Stil Sahibi Burçların Oturma Odaları

İçinde yaşadığın alan senin en huzurlu olman gereken yerdir. Çünkü evin sana ve yaşam tarzına ne kadar uygun olursa orada yaşamaktan o kadar keyif alırsın ve yaşam kaliten artar. Dilediğin kadar dışarıda, işte ya da farklı bir yerde vaktini geçirsen de eve dönmek istersin her zaman. Evinde huzuru bulduğun anda da mutluluk kaçınılmaz olur. Fakat sana uygun olmayan sadece trendlere uyum sağlamak için dekore edilen bir evde belli bir süre hoş vakit geçirebilirsin ama zamanla seni boğmaya başlayabilir. Örneğin evde kırmızı renk kullanmak her burcun katlanabileceği bir renk değildir. Koç burcu kırmızı ile aşk yaşarken Balık burcu çıldırabilir. Veyahut beyaz renk ve sade bir dekorasyon Terazi, Başak ve Oğlak burçlarını mutlu ederken Aslan burcunu intihara sürükleyebilir. İşte tam da bu nedenle kişilik özelliklerimizi yansıtan burçlarımıza göre oturma odaları için dekorasyon fikirleri hazırladık ki evini düzenlemeden önce fikrin olsun.

O halde hazırsan burçların ayırt edici özelliklerine uygun olarak hazırladığımız oturma odası önerilerine başlıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Kırmızı Detaylar

Koç burcu kadını senin için her zaman olduğu gibi kırmızı detayları önereceğiz. Fakat bu önerimizin birkaç kuralı olacak. Öncelikle duvar rengi olarak kullanmanı istemiyoruz çünkü senin zaten canlı ve coşkulu olan ruhunu iyice hiperaktivite kıvamına getirmesinden endişe ediyoruz. Kırmızı koltuk rengi olarak ama sadece bir tanesinde olmalı, berjerlerde değil. Odanın diğer renklerini ise kahverengi tonlarında seçmeni tavsiye ediyoruz. Koltuk çok büyük bir alan dersen kırlent ya da objelerde kırmızı rengi kullanmalısın. Fakat bayrak kırmızısı değil daha koyu tonlardaki kırmızı rengi tercih etmelisin.

Boğa Burcu Kadını İçin Doğal Tonlar ve Sanat 

Boğa burcu kadını sanata yatkın olduğunu ispatlayabilmek için evinin her yerine sanat fotoğrafları ya da eserleri dağıtmak istiyorsun biliyoruz. Çoğu zaman duvarların çerçeve asmaktan delik deşik olmuştur. Bu harika ama bazen göz yorucu da olabiliyor. İşte bu görünümü yaratmaman için oturma odanı düzenlerken duvara asacağın çerçevelerinin hepsinin aynı renkte ve boyutta olmasına özen göstermeni tavsiye ediyoruz. Ayrıca dekor renkleri olarak gri, beyaz ve sakinliğin rengi yeşili, doku olarak da kadife kumaş ve ahşap mobilyalar tercih etmelisin.

 İkizler Burcu Kadını İçin Farklı ve Çeşitli Dekorasyon

İkizler burcu kadını çeşitlilik arayan ruhunu evinin dekoruna yansıttığı anda zihinsel olarak da aktif olacaktır. Günlük hayatında aşırı hareketli olan İkizler burcu kadınının evde çok sakin olmasını beklemek yanlıştır. O nedenle biz İkizler burcu kadınları için turuncu rengin hakimiyetinde koyu yeşil, bordo ve beyaz renklerini kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Mobilyaların kesinlikle uyumlu olmasın ki ilgin çabuk dağılıp odanın dekorundan sıkılma. Ayrıca hafif mobilyalar seçersen sürekli odanın şeklini de değiştirebilirsin. Entelektüelliğini ise sehpanda sergileyebilirsin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Sıcak Bir Yuva

Yengeç burcu kadını sen diğer tüm burçlara göre evcimenlik konusunda en sadık burçsun. Ailene düşkünlüğünden anaç kişiliğine kadar tüm ruhunu evine yansıtmayı seviyorsun. Çünkü evinde olmak sana her zaman güçlü hissettiriyor ve huzur buluyorsun. İşte tam da bu nedenlerle sana bej ve beyaz rengin tonlarında fotoğraf ve masa üstü dekor kitaplarıyla senin ruhunu yansıtan bir oturma odası öneriyoruz. Renk konusunda toplamda 3 rengi geçmezsen hem sıcak hem de modern bir oda yaratabilirsin.

Aslan Burcu Kadını İçin Parlayan Odalar

Trendler ne kadar sade ya da modern olursa olsun ihtişamlı Aslan burcu kadını sen yeni bir oda yapıyorsan o odaya gösteriş eklemekten asla geri kalmazsın. Kişisel olarak eğlenceli olan Aslan burcu; sen iş dekoruna gelince eğlenceyi bir kenarda bırakarak görkemli koltuklara, parlak dikkat çekici orta sehpalara, pirinç detaylara yön vermelisin. Çünkü aradığın ihtişamı bu detayların bulunduğu odalarda bulacaksın.

