Stiliyle Öne Çıkan 5 Ünlü Türk Kadını

“Moda geçer, stil kalır!” Neredeyse moda ile ilgilenmeyen kişilerce de bilinen bu söz dünyaca ünlü, yarattığı tasarımlarla moda dünyasına damgasını vuran Coco Chanel’e ait. Ünlü modacı Chanel, bu sözünü öyle bir hayata geçirdi ki onun imzası haline gelmiş kumaşlar, desenler, anahtar parçalar ile şıklığı garantilememek mümkün değil. Özellikle dolabımızın vazgeçilmez parçası küçük siyah elbiseler, breton (denizci) üstler, kadınların pantolon giymesi, tüvit ceketler, kapitone çantalar hep onun eseri. Elbette doğru kullanımla. O zaman ise ortaya moda olanı satın almak değil de stiline uyanı dolabına eklemenin etkisi giriyor. Çünkü moda olan her şey senin için uygun demek değildir.

İlkbahar-Yaz, Sonbahar-Kış olmak üzere 2 ana sezon, Pre Fall, Resort ve İlkbahar ve Kış olmak üzere de 2 de Couture koleksiyonu hazırlanan kadın modası dünyasında trendlere uymaya kalkarsan 6 sezondan seçtiklerinle karmakarışık bir görüntün olur. Çünkü moda geçicidir, koleksiyonlarda o dönemin temaları, renkleri, modelleri, siluetleri, desen ve kumaşları belirlenir. Eğer sen stil sahibi olmak istiyorsan trendlerde kendi dolabına uygun olanları analiz ederek tarzına eklemelisin. Etrafına nasıl bir izlenim vermek istiyorsun, eğlenceli mi, romantik mi, çılgın mı, minimal ya da maksimal mi? Önce ona karar vermelisin. Minimal bir tarza sahip olan bir kişilin bu kışın neon oversize paltoları dolabına eklemesi para harcamaktan başka bir şey olamaz.

Stilinle şık olmanın diğer bir yanı da kendini aynı kıyafetleri tercih eden kişilerden nasıl farklı göstereceğini bilmenle başlar. Örneğin mavi jean ve beyaz tişört ve deri ceket ile herkes şık bir görüntü elde eder. Senin farkın bu kombini farklılaştıracağın parça ile öne çıkacaktır. Çanta, ayakkabı, fular, eşarp, şapka ya da tercih ettiğin takı ile tarzını ortaya koyacağın noktada stil sahibi olursun.

Stil sahibi olmanın diğer bir yolu da burcunun etkilerini stiline de yansıtmaktır. Bu da burcunun özelliklerini iyi bilip onu stilinle birleştirmen ile gerçekleşir. Bu işe moda kategorimizdeki içerikleri okuyarak da başlayabilirsin. Bu kadar stil sahibi olmaktan bahsetmişten Türkiye’nin stili ile öne çıkan 5 kadınını incelemeye ne dersin? O halde işte başlıyoruz…

Her Zaman Şık Derin Mermerci

Cemiyet hayatının öne çıkan ismi Derin Mermerci neredeyse Türkiye’nin en şık kadınları arasında bir liste yapıldığında her zaman ilk beşe girer. Çünkü o bir Boğa burcu kadını. Her daim zevkli, kaliteli bilinci olan ve seçimlerine sadık bir kişi. Onu asla günlük hayatında moda trendi olan bir görünümün tamamı ile göremeyiz. Mutlaka kendine bir şey katar. Elbette midi boyda tüllü etekler trend olduğunda o da dolabına ekler fakat onu birçok insanın yaptığı gibi bol kazaklar ile tercih etmek yerine uzun bir blazer ile kombine eder. Desenleri ve materyalleri öne çıkarır. Çoğunlukla ise günlük hayatında spor şıklığı tercih eder. Gece hayatında ise onu hep zarif elbiselerle ile görürüz.

