Sorunları Çözelim! Burcuna Göre Aile Problemlerinle Nasıl Başa Çıkabilirsin?

Ailesiyle problem yaşamayan yoktur herhalde değil mi? Ama bazı anlar oluyor ki bizi hiç anlamadıklarını, sanki bazen bilerek hayatı bize zorlaştırdıklarını düşünüyoruz. Aslında hiç de öyle değil, önemli olan iyi iletişim kurabilmek!

Aceleci Koçlar

Aileni ne kadar sevsen de bir tartışma olduğu zaman sinirleniyor, aceleci davranıyor, hatta bazen açık sözlülüğünün kurbanı oluyorsun. Zaman zaman düşünmeden hareket edebiliyor, dürüst olmakla patavatsızlığı karıştırabiliyorsun. Sinirlendiğin zamanlarda sesini yükseltmek yerine sakin kalmayı koruyabilirsen her şey çok daha güzel olacak!

Sakinliğini Koruyabilen Boğalar

Bir tartışmaya girmekten resmen nefret ediyorsun. Dinginlik, sabırlı ve sakin olman doğuştan en önemli özelliklerin. Probleminiz olduğunda tartışmaya girmek istemediğini söylüyorsun, hatta ortamdan uzaklaştığın bile oluyor. Ama kabul etmen lazım ki herkes ailesiyle sorunlar yaşıyor ve bazen herkes bu konuda çılgına dönebiliyor. Önemli olan sakinliğini korumak ve istemediğin bir şey olduğunda bunu dile getirmek!

İletişimi Seven İkizler

Zodyak’ın iletişim burcu olarak ailesiyle iyi geçinebilenlerden birisin, ama bu yine de problemler yaşamadığınız anlamına gelmiyor. Sorunlar yaşanabiliyor, fakat bunun için büyük tepkiler vermeye gerek olmadığını düşünüyorsun. Ne de olsa her şey konuşarak çözülebilir. Sıkıntınız olduğunda hemen onlarla iletişime geçiyor, çözülemediğini gördüğün zaman kendini arkadaşlarının yanına atıyorsun. Valla aferin, aynen böyle devam.

Hemen Savunmaya Geçebilen Yengeçler

Genel olarak karamsar bir yapın var, kabul et. Ailenle bir problem yaşadığında konu ne olursa olsun mutlaka kendi söylediğini kabul ettirmeye çalışıyorsun. Onlar senin için hiçbir zaman yanlış bir şey istemezler, senin gibi bu kadar ailesine düşkün birinin bunu kabul etmesi pek de zor olmamalı değil mi? Onların da hayatlarında problemler ve sorunlar olabiliyor, önemli olan hepsinin altından beraber kalkabilmek. Bu yüzden problemleri yokuşa sürmektense ortak çözümler üretmeye çalışmalısın.

Daima Dürüst Olabilen Aslanlar

Ailenin seninle ilgili bildiği çok net bir şey varsa; o da kesinlikle her zaman dürüst olman. Ne kadar çok tartışırsanız tartışın, seni deli etseler bile, onlara karşı daima dürüst davranmaya devam etmelisin. Olayları büyütmene ya da çok daha fazla parlamana gerek yok. Unutma, iletişim her zaman sizin en büyük çözüm ortağınız olacak!

Olayları Büyütebilen Başaklar

Seni ne kadar çok sevdiklerini bilsen de bazen seni bilerek sinirlendirdiklerini düşünüyorsun. Sanki seni sinirlendirerek kendi aralarında eğleniyorlar. Tabii ki böyle bir şey yok. Ama sinirlenmenin sana bir yardımı olmayacağını da unutmamalısın. Ayrıca tartışmalarda kendi düşüncelerini savunman kadar normal bir durum yok, o yüzden bu konuda da sinirlenmemeli, sakinliğini koruyarak fikirlerini paylaşmalısın.