Başak Burcu Kadını İçin Az Çoktur

Başak burcu kadını bazen senin sadeliğin bizim tansiyonumuzu düşürüyor. Her seferinde az çoktur anlayışını belirliyorsun ve bu stilini de harika yansıtıyor. Ama ev dekorunda bazen aşırı gösterişsiz bir görünüm yaratır bilgin olsun. Beyaz renk ve modern dokunuşlara öyle tutkulusun ki bazen evini hastane odasına çeviriyorsun. Bu da evinde huzurlu olmaktan ziyade seni depresyona sokar şimdiden belirtelim. Eğer mutlaka beyaz renk olmalı diyorsan da ahşap rengi mobilyalar ile birleştirirsen evin sanki deniz kenarında bulunan bir yazlığı andıracak ve oturma odana her girdiğinde huzurla dolacaksın.

Terazi Burcu Kadını İçin Bozulmayan Tasarımlar

Terazi burcu kadını sen bıçak gibi tabirini oturma odanda da harekete geçirmeye bayılırsın. Senin aldığın mobilyalar sanki asla bozulmayacak ve hatta müze kıvamında duracakmış gibi olmasını istiyorsun ama bu şekilde odayı tutmak biraz meşakkatli şimdiden bil isteriz. Tabii satın aldığın mobilyanın minderlerini sert olanlardan seçersen, renkleri minimumda tutarsan, sadece kitap ve çiçek dekoru kullanırsan olmayacak şey de değil. Biraz çaba ile zevkli stilini evine rahatlıkla aktarabilir huzur isteyen ruhunu besleyebilirsin.

 Akrep Burcu Kadını İçin Karanlık Renklerin Işığı

Akrep burcu kadını sen karanlık tonlarda parlarsın her zaman. Ne kadar koyu renk varsa etrafında karmaşık şeylerde mutlu olan ruhunu açar. Bu yüzden her ne kadar pek sevmesek de sana oturma odanı ya koyu bir duvar rengine boyatmanı ya da mümkün olduğunca koyu gri renkte koltuk tercih etmeni öneriyoruz. Odana ışık katacak tek şey camlarından gelen gün ışığı olmalıdır. Ev aydınlatman da ise her zaman abajurlardan yararlanmalısın. Böylece gizemli havanı oturma odana da yansıtmış olursun.

Yay Burcu Kadını İçin Rahat, Etnik ve Eğlenceli Renkler

Yay burcu kadını sen evinde bile farklı kültürleri yaşatmak istersin. Sanki sürekli gezen sen değilmişsin de evin göçebeymiş gibi farklı kumaşlardan kırlentler, yeşil, turuncu ve kahverengi tonlarının hakimiyetinde, duvarda etnik desenli tablolar, bitkilerin, renkli pufların ve antika değerindeki halı seçimin ile coşkulu bir oturma odası yaratırsın. Hatta bazen o kadar karmakarışık görünür ki arkadaşların; evin de senin gibi özgürlüğüne düşkün esprisini yapabilir.

Oğlak Burcu Kadını İçin Modern Konfor

Geleneksel Oğlak burcu kadını sen stilinde ne kadar ağır başlıysan oturma odanı düzenlerken de o kadar modern olursun. Çoğu zaman açık renk koltuk takımını ahşap ya da mermer sehpa ile dekore edersin. Kırlentlerin mutlaka desensiz, koyu veya açık renk olmaz üzere iki çeşittedir. Dekorasyonunda hep bir ölçülü bir tavır vardır. Asla tek bir abajur kullanmaz hatta simetrik bir şekilde yerleştirirsin.

Kova Burcu Kadını İçin Çılgın Renklerin Güzelliği

Kova burcu kadını sen hardal sarısı, mürdüm, lacivert, yeşil ve kiremit rengini en fazla oturduğun odada tercih ederek ne kadar sıra dışı olduğunu dekoruna yansıtıyorsun. Üstelik bu renklerin hepsini de bir arada kullanıyorsun. Senin için çılgın renklerin dünyasına dalmak denize girmek gibi huzur verici bir şey olduğu için oturma odanı bu renklerden dekore etmeni onaylıyoruz. Duvarlarına ise farklı eserleri asarak entelektüelliğini de pekiştirirsin.

Balık Burcu Kadını İçin Romantik Odalar 

Balık burcu kadını oturma odasında bile peri kızıymış gibi renkler kullanmaktan hiç vazgeçemeyeceğin için birçok kişi sana ne zaman büyüyeceğini soruyor. Halbuki sen toz pembe, yavruağzı rengi ve bebek mavisi başta olmak üzere bu tatlı tonlar ile naif kişiliğini ve hayalperestliğin gücünü deniyorsun. Üstelik bu şekilde çok da mutlu olduğun için oturma odanı bu renklerde dekore etmeye devam etmelisin.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.