Şortlar Şehre İndi! Şehirde Şort Giyerken Burcunun Özelliklerinden Faydalan

Plajların ve yazlık mekanların vazgeçilmez kıyafeti şortlar, 2010 yılında şehre bir indi ve bir daha asla gitmedi. Özellikle kavurucu sıcaklarda özel davetlerin ve ofis ortamlarının da vazgeçilmezi olan şortlar artık her parça ile kombine edilmeye başlandı.

İlk şehre indiğinde düşük belli olarak kullanılan şortlar bugün başta yüksek bel, dantelli kumaş, bermuda, şortlu takım olarak stillerimize girmeyi başardı. Şortların altın çağını yaşadığı bu yıllarda senin de birkaç farklı modelde şortun olduğuna eminiz. Fakat sana uygun olan şort modelini nasıl kombine edeceğini bilip bilmediğini merak ediyoruz. Doğru şort modeli seçmenin birinci kuralı vücut tipine uygun olan formda şort almaktır. Aksi halde ne giydiğin şort yakışır ne de tarzın güzelleşir. Bu nedenle sana önerimiz vücut tipini iyi öğrenmen. Vücut tipine göre seçim yaptıktan sonra sıra; şehirde yazlık mekanda dolaşıyormuş gibi görünmeden nasıl şıklığı yakalayacağını öğrenmeye geliyor. İşte bu noktada devreye burcunun özelliklerine göre seçim yapmak kalıyor. O tavsiyeyi de alacağın en doğru yerdesin.

Koç Burcu Kadınına Kırmızı Yakışır

Sen coşkulu ve enerjik olduğun kadar dobrasın da. Hatta kırmızı sevdanın dobra olmandan ileri geldiği düşünülür birçok inşan tarafından. Sana şehirde şort giyerken kırmızı renkten şaşmamanı öneriyoruz. Eğer sokak stili için tercih edeceksen kan kırmızısını, ofis hayatında ya da özel bir davette veya romantik bir gecede giymeyi düşünüyorsan da koyu tonları kullanabilirsin. Üzerine de mutlaka dekoltesiz ipek gömlek giymelisin. Eğer dekolteli bir üst tercih edeceksen ceket ile kombine etmeni öneriyoruz. Ayakkabılar ise bantlı topuklu ayakkabılar, loafer ya da bootie olmalı.

Boğa Burcu Kadını İçin Safari Stili

Doğaya olan düşkünlüğünü stiline yansıtmayı her fırsatta uyguladığın için şehirde sana kargo pantolonları anımsatan safari şort modellerini öneriyoruz. Özellikle bej ve yeşilin tonlarındaki şortlar senin içindeki dinginliği yüzüne yansıtacak. Üzerine ise ince askılı siyah ya da yeşil crop top tercih edebilirsin. Beline de kemer takmayı ve kemerin ucunu aşağı sarkıtmayı sakın unutma. Böylece ne kadar zevkli olduğunu cümle aleme de göstermiş olursun.

İkizler Burcu Kadını İçin Bol Şort Modelleri

Çeşitliliği ve farklı olmayı seviyorsun ve bu özelliğini trendleri takip ederken çok iyi uyguluyorsun. Sıra şehirde şort giymeye geldiğinde senin için en önemli faktör diğerlerinden ayrılabilir bir seçim yapmak. Çoğunluğun tercihi kısa şort modelleri olduğu için sen bol ve uzun şortları tercih etmelisin. Bermuda ya da diz altı en çok tercih ettiğin şort modelleri. Üzerini ise genellikle bol tişört ya da gömlekler ile kombine etmelisin. Ayakkabı konusunda ise seninle ilk defa anlaşamayacağız gibi görünüyor. Çünkü bu tarz şortların altına biz topuklu ayakkabı giymeni önereceğiz sen de rahat spor ayakkabı tercih edeceksin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Dönemsel Desenler ve Kumaşlar

Sen eminiz ki küçükken bile annenin dolabında girip kıyafet denemeleri yapardın. Çünkü bize göre dönemsel kıyafetlere düşkünlüğün kesinlikle ailene olan düşkünlüğünden kaynaklanıyor. O nedenle sana asla modası geçmeyen pötikareli desenleri ve ince tığ işi örme şortları öneriyoruz. Böylece en azından bugünde bile geçmişi yaşayabilirsin. Ayakkabı tercihin loafer ya da bilekten bağlı sivri burunlar olursa harika olur. Üzerine ise ipek gömlekten başka bir şey giyme şansın yok. Çünkü bu tarz desenleri kombine etmek oldukça risklidir. Sen sen ol, rüküş olmamak için ipek gömlekten şaşma. Aksesuarların da eksik olmasın. Gözlük, şapka ve kolyeler tabii ki ilk sırada olmalı.

Aslan Burcu Kadını İçin Hayvan Baskısı

Aslan burcu kadını olarak leopara düşkünlüğün kesinlikle dikkat çekmeye meyilli oluşundan kaynaklanıyor. Fakat itiraf etmek gerekirse bu kumaş da en çok sana yakışıyor. Sadece leopar da değil, tüm hayvan baskılı desenlerle bir başka ihtişamlı ve görkemli oluyorsun. Sanıyoruz bunu çok iyi bildiğin için genellikle bu kumaşları tercih ediyorsun. Bu yüzden sana şort modeli yerine desen öneriyoruz. Her ne kadar leopar başı çekse de yılan ve zebra deseni de sana çok yakışacak. Bu desenler senin de bildiğin gibi fazlasıyla iddialı olduğu için üzerine siyah ve beyaz renklerden başka bir renk kullanma. Mümkün olduğunca da düz ayakkabı ile kombine et.

Başak Burcu Kadını İçin Şortlu Takımlar

Minimal ve sade olduğun kadar şıklığını da ön plana atan bir kadınsın sen Başak burcu kadını. Yerine ve zamanına göre giyinmeyi çok seversin. Senin için şortlar yazlık bölgelerin kıyafetleri olsa da son zamanlardaki trendlere karşı koyamayabilirsin. Üstelik bu trend senin mükemmeliyetçi çizgine de uyum sağlıyor. O yüzden her ne kadar şort kategorisinde olsa da aslına takım elbiseden bozma şortlu takımlar şehir hayatı içinde seni de şort giymeye ikna edecek. İçine beyaz giy dememize gerek olduğunu düşünmüyoruz.

Terazi Burcu Kadını Beyaz Sever

Terazi burcu kadını olarak sen her yerde ve her zaman şıksın. Fakat bazı parçalara yatırım yaparken risk almayı sevmediğin ve insanların ne düşüneceğine gerektiğinden fazla kafayı taktığın için beyaz şort giyerek estetik bir şıklık yaratmanı öneriyoruz. Beyaz şort her zaman dikkat çektiği için çekiciliğini de perçinleyebilirsin. Üzerine mavi, somon rengi gömlekler, siyah body ya da çizgili tişörtler