Sosyal Medyada Akrabalardan Köşe Bucak Kaçan Burçlar!

Dijital çağda her yaştan insan az çok sosyal medyayı kullanıyor. Yaş ortalaması düştükçe kullanım yoğunluğu artıyor. Burçlar dünyasında da aynı kriter geçerli olmakla birlikte kişilik özellikleri de kullanım alışkanlığına yansıyor. Zodyak’ın rahat ve sosyal burçları bu platformda daha fazla zaman geçiriyor. Bunların içerisinde gençler sosyal medyayı dikkatli ve özenli kullanıyor. Daha çok arkadaşlarıyla iletişim kurarken akrabaları da ister istemez ekliyorlar. Belli burçlar akrabalarıyla olan etkileşimden memnun olmayıp sıkılabiliyor. Hatta mümkünse onlardan köşe bucak kaçıyorlar.

Mesafeli Kovalar

Soğuk ve mesafeli kişiliğiyle öne çıkarlar. Herkesle sıcak ilişkiler kurduklarına tanık olamazsınız. Akrabalar da bunlardan biridir. Bebeklik çağlarından itibaren kendilerini pek sevdirmeyen Kovalar, aile üyelerine bile yavaş yavaş ısınır. Dijital ortamlarda akraba muhabbetine gelemezler. Hele ki kafasının uyuşmadığı kuzenlerle diyalog geliştirmekten kesinlikle kaçınırlar. Yakınları, onların soğuk yönüne rağmen karizmasından olsa gerek devamlı arkadaşlık isteği gönderip, paylaşımlarını görmek isterler. Kovalar da ayıp olmasın diye bazılarını ekler ama muhatap olmazlar. Her fotoğrafa abuk sabuk, laubali yorum yapanları engellerler. Anne babaları bile olsa aile ilişkilerini bu mecralara taşımak istemezler.

Şüpheci Akrepler

Genel olarak çevresindekilere karşı mesafeli olmasa da içine kapanıktır Akrepler. Çok konuştuklarına tanık olmazsınız. Akrabalarıyla diyalog kursalar da kuşkucu yönleriyle her zaman tetikte olurlar. Derin ve detaylarda gezinen yönleriyle üfürükten nem kaparlar. Sosyal medyayı kullanırken dikkatli olmaya çalışırlar. Sahte hesaplardan şüphelenip arkadaşlık isteğini kabul etmezler. Başkalarına olduğu gibi akrabalara da pek güvenmezler. Onlardan imalı bir yorum geldiğinde altında bityeniği arar Akrep burçları. Uzun süre ne demek istediklerini çözmeden içleri rahat etmeyebilir. Özel fotoğraflarını herkesin görmesini istemez, bazı tanıdıklara albümlerini kapatabilirler.

Sıkılgan İkizler

Yerinde duramayan bu burçların uzun süre herhangi bir şeye konsantre olduklarını göremezsiniz. Çabuk sıkılır ve kendilerine yeni bir meşgale ararlar. Sosyal medya platformu da bu durumdan nasibini alır. Esasında iletişim yetenekleri iyidir ve sohbetleri sevilir ancak uzun sıcak ilişkiler kuramazlar. Akrabalara karşı soğuk olmasalar da muhabbetlerinden hoşlanmadıkları tanıdıklarla konuşurken bir bahane bulup kaçarlar. Sosyal medya hesaplarından arkadaşlık isteklerini kabul ederler ama kafasına yatmayanlarla fazla diyalog kurmazlar. İlgileri çabuk dağıldığı için uzun süre hesaplarına bakmayabilirler. Sürü halinde yığılıp etkileşimi abartan akrabalardan bunalıp sosyal medya hesaplarını dondurabilirler.

Gösterişli Aslanlar

Yakın çevresiyle sıcak ilişkiler kuran Aslanlar, eğlence potansiyeli gördükleri insanlara yanaşırlar. Tanıdıklarıyla belli sınırlar çerçevesinde görüşür, sohbet ederler. Özgüvenli kişiler olan Aslanlar sosyal medyayı aktif olarak kullanır,  kendileriyle ilgili çok sayıda paylaşım yaparlar. Fotoğraflarına gelen iltifat dolu yorumlar gururlarını okşar. Akrabalardan biri olumsuz veya küçük düşürücü bir yorum yaparsa çok bozulurlar. Kimi zaman eleştirilere cevap verir, bazen de onların yazdıklarını silerler. İmajlarını sarstığını düşündükleri akrabaları eklemez bazen de engellerler. Aslanlar, paylaşımları, fotoğrafları ve yorumlarıyla itibarını zedeleyen yakınlarından mümkün olduğunca sosyal medyada uzak dururlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.