Zamansız Parçalarıyla Hande Ataizi

Birçok insan Hande Ataizi’nin tarz sahibi olmaktan çok Kate Moss ile Sienna Miller’ı taklit eden biri olarak görüyor olsa da bu seçimleri onu Türkiye’nin en şık kadınları arasında olmasına engel değil. Öncelikle ünlü oyuncu kusursuz fiziği ile öne çıkmasına rağmen zamansız seçimleri ile de öne çıkıyor. Eh, ne de olsa o bir Başak burcu üstelik Ay burcunun Akrep olması da zaman zaman günlük hayatında tercih ettiği seksi tarzı ile de öne çıkıyor. Ekranlarda olduğunda Ay burcunun etkisinde olan ünlü oyuncu günlük hayatında ise minimal çizgilerin dışına çıkmayan şıklığı ile zarif ve şık. Eğer sen de ünlü Başak burcu kadınlarının şık ve rüküşlerini incelediğimiz içeriğimizi merak ediyorsan hemen tıkla! 

Her Daim Modern Yasemin Ergene Özilhan

Yasemin Ergene cemiyet hayatına eşi ile evlendikten sonra girdi. O zamana kadar stilini pek bilmediğimiz ünlü oyuncu özellikle son zamanlarda Türkiye’nin en şık kadınları arasında kendine yer buluyor. Çoğunlukla modern bir tarzı olan Yasemin Ergene, zaman zaman moda trendlerini uygulayarak rüküş mü şık mı diye bizi de kararsız bırakıyor. İşte o zamanlar anlıyoruz Yasemin’in burcunun Kova olduğunu. Özellikle son haftalarda tercih ettiği pantolon ile insanları ikiye bölmüş olsa da bize göre tam bir Kova kadınının tercih edeceği sıra dışılıkta olan bir seçimdi. Yenilikçi olma özelliğini de stiline yansıttığını düşünüyoruz bu tercihi ile. Fakat genellikle modern ve şık seçimler yapıyor. Hatta stil sahibi olmanın sade, klasik ve rahat olmak ile eşdeğer olduğunu savunuyor. Kova burcu kadınının vazgeçilmez deseni olan çizgilere karşı koyamadığı zamanlarda bile çizgisini asla kaybetmiyor. Dikkat çekici bir parça seçtiğinde onu her zaman siyah ile dengeliyor.

Tüm Jenerasyonların En Çok Takip Ettiği: Serenay Sarıkaya

Özellikle son yıllardaki seçimleri ile stil sahibi kadınlar listesine hızlı bir giriş yaptı Serenay Sarıkaya. Her ne kadar Güneş burcu Yengeç olsa dahi Ay burcunun Kova, Venüs burcunun ise Aslan olmasının etkilerini fazlasıyla görüyoruz. Öyle ki stilini sadece Yengeç tarafı yönetiyor olsaydı bu listeye biraz zor girerdi. Fakat Serenay stilinde Yengeç burcu etkilerini aksesuar tercihlerinde yansıyor. Günlük hayatında sıra dışı seçimlerini Kova burcunun yenilikçi ve özgür ruhundan alırken, gece hayatındaki seçimlerinin kesinlikle Aslan burcunun etkisinde olduğunu söyleyebiliriz. Kırmızı seçimleri ve dikkat çekici tercihleri ile uzun yıllar bu listede kalacak gibi görünüyor.

Bir Stilden Fazlası: Ece Sükan

Eski model, moda danışmanı, stil ikonu, reklam yıldızı, dizi oyuncusu Ece Sükan için bizim sayabildiklerimiz. Fakat o en fazla cesur seçimleri ile öne çıkıyor. Her ne kadar Yengeç burcu olsa da onda Kova burcu kadınının özgür ruhunu, Yay burcunun ileri görüşlü özelliğini, Terazi burcunun zevkini, Aslan burcunun da etkileyici özelliklerini stiline yansıttığını görüyoruz. Stilinde hem seksi bir duruş hem de görkemli bir çizgi var. Öyle ki yabancı basın bile defalarca moda haftalarında Ece Sükan’ı dergilerine ve web sitelerine şıklığı ile konuk etti. Yengeç burcunun en büyük özelliğini ise vintage parçalara verdiği değer ile anlıyoruz. Vakti zamanında vintage mağazası da olan Ece, stiline vintage parçalar ekleyerek modern ile geçmişin izlerini mükemmel bir şekilde vurguluyor.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.