Spor Yaparken Burcuna Göre Giyin!

Yeni yılının ilk çeyreğini bitirdiğimiz bu günlerde hala senenin başında, yılbaşı gecesi kendine verdiğin sözlerden biri olan düzenli spora başlama isteğini yerine getiremediysen bu sana son çağrımız. Tabii seçtiğin sporun, bu seçimi yaşam tarzı olarak hayatına yerleştirmende büyük önemi olduğunu bilmeni isteriz. Vücut yapına uygun olmayan sporu yapman ne kadar sakıncalıysa ruhuna uymayan sporu yapman da o kadar boş bir girişim olacaktır. Çünkü başlarsın ve sana uygun olmadığını anladığın anda yarım bırakmış olursun. O yüzden, sana burcuna uygun bir spor yapmanı öneriyoruz.

Burcuna uygun sporu yapmaya başlaman harika ama seni teşvik edecek bir itici kuvvete de ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz. O itici kuvvetin altında da spora başlamak için ilham kaynağı olacak şeyin dolabına ekleyeceğin yeni spor kıyafetleri olduğunu biliyoruz. Böylece zevkle spora başlayabilirsin. Hazırsan spor yaparken burcuna uygun giyinmenin ipuçlarını açıklamaya başladık.

Koç Burcu Kadını Dövüşür

Bakma son yılların modası olduğuna Koç burcu kadınları bir şeyi ilk yapan olmayı tercih ettikleri için kickbox sporu ile de tanışan ilk kadınlardan biridir. Hem de moda olmadan önce. Çünkü cesur kişilikleri ile erkek sporu olarak görülen kickbox’da kadınların da var olacağını ispat etmek istediler. Adriana Lima’nın da başı çektiği kickbox yaparken giymen gerekenlerin başında iyi bir çift boks eldiveni ve onun içine takacağın iyi bir bandaj satın almalısın. Uzun bir tayt, bazen üzerine giyeceğin kısa şort –bunu her zaman giymeyeceksin- sporcu sutyeni ve bol kolsuz bir tişört seni spor salonuna hazırlayacaktır. Tabii çıplak ayakla dövüşmeyeceksin, yanına rahat zıplayacağın ayakkabılarını almayı unutma.

Boğa Burcu Kadını Doğa ile İç İçe

Doğayı sevdiğin için kapalı bir salona mahkum olamazsın. İstediğin kadar basketbol, voleybol ya da masa tenisi yapmak iste. Hep başlarsın fakat sonu asla gelmez. Sıkılmayacağın bir spor yapmak istiyorsan doğayı seven ruhuna hitap et ve hemen bir bisiklet satın al. Bisiklet sürmek senin sakin ve uysal kişiliğinin de ortaya çıkmasını sağlar unutma! Giyeceklerine gelecek olursak 2019 yılının modası bisikletçi taytlarını gönül rahatlığı ile hatta rüküş olmuşsun denemeyecek bir alanda giyebileceksin. Yaz için kısa kış için uzun tayt, vücudu saran rüzgar kesici uzun kollu ve kısa kollu bodylerden ve rahat bir ayakkabı satın alarak başlayabilirsin. Bisikleti uzun mesafelerde kullanacaksan eldiven, kask ve dizlik almanı tavsiye ediyoruz.

İkizler Burcu Kadını Pilatesin Gücünden Yararlanır

Her şeyden çabuk sıkılan İkizler burcu kadını spordan nedense sıkılmaz. O her sporu yapabileceğini bilir fakat yapmaz. Çünkü her ne kadar sportif olsa da bireyseldir ve takım oyunlarından  hoşlanmaz. O nedenle İkizler burcu kadınlarına bireysel bir spor olan aletli pilates yapmalarını tavsiye ediyoruz. Mat pilatesini özellikle tavsiye etmiyoruz çünkü aletli pilates aktiftir, mat pilatesi ise daha yavaş ilerler bu da seni sıkabilir. Ayrıca esnek yapın itibari ile 2. gidişinde gözle görülür bir şekilde uyum sağladığını da göreceksin. Kıyafet konusuna gelirsek kaydırmayan çorap, diz altı ve uzun birer tayt, sporcu sutyeni ve sıkı bir body. Her ne kadar Instagram hikayelerinde sadece sporcu sutyeni ile yapılan pilates görsek de herkesin yattığı yere çıplak teninle yatacağını düşünmüyoruz. Yatar mısın yoksa?

Yengeç Burcu Kadını Suda Huzur Bulur

Duyarlı Yengeç burcu anavatanı olan suda kendini rahat hissedeceği için su sporları tam sana göredir. En iyi adapte olabileceğin ise su sporu ise kolaylığı ile yüzmedir. Kolay demişken zaten bildiğin için ve olimpiyatlara hazırlanmadan spor yapmak istediğin için diyoruz. Yoksa yüzmeyi profesyonel olarak yapmayı planlıyorsan bol şans çünkü kolay gibi görünse de oldukça efor isteyen bir spor dalı yüzme. Fakat kıyafetleri kolaydır. Bir tek yüzücü mayosu ve bone alman yeterli. Lütfen retro bikinilerini yaza sakla. Hızını kesmesini istemiyorsan yüzücü mayosu ile sporunu yapmalısın.

Aslan burcu Kadını Kortlarda Gezinir

İhtişamlı Aslan burcu kadınının gösterişli bir spor dalına merak sarmasından daha doğal ne var hayatta. Elbette tenis ya da golf oynayacak, çünkü kendisi insanları yaptığı her seçim ile etkilemeye bayılıyor. Oldukça pahalı bir spor olan tenis için iyi bir raketin olması şart. Kıyafet tercihin ise modaya uyman açısından tenis eteği veya elbisesi, açık alanlarda oynuyorsan güneşi kesmesi açısından cap ya da vizor şapka, tenis ayakkabısı ve vücudunu saran bir body alman yeterli.

Başak Burcu Kadını Sakinlik Sever

Minimal etkilerin dünyaya egemen olduğu zaman ile aşağı yukarı aynı zamanda moda olan Yoga denince elbette ilk akla gelen burç Başak burcu olur. Çünkü sade ve minimal hayatında onu her daim sade ve dingin hissettirecek tek spor dalıdır. Birçok Başak burcu kadını pilates yapsa da sana iyi gelen yogadır. Hatta Kundalini yoga yapmanı tavsiye ediyoruz. Kıyafetlerin ise uzun ya da diz altı bir tayt, spor sutyeni, crop top ve bol salaş bir tişört. Ayakkabı ve çorap yok. Titiz bir insan olduğun için matını da kendin almanı ve yoga yaptığın zamanlarda kendi matını kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Terazi Burcu Kadını Zarafet Sever

Terazi burcu kadını kadar ruhundan dış görünümüne akan bir zarafet zor bulunur. O kadar zariftir ki bu yaşamına yansıdığı gibi kıyafet seçiminden makyajına, spor tercihinden konuşma tarzına kadar yansır. Eh bu kadar narin olunca yapacağın spor da zarafet dolu olmalı. o halde Terazi burcu kadınları yetişkin balesi yapmalı. Eğer balerin değilsen ve bale içinde hep uhdeyse yetişkin balesine başlamanın tam sırası. İhtiyacın olanlar ise tütü etek, balerin mayosu, beyaz külotlu çorap, tozluk, tayt ve bol bir tişört ile pisi pisi denen bale ayakkabısı.

Akrep Burcu Kadını Spor Yaparken Bile Ketumdur  

Akrep burcu kadını bireysel sporlara bayılır. Kimse ondan spor salonunda kardiyo çalışmasını ya da spor yaparken sosyal medyada gösteriş yapmasını beklemesin. Çünkü o anların ona özel olmasını ister. O nedenle de genelde doğada spor yapar ve en çok tercih ettiği spor ise koşudur. Deniz kenarında, ormanda ya da koşu parkurlarında olması fark etmez. Tek istediği kendi ile baş başa spor yapmaktır. Genellikle siyah renk tayt, eşofman ya da siyah tişört ve kapüşonlu hırka tercih eder. Koyu ayakkabıları ise mutlaka renkli olur.

Yay Burcu Kadını Macera Peşinde

Maceraperest Yay burcu kadınları ekstrem sporların peşindedir. Çünkü onlar için spor kendine meydan okuyabilecekleri bir özgürlüktür. Spor salonu ya da deniz kenarında bir koşu onları kesmez. Yay burcu kadınları kesinlikle yeni dünyaları keşfedecekleri dağlara tırmanmanın peşindedir. Dağcılık için satın alman gerekenler ise termal içlik, yün kazak ya da yün gömlek, parka ya da su geçirmez panço, altına kadife veya kalın keten pantolon, yün çoraptır. Genelde her şeyini sentetik ve yün olmasına dikkat etmelisin. Pamuklu her şey senin için zararlıdır. Hatta dağcılık için kıyafet almaya gittiğinde “Cotton Kills” ibaresini görürsün çoğu yerde. Bunun anlamı pamuklu kumaşın ıslandıktan sonra tüm yalıtım özelliğini kaybetmesidir. Zor kuruduğu için hipotermiye bile sebep olabilir. bu  anlattıklarımızın dışında ince ama kat kat giyinmeni öneriyoruz.

Oğlak Burcu Kadını Doğayı İzleyerek Spor Yapar

Ağır başlı Oğlak burcu kadını doğa sporlarını sever. en çok tercih ettiği ise yürüyüştür. Dağda, göl kenarında ya da yüksek tepelerde yürümeyi tercih eder. Çoğu zaman hep aynı insanları tercih ettiği yürüyüş grubu ya da bir partneri vardır. bu spor onu hem dinlendirir hem de doğada nefes almasını sağlar. Eğer sen de yürüyüş seven bir Oğlak burcu kadınıysan yürüyüş çorabı, yürüyüş ayakkabısı, derin bir sırt çantası, şişme ince mont ve polar, trekking pançosu, yürüyüş pantolonu ile yürüyüş bastonu satın almalısın.

Kova Burcu Kadını Sudan Vazgeçemez

Her ne kadar su burcu olmasa da sudan asla vazgeçemeyen sıra dışı Kova burcu kadınları spor için bilindik tercihler yerine ekstrem sporları yapmayı seçer. Çünkü onlar bağımsız ve özgür ruhludur. Ayrıca aykırı olmayı da severler. Eh, madem öyle o halde kıyafetlerini söyleyelim. Kısa ve uzun kollu UV koruması olan sörf tişörtü, sörfçü taytı ya da wetsuit adı verilen hem kısa hem de uzun olan sörfçü mayosunu alabilirsin. Bir de sörf ayakkabısını unutmamalısın.

Balık Burcu Kadını Serbest Dalar

Denizin dibindeki dinginliği kendi ruhu ile birleştiren Balık burcu kadınları spor olarak serbest dalışı seçerler. bu herkesin yapabileceği bir spor değildir ama bir kere yapılırsa asla bırakılamaz. Çünkü deniz ile aşk yaşara ve hayatının kendin ile en romantik dakikalarını geçirebilirsin. Tam Balık burcu kadınına göre değil mi? Kıyafetleri ise dalış başlığı, genelde uzun tercih edilen dalış elbisesi, paletlerdir.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.