Sessiz Kalmayı Tercih Edebilen Teraziler

Tartışmalar, gerginlikler, negatiflikler… Bu duygulardan o kadar nefret ediyorsun ki birçok zaman bir problem yaşadığınızda sessiz kalıp, ağzını kapalı tutuyorsun. Karşılıklı olarak negatifliğe girmeye hiç gerek yok, çünkü sonunda ya sen ya da onlar üzülecek, iki taraftan biri kırılacak. Genelde daha fazla dayanamayacak olduğun zaman konuşmayı tercih ediyorsun. Fakat böyle anlarda da büyük patlamalar yaşıyorsun. Her mini tartışma sırasında duygularını ifade etmeye ne dersin? Emin ol her şey çok daha kolay olacak.

Anında Parlayabilen Akrepler

Onlarla bir problem yaşadığında gerçekten sinirleniyor, kimi zaman da ateş gibi parlıyorsun. Zaman zaman bu gerginlikleri, problemleri görmezden gelebiliyorsun, ancak elbet bir noktada patlıyorsun. Üstelik patladıktan sonra sessizleşmeyi, onlardan uzaklaşmayı tercih ediyorsun. Böyle anlarda, yaşadığınız problemlerden dolayı yalnız kalmak istediğini mutlaka onlara söylüyorsun. O halde sakinleşmenin ardından konuşabilir, sıkıntılarınızı çok daha kolay çözebilirsiniz.

Samimi Yaylar

Dünya nasıl sürekli olarak dönmeye devam ediyorsa, senin de ailenle problemler yaşaman gayet normal. Pireyi deve yapmaktan nefret eden bir insansın, bu yüzden bu konuyu bu kadar büyütmeye ne gerek var ki? Yapman gereken bir sürü iş, katılman gereken bir sürü arkadaş toplantıları ve çıkman gereken bir sürü seyahat var. Yani oturup buna üzülmeye hiç mi hiç gerek yok! Bir şekilde bu problemler çözülecek, ne de olsa ailenin sana zarar vermek istemediğini çok iyi biliyorsun. Bu yüzden problemleri olabildiğinde görmezden gelip işi eğlenceye vurmak en iyisi!

Soğuk Nevale Olabilen Oğlaklar

Onlarla bir problem yaşadığın zaman genelde bu problemle ilgili konuşmak için kendinde yeterli enerjinin olduğunu hissedemiyorsun. Ama bu kendini üzüp, kollarına jilet vuracağın anlamına gelmiyor. Hatta tam tersi oturup üzülmek yerine yapman gereken çok daha önemli şeylerinin olduğuna inanıyorsun. Eğer oturup onlarla konuşmaya karar verirsen Zodyak alemindeki diğer burçlara göre çok daha olgun bir şekilde gerçekleştireceğin kesin.

Vurdumduymaz Olabilen Kovalar

Duyması tuhaf gelecek olabilir, ama ailenle problemler yaşaman kendini önemli hissetmeni sağlıyor. Yaşadığınız sorunlara pek fazla üzülmüyorsun açıkçası, çünkü hepsinin bir şekilde çözüleceğini biliyorsun, o yüzden üzülmenin gereksiz olduğunu düşünüyorsun. Ailenle yaşadığın tartışmalar sırasında tamamen sessiz kalmak yerine, aklından geçenleri onlarla paylaşman fikirlerini öğrenmelerinde yardımcı olacak. Ayrıca sonrasında sen de kendini çok daha rahat hissedeceksin.

Duygusallıklarında Boğulabilen Balıklar

Ailen seni çıldırttığı zaman, onlardan mümkün olduğunca uzaklaşmaya çalış, hatta bazen kendini gerçeklikten bile uzaklaştırabilirsin. En yakın arkadaşınla Netflix’in dünyasına dalabilir, tam olarak dinlenene kadar uyuyabilir, kafanı tamamen boşaltabilirsin. Ailenin seni bilerek üzmediğini ya da sinirlendirmediğini biliyorsundur, ama yine de bazen bu tarzdaki durumlar herkes için sinir bozucu olabilir. Fakat böyle anlarda duygusal olmak yerine kendine vakit ayırmalı, sinirini mantığının dışında bırakmayı denemelisin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir