mı yapayım, çimlere mi basayım?” diye düşünmene hiç gerek yok! Formülün çok basit! Akünü doğru bir şekilde şarj edebilmen için denizde yüzmekten sonraki en iyi şeyin banyo olduğuna eminiz. Huysuz ve huzursuz olduğunda sakin bir banyo negatif doğanı bastırmak için harikalar yaratacak!

Aslan

Eleştiri bombardımanına uğradığında ya da fikirlerini biri değiştirmek için ısrar ettiğinde, en yakın zamanda o andan uzaklaşmalı, stresinden arınmalısın! Hayat dolu, eğlenceli, neşeli yapını korumak, hatta enerjini doldurmak için hemen insan içine karışmaya ne dersin? Şöhretine tekrardan kavuşmak için en yakın arkadaşlarını ara ve onlarla güzel bir program yap. Seni rahatsız eden konuları konuşmak ruh halinin düzelmesine yardımcı olacak ve doğal neşene tekrardan kavuşacaksın!

Başak

Bazen bir bakıyorsun detaylarda kaybolmuşsun, kafan kazan gibi olmuş, bir de baş ağrın tutmuş, hatta galiba stresten hasta oluyorsun, neredeyse hastanelik olacaksın! Önce bir dur, sakin ol, derin nefes al. Unutma ki sağlığın hiçbir şeyin önüne geçemez! Stresli bir gün ya da hafta geçirdiğinde daha iyi hissetmeni sağlayacak en kuvvetli seçeneğin başkalarına yardım etmek. Koca yüreğini beslemek için bir huzurevini ziyaret edebilir ya da hayvan barınağına giderek orada keyifli vakit geçirebilirsin!

Terazi

Terazi Burcu - Alışveriş

Senin gibi ince düşünceli, kibar, pozitif birini bile strese sokuyorlar ya! Oysa bilseler sen o dengeni korumak için, içinde ne fırtınalar yaşıyorsun. Tam dengeye ulaştım derken negatif bir olay patlak veriyor, hoop en başa dönüyorsun! Üzerine aldığın bir milyon sorumlulukla stresinden arınmak için kendini eğlenceli bir şey ile ödüllendirmelisin. Huzurun kaçtığı anda vur kendini alışverişe! Güzellik kavramını güncelle, yepyeni kıyafetler, ayakkabılar al ve neşeli, etrafa pozitif enerji saçan Terazi ol!

Akrep

Akrep Burcu - Kick Boks

İşler iyi gitmedi mi, gözlemlediğin durumlar hiç beklenmedik sonuçlar yarattı mı vay haline! Zaten insanlara zor güvenen bir yapın var, bir de güveninin boşa çıktığını gördüğün zaman sinir basıyor, iyice ketum biri oluveriyorsun! Tabii bu arada stres basıyor kontrolü elinden kaybediyorsun. Yüksek yoğunluktaki bu stresten arınabilmek için terlemeni sağlayacak bir hobi bulmalısın. Mesela kick boks! Tutkunu ve duygu yoğunluğunu dışa vurarak stresten arınabilir, üstelik attığın ter ve tüm kaslarını çalıştırman sayesinde harika bir vücuda sahip olabilirsin!

Yay

Düşüncesizlik ile suçlanıyor, “dikkatsizsin” deniyor, üstüne üstlük disiplinsiz olduğun da söylediği zaman tüm iyimserliğini kaybediyor, negatif enerji içinde boğuluyorsun! Sonrasında stres sağlığına vuruyor, “ne yapacağım?” diye düşünmeye başlıyorsun. Aslında stresten nasıl arınabileceğini içten içe çok iyi biliyorsun. Nasıl mı? Yürüyüşe çıkarak! Senin kadar gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seven başka bir burç yok! Hatta imkanın varsa seyahate bile çıkabilirsin. Sorunlarından uzaklaşmak bakış açını değiştirmeni, iyimserliğe tekrardan kavuşmanı sağlayacak.

Oğlak

Her ne kadar disiplinli, olgun, profesyonel ve planlı olsan da; projelerine ya da hiç bitmeyen toplantılarına aşırı yükleme yapıldığında stresli olabiliyorsun! İlk yapman gereken şey kendini sıkmaktan ve boğmaktan vazgeç! Sonrasında daha iyi bir şekilde organize olabilir, yapılacaklar listesi hazırlamak ve haftalarını düzenlemek için kendine zaman ayırabilirsin. Öncelikler doğrultusunda teslim tarihlerini belirleyerek kendini çok daha az stresli hissedeceğine eminiz!

Kova

Kova Burcu - El Becerileri

Genel olarak zaten insanların duygularını anlamakta zorluk çekiyorsun, bir de kapalı kutu oldular mı iyice işin içinden çıkamıyorsun! Hele bir de durumlara karşı ürettiğin alternatif çözümler de beğenilmeyip senden hala sonuç bekleniyorsa stresin tavan yapıyor. Kendini şımartmanın ve pozitif enerjini ortaya çıkarmanın tam zamanı! Yaratıcılığın sağlığın için oldukça önemli, bu yüzden yepyeni fikirler üretmeli, orijinal düşüncelerini ortaya dökmelisin. Öyleyse kendine el becerini geliştirecek ve hayal gücünü dışa vurmanı sağlayacak bir hobi edinmelisin!

Balık

Duygusal karakterin her durumdan kolayca etkilenmene sebep oluyor, bazen dalgınlığın yüzünden hatalar yapıyor ve sonrasında stresin tavan yapıyor! Naif yapından dolayı zaman zaman ağlayacak bile oluyorsun, hatta bazen tutamıyorsun bile göz yaşlarını. O zaman ağlamadan önce stresini hemencecik yok edebileceğin çözümü söyleyelim, sen de biraz rahatla. Stresli olduğun zamanlarda bir müze gezebilir, biraz şiir okuyabilir ya da bir tiyatro oyunu izleyerek sanatçı ruhunu besleyebilirsin!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.