Starbucks Çalışanlarının Haz Etmediği 3 Burç!

Hiç büyük bir restoran zincirinde ya da kahve dükkanında çalışma deneyimi yaşadınız mı? Uzun kuyruklar, bir anda gelen müşteriler, yapmanız gereken işler, yöneticiler ve kurallar! Herkesi memnun etme endişesi, işini iyi yapma gayesi ve sürekli gülümseme mecburiyeti! Amerika’da Michigan Üniversitesi’ndeki Starbucks’ta çalışan Brain Beckwith ismindeki barista, müşterilerin sergilediği yanlış davranışlar hakkında bazı noktalara değinmiş. Bakalım hangi burçlar Amerikalı Starbucks çalışanını hangi hareketleriyle delirtmiş?

Kararsız Teraziler!

Kahve sırasına girdiniz ya da yemeğinizi sipariş veriyorsun. Acaba filtre kahve mi? Yoksa Americano mu? Soğuk mu olsun sıcak mı? Nakit mi vereceksiniz kredi kartıyla mı? Sanırım arkanda kapıya kadar uzanan sırayı görmüyor, hem karşındaki çalışanı zor durumda bırakıyor hem de diğer müşterilerin vaktini alıyorsun. Karar vermek için harcadığın vakitle tüm öğle aranı bitiriyorsun. Karar verme konusunda tıpkı bir Terazi gibi davranıyor, Brain gibi arkadaşları çileden çıkarıyorsun!

Telefon Bağımlısı İkizler!

İki dakika bile sürmez sipariş vermen, öyle değil mi? Ama sen napıyorsun? Elinde telefon Instagram’da fotoğraf like’larken, Whatsapp’ta arkadaşlarınla goy goy yaparken daha ne sipariş vereceğini bile bilmiyor, kasaya gelince sudan çıkmış balığa dönüyorsun! Hem çalışanları hem de bekleyen diğer insanları mağdur ediyorsun! Telefonundan kopamayan İkizler burcunu andırıyor, bütün tepkileri topluyorsun!

Aceleci Koçlar!

Biraz sabret be güzel kardeşim! O kahve benim mi? Hala hazır değil mi? Karşındaki insanın da bir potansiyeli var öyle değil mi? İki dakika sabredemiyor, tez canlılık konusunda tam bir Koç gibi davranıyorsun! İstediğin her şey hemen anında olsun istiyor, sabretmek nedir bilmiyorsun! Sorularınla, tavırlarınla Starbucks çalışanlarının ahını alıyorsun! Demedi deme!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.