Spoiler Konusunda Diline Hakim Olamayan 4 Burç

Kampanyalar mı düzenlenmedi, sosyal medyadan eş dost mu engellenmedi, selam sabah mı kesilmedi… Ama ne çare! Çağımızın vebası spoiler için bir arpa payı yol kat edilemedi. Spoiler konusunda diline hakim olamayanlardan kaçış yok! Bir kitabı herkesten önce okuyorlar, diziyi yayınlanır yayınlanmaz izliyorlar, filmlere daha ilk seansta gidiyorlar. Geri kalanların vay haline! Fütursuzca filmin sonunu söyleyiveriyorlar, heyecanla diziyi izleyenlerin ilk dakikadan hevesini kaçırıyorlar, karşısındakinin kitabı eline almadan bırakmasına neden oluyorlar. Spoiler’ın Türkçe karşılığında ifade edildiği gibi tat kaçırıyorlar! Bundan zevk alanlar bir yana çoğu anın heyecanıyla asla kendilerine hakim olamıyorlar. Hemen herkesle paylaşıp, üzerine konuşmak istiyorlar. Özellikle 4 burç, bu konuda başı çekiyor desek yeri. Peki, sence hangileri?

Aklına Estiği Gibi Konuşan Koç

Günlük yaşamlarında bile sonunu düşünmeden konuşmayı şiar eylemiş bir burçtan söz ediyoruz, Koçlardan! Hal böyle olunca bin bir heyecanla bir filmden çıkıp, başkası izlemiş mi izlememiş mi diye düşünmek pek onların tarzı değil. Hatta çoğu zaman karşı tarafın rahatsız olacağını bile aklına getirmez. O an aklında tek bir şey varsa o da filmden ne kadar etkilendiği ve hemen üzerine konuşmak istediği. Bir anda olup biten her şeyi ortaya dökebilir. Sonunda çevresindekiler sinir harbi geçirebilir ama bu onların problemi.

Diline Ket Vuramayan İkizler

İkizler, ağzında bakla ıslanmayan burçlardan biri. Şok edici gelişmelerin ardından sakin kalabilmekle ya da öğrendiklerini kendine saklamakla uzaktan yakından alakaları yok. O anın heyecanıyla herkese her şeyi anlatabilir. Büyük bir merakla beklenen bir dizinin finalinin ardından şok edici bir sahneyi Instagram story’sine de atabilir, şaşkına döndüğü sonu Twitter’da da paylaşabilir. Bir arkadaşı okuduğu kitap hakkında fikrini sorduğunda dahi “Çok güzel kitap, sonunda şöyle bir şey oluyor” bile diyebilir. Kötü niyetlerinden değil, heyecanlarına yenik düşmelerinden.

Kendini O Anın Heyecanına Kaptıran Yay

Yayların en sevdiği hobilerinin başında yeni çıkan filmleri izlemek, yeni dizileri takip etmek ya da yeni çıkan kitapları herkesten önce okumak var. Entelektüelliklerini buna borçlular. Söz konusu hobilerinin ardından ne kadar suskun kalabilirler işte orası muamma. O anın şokuyla herkese olayı sıcağı sıcağına anlatabilirler. Başkasının rahatsız olabileceği ya da heyecanlarını kaybedebileceği sonradan akıllarına gelir. Çok konuşulan bir filmi ya da diziyi izlemeden yanlarına pek yaklaşmamakta fayda var.

Sürprizleri Bir Anda Ağzından Kaçırıveren Balık

Balıklar öyle kendisine verilen bir bilgiyi koşa koşa ona buna yetiştiren kimselerden değil. Ne var ki, istemsizce birçok sürprizi de ağzından kaçırabilir. Tüm dünyanın dört gözle beklediği bir film serisinin sonu da olabilir bu, bir dizinin finali de. Arkadaş ortamlarında bir filmin ya da dizinin bahsi açıldığında sadece düşüncelerini söylemek isterken bir anda en büyük spoiler’ı verebilir. Dememiz o ki, sonu merak edilen bir film için görüşlerine başvurmadan önce iki kez düşünmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.