Stiliyle Her Daim Rüküş Olan 5 Türk Kadını

Türkiye’de stiliyle öne çıkan fazla kadın yok. Ara ara şık olan birçok isim var ama her daim şıklığı ile gözümüze takılanların sayısı fazla değil. Çünkü birçoğu marka bağımlılığı ile şık olacağım derken podyumda gördüğü görünümün aynısını üzerine geçirmiş oluyor. Tabii kendilerine has tarzlarıyla göz kamaştıran ünlülerimiz de yok değil. Üstelik her birinin stili de ayrı. Belki bazıları stil danışmanları ile çalışıyor bilemiyoruz ama kimin umurunda. Her daim rüküş seçilen ünlülerimiz de çalışabilir. Herkesin gerçekten iyi bir tarzı olacak diye bir şey yok. Özellikle ünlülerin dünyasında. Fakat tarzı satın alabiliyorlar. Eh, hayatları bu kadar kolayken neden rüküş olmayı seçtiklerini anlamak hiç kolay değil. Belki konuşulmak için bilemiyoruz. Belki de kendilerini gerçekten böyle beğeniyorlar. Onu da bilemiyoruz ama biz kimler rüküş ve neden rüküşün cevabını ararken rüküş olmak için neden bu kadar inat ettiklerinin cevabını bulmaya çalıştık. Acaba burçlarının bir uzantısı olabilir mi, ne dersin?

Madem konu buralara geldi ve rüküş olanlar arasında ilk beşimizi sayacağız aklına gelen ilk ismi düşünmeni isteriz. Evet, hep bir ağızdan Demet Akalın diye bağırdığınızı duyar gibiyiz. İstesek 20 rüküş ünlü de bulabilirdik, fakat biz her daim rüküş olanları sıraladık. İnan bize bu listeye girmişlerin iki gün üst üste şık giyindikleri gün yok. Üstelik sayacağımız tüm ünlülerin ses sanatçısı ya da söz yazarı olması da dikkatimizi çekmedi değil. Hatta fazlasıyla da başarılı buluyoruz. Eh, bir de giyinebilseler mükemmel olacak. Daha fazla merakta bırakmadan hazırsan başlıyoruz…

Markaların Bile Şıklaştıramadığı Demet Akalın

Güneş burcu Boğa, Yükseleni ise Terazi burcu olan Demet Akalın bizi giydikleri ile fazlasıyla şaşırtıyor. Hatta haritasında Terazi olan bir kadının nasıl olurda her zaman ama her zaman rüküş seçimler yapabildiğine inanmakta zorlanıyoruz. Boğa burcu kadının zevkli tutumunu da göremiyoruz kendisinde. Belki de keyfine ve lükse düşkün olmasından, maddiyata fazla önem vermesinden dolayı bu yanlış seçimleri yapıyor. Hayır değişime de kapalı eğer açık olsa belki Terazi kadının şık ve zarif stilini elde etmesi için zaman gerekir ama en azından daha vücuduna uygun ve şık seçimler yapabileceğini düşünüyoruz. Her ne kadar müzik piyasasındaki başarılarını onu oldukça yukarılara taşısa da rüküşlüğü konusunda hiçbir otoriten geçer not alamıyor. En çok tercih ettiği markaların başında gelen Gucci ve Fendi markalarının neredeyse en kötü tasarımlarını özenle seçiyor. Param var harcıyorum diyor ama o parayı bir stil danışmanına verse oldukça şık olabilir.

İtinayla Rüküş Olan Hande Yener

Çoğu zaman ah Hande, vah Hande diyesimiz geliyor. Özellikle son günlerde gördüğümüz ve asla anlam veremediğimiz kırmızı kıyafetiyle. Demet Akalın ile yıllardır bitmeyen kavgası ve yarışı sanıyoruz ki rüküşlük konusunda da devam ettirmek istiyor Hande Yener. Aksi halde bu seçimlere neden bulmak zor. Özellikle de her tarafı Oğlak burcu olan bir kadının. Evet, Güneş, Venüs, Jüpiter ve Merkür burcu Oğlak olan bir kadının. Bir kere stili konusunda hiç temkinli değil. Bir zamanlar Lady Gaga’nın gölgesindeyken bile anlayışla karşılayabilirdik ama bu son hallerini asla. Oğlak burcu kadını ölçülü ve istikrarlı giyinir. Hande Yener ölçülü değil ama rüküşlük konusunda oldukça istikrarlı. Ayrıca Oğlak burcu kadınlarının saygınlığı önemseyen kıyafet seçimlerini de hiç görmüyoruz ünlü sanatçıda. Neresinden tutsak olmuyor. Bize göre Oğlak kadını şıklığı ile her daim göze çarpmaz ama rüküş de pek olmaz. Sanıyoruz ki başarı odaklı olan Hande Yener sesim var demeye çalışıyor. Belki de bu tarz kıyafetlerle daha çok konuşulacağını garantiliyor, ne dersiniz?

