Stalkerlığın Kitabını Yazan Akreplerin Gücünü Aldığı 5 Özelliği

Stalkerlık müessesesi öyle herkesin altından kalkabileceği bir iş değil. Instagram’da gizli gizli takip ettiği kişinin 8 ay önceki fotoğrafını beğenenini mi ararsın, aynı telefon numarasından ya da Facebook hesabından fake hesap açıp kişi listesine rezil olanı mı, storyleri izlerken isminin altta kabak gibi görüldüğünün farkında olmayanı mı… Ah ah ne desek bilmeyiz ki. Öte yandan farkındayız, herkes stalkerlığın ince detaylarına vakıf değil. En nihayetinde herkes bir Akrep değil! Karda yürüyüp izini belli etmeme sanatında uzmanlaşmasında ise burcunun sahip olduğu türlü özelliğin payının olduğunun bilinmesi gerekir. İşte Akreplerin dolambaçlı yolların uzmanı olmasını sağlayan karakteristik özellikleri!

Arkasında Delil Bırakmayacak Kadar Tedbirli Olması

Stalker olmaya hazırlanan herkesin kulağına küpe etmesi gereken altın bir kural var: Ne yaparsan yap, arkanda en ufak bir iz bırakma! Mümkünse hayalet olmayı bil. Akreplerin başarılı stalk seanslarındaki taktiklerinden biri de bu. Her tuzağı ve tehdidi önceden öngörmesi ve planlarını buna uygun olarak düzenlemesi. Instagram profilini masaüstünden stalklayarak, olası çift tıklama riskini ortadan kaldırması ya da stalk sonrası arama geçmişini geciktirmeden silmesi gibi. Bir de story ya da video izlemek gibi tuzaklara düşmeyip, ateş hattından olabildiğinde uzak kalma huylarını unutmamak gerek tabii!

Dolambaçlı ve Arka Yolların Ustası Olması

Stalk eyleminin temelinde kimselere sezdirmeden sinsice takip etmek var. Doğrudan yüzleşmek ya da dürüstçe sorular sormak, pek de bu işlerin raconuna uygun değil. Aksine edilecek sohbetlerin stalk için elverişli bilgiler sağlamaya yönelik bir tür ön soruşturma işlevi görmesi beklenir. Nelerden hoşlanıyor, kimlerle takılıyor, nerelerde geziyor… Akrepler karşısındakine sezdirmeden hepsini öğreniverir. Böylece stalk sürecine nereden başlanması gerektiği ve nerelere bakılacağı konusunda uzman haline gelir. Karşısındakinin ağzından lafları kerpetenle alsa bile birkaç dakikalık stalk becerisiyle gizlenmeye çalışılan her bilgi artık ceptedir.

Azla Yetinmeyip, Her Zaman Daha Fazlasını İstemesi

 

Stalkerlığı küçük görenlerin bile kabul ettiği bir kural varsa, o da bilginin güç olduğu. Günlük yaşamlarında bile yakınlarının hayatına dair her ayrıntıyı bilmek isteyen Akrepler, stalk için de benzer bir yolu izler. Karşısındaki paylaşsın ya da paylaşmasın, ona dair her gizli bilgiyi bir şekilde elde eder. Kendini güvende hissetmesi ya da insanlara sahip olmasını sağlayacak yegane yol onun için budur çünkü. Stalk sırasında birkaç basit bilgiyle yetinmeyip, kişinin akrabalarını bile incelemesi işte hayata ve insanlara karşı bakış açısının bir örneği.

Sınırları Zorlayabilecek Kadar Gözü Kara Olmaları

Birilerinin sosyal medya hesaplarında sessizce gezinen kişi gidip de kendine başarılı bir stalker falan demesin. Gerçek bir stalker olmak isteyen herkesin, çok daha fazlasını göze alabilmesi gerekir. Gözleri kanlanana dek kişinin profilinde dibi görmesi yeterli değil. Yakınlarının şeceresini çıkarması, kimi uygulamalar aracılığıyla Google aramalarına kadar her şeye ulaşması ve hatta şifresini öğrenmesi “Başarılı bir stalkerım” diyebilecek kişinin özellikleri olabilir. Sınırları zorlamayı seven Akreplerin her zaman yaptığı gibi!

İlgisiz Görünen Bilgileri Bile Ustalıkla Bir Araya Getirmesi

Facebook, Twitter, Instagram ve daha nicesi… Hepsinin içinde kişilerin hayatına dair açık ya da üstü kapalı bir dünya bilgi gizli. Tabii her zaman bir paylaşımdan kişiye dair çıkarım yapmak, doğru bir yöntem olmayabilir. Aslolan birbiriyle alakasız görünen parçaları bir araya getirip, mantıklı bir sonuç çıkarabilmektir. Nasıl mı? Akreplerdeki gibi keskin bir zekayla. Analiz gücü ve analitik yönü gelişkin kimseler olduklarından birbiriyle uzaktan yakından ilgisi olmayan türlü veriyi kolaylıkla birbirine bağlamak onlar için çocuk oyuncağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.