Sosyal Medyada İmla Kılavuzu Gibi Gezen Burçlar

De ayrı yalnız, o kelime öyle yazılmıyor ki, şey ayrı yazılır ama… Örnekleri gırla! Sosyal medyada gezinirken insanlara yazım yanlışlarını söylemekten haz duyan bir kitle var. Sayıları az olmasına rağmen herkes bir kez olsun rastlamıştır mutlaka. Hakları var, bir insan yıllarca eğitim görüp aynı hatayı nasıl sürekli yapabilir? Gözden kaçırdıkları tek nokta bu yaşa kadar imla kurallarını öğrenmemiş kimselere, sosyal medyadan yüklenmek boşa kürek çekmek gibi adeta. E yani gerek de yok illa öyle uyarmaya… Sence hangi burçlar imla polisleri arasında?

Yanlışa Göz Yumamayan Boğa

Boğaların öyle kimseyle bir alıp veremediği yok. Tek istediği her şey düzgün ilerlesin, herkes kendi yolundan gitsin ama ne mümkün? Sosyal medyada defalarca insanları yazım kuralları konusunda uyarmaktan dilinde tüy bitmiş olsa bile ne fayda? Hep aynı hata, hep aynı hata… Belki karşısındaki yaka silker de düzelir diyecek ama nerde… Onlarda bu inat oldukça vazgeçmez yolundan asla.

Mükemmele Gölge Düşürmeyen Başak

Başakların hayatında hataya yer yok! Her şey nizamlı ve kusursuz olmalı. Evindeki eşyaların yerleşiminden, yaptığı işe kadar… Öyle ki en ufak bir özensizliğe tahammülleri yok! Sosyal medyada gezinirken “Oda bana böyle yaptı” gibi bir cümle kuran birini uyarmadan durması mümkün değil. Allah aşkına, kaç yaşına gelmişsin hâlâ yaptığın yanlışlara bak ya… Gel de çıldırma!

İnsanlarla Empati Kuramayan Oğlak

Oğlaklar, hiçbir zaman insanlarla kolayca empati kuran biri olmadı. Doğruya doğru. Bu gerçeği kabullendi kabullenmesine de sosyal medyada ayan beyan yazım yanlışları zayıf noktası. Gözünü kapatıp görmezden gelemez, dilini tutup bir şey söylemeden edemez. Yahu, onca yıl eğitim alan birileri yapıyor bir de bunu, o koyuyor insana. İçlerinde akademisyen de var iş insanı da. Öğretmenlerinin emeklerine yazık valla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.