Kafasına Göre Yıldız Tilbe

Listede anlayışla karşıladığımız tek kişi Yıldız Tilbe. Bu anlayışı karşılamamızın nedeni ise burcundan dolayı değil onun kişiliğinin renklerinden dolayı. Kafasına eseni yapan, dilediğini konuşan ve gelgitleriyle o muhteşem sözlerin yazarı Yıldız Tilbe için rüküş desek de şahsına münhasır olduğunu kabul ediyoruz. Kimseyi taklit etmiyor, magazin basınına oynamıyor ve konuşulmak umurunda bile değil. O yüzden o rüküş olsa da gerçekten istediğini giyiyor. Kıyafetlerini sahnede yırtıyor, rahat etmezse çıkarıyor, kendi modasını kendi yaratıyor. Şık mı asla ama yine de haklı gerekçeleri var. Güneş burcu Yengeç olan ünlü sanatçının bu seçimlerinin keyfine düşkün özelliğinden kaynaklandığını da düşünmüyor değiliz. Duygularına göre karar veren Yıldız Tilbe o gün ne hissediyorsa öyle giyiniyor. Bir stili yok ve rüküş ama bu listedeki en tatlı ve haklı rüküş kadın.

Gençliğinin Arkasına Sığınan Aleyna Tilki

Genç yaşta kazandığı ün ile fazlasıyla başarılı olan Aleyna Tilki Güneş burcu Koç, Ay burcu Oğlak ve Venüs burcu da Balık olan bir genç kız aslında. Her yaptığı ve yazdığı tweetler ile olay olan Aleyna bir de giydikleri ile bizi çileden çıkarıyor desek yeridir. Koç burcunun çocuksu olmasını anlayabiliyoruz ama aynı zamanda stili ile öncülük eden de bir burçtur Koç kadınları. Fakat Aleyna’nın öncülük edecek bir stili asla yok. Her ne kadar “Benim yaşıtlarım böyle giyiniyor!” dese de biz hiç öyle görmüyoruz. İyi ki de görmüyoruz çünkü fazlasıyla demode. Pijama modası olduğunda bile en yanlış pijama modelini seçerek rüküş olmayı başardı. Saten pijama tarzında takımlar giymesi gerekirken o onu bile çocuklaştırarak gerçek bir pamuklu pijama giymiş gibi görünüyordu. Kürklü terliklerini otel terliği giyip dışarı çıkan Justin Bieber bile giymez. Diyecek bir şey bulamıyoruz. Başarıları ile var olmaya devam etsin ama uzun bir zaman şık olamayacak gibi görünüyor. Peki, sence Aleyna Tilki’nin başarısı şans mı yoksa çaba mı? Merak ediyorsan hemen tıkla!

Vücudunu Tanımadığı İçin Rüküş Olan Hadise

Hadise kendini şık sanadursun, hatta kıyafetlerine de bir servet yatırsın yine de şık olamıyor. Çünkü vücudunu hiç tanımıyor. Aslında bazı seçimleri yanlış değil çünkü o bir Terazi burcu kadını fakat tüm yanlışları vücudunda takılıyor. Örneğin Dior seçimi olan midi etekli, straplez elbisesi ve belindeki kemer zevk olarak oldukça doğru bir seçim olsa da etek boyu onu olduğunda daha kısa göstermiş. Üstelik bel bölgesi kalın olan Hadise kalın bel kemeri ile beline dikkatleri çekerek hem daha kalın hem de üst bölgesini daha kısa gösteren bir tercih yapmış. Belki bu seçimi ile şık olabilecekken yine sınıfı geçememiş. Leopar desenli kürkü (sahte olmasını diliyoruz) siyah ile kombine etmek son derece doğru iken çanta ve ayakkabı seçiminin yanlışlığına gelmeden saten gömlek ve deri pantolonun yanlışlığından gözlerimiz alamıyoruz. Tişört ile giydiği tulumu hiç görmemiş olmayı da dilerdik. Türkiye’nin önde gelen şarkıcılarından olan Hadise’nin Ay burcu Kova olması garip seçimlerini açıklıyor ama yine de Kova burcu kadınlarının garip seçimlerinde bile bir eğlence olur. Üzgünüz Hadise bir gün vücut proporsiyonuna göre giyindiğinde eminiz ki bu listeden çıkacaksın ama o güne kadar rüküşsün. Hazır Terazi burcundan bahsetmişken “Ünlü Terazi Burcu Kadınlarının Şık ve Rüküşleri “adlı içeriğe göz atmak istersen hemen tıklayabilirsin.

Görseller: Tüm görseller Pinterest ve Google web sitelerinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir