Sorunlu İnsanları Mıknatıs Gibi Çeken 4 Burç!

Kimi insanlar var ki kıskanmamak elde değil! Hayatlarının aşkını ilk görüşte buluyorlar, yıllar süren güçlü arkadaşlıklar kuruyorlar, kavga gürültü olmadan bir ömür sürdürüyorlar. Kimileri de var ki sorunlu insanları itinayla kendine çeken birer paratoner gibi! Ne yapsa ne etse fayda etmiyor. Yaka silktiği tipteki insanlar dönüp dolaşıp yine onları buluyor. Sebebini ararken belki kişinin biraz da kendine dönüp bakması gerekli. Çünkü o meşhur çekim yasası, kişinin karşısına tam da korktuğu insanları çıkarıyor. İlk etapta fark edebilmek de pek kolay olmuyor. Özellikle 4 burcun başını ağrıtan bu durumun nedenleri, yeni yazımızda.

İyi Niyetinin Kurbanı Olan Yengeç

Yengeçlerin huyudur, karşısındaki insan kim olursa olsun tanımadan etmeden içinden kötü bir şey geçirmez. Günahına girmek istemez. Bir hatasını gördüğünde ilk önce görmezden gelir, ikincisinde yeni bir şans daha verir, üçüncüsünde artık bir şeylerin yolunda gitmediğini anlar. İyi niyetleriyle ne kadar sömürülmeye açık bir kişiliğe dönüştüklerinin de ancak o zaman farkına varır. Sorunlu insanları hayatlarından temizlemeye o saatten sonra başlayacaktır.

Kimseye Hayır Diyemeyen Terazi

Terazilerin, herkesin sevgilisi olmasında kimseyi kıramayan yanlarının önemli bir payı var. Desteğine ihtiyaç duyan herkesin yardımına koşar, hoşlanmadığı ortamlara sevdikleri için uyum sağlar, kötü olan taraf olmamak için hiç içinden gelmeyen şeyleri bile yapar. Böyle böyle “hayır” diyemediği insanları teker teker hayatına sokar. Hiç haz etmediği insanlarla dolmaya başlayan çevresi, bir müddet sonra yine onun başını yakar.

Kendi Burnunun Dikine Giden Kova

Kovalar, egosu en yüksek burçlardan biri. Hayata karşı bakış açılarından tut da insanlar hakkındaki görüşleri bile keskin çizgilerle belli. Yanıldığını iddia edebilmek de asla mümkün değil. Yakınları gelip, “bak, o iyi biri değil. Bir açığını yakaladım” dese bile fark etmez. Kendi göremediği bir şeyi başkasının görmesine ihtimal vermez. Uyarı tabelalarını görmezden gelirken de kaza geliyorum demez!

Yalnız Kalmaktan Korkan Balık

Bir insanın kendine güvenmemesi, başına gelecek türlü olayın habercisi. Balıklar, bu durumu herkesten daha iyi bilir. Zira yalnızlıktan ve sevilmemekten korkmak, kişiyi en haz etmediği insanları bile hayatında tutmaya razı edebilir. Pamuk kalpleri de yapılan hataları defalarca kez affetmeye meyilli. Hal böyle olunca sorunlu insanlardan paçayı sıyırabilmesi hiç de kolay değil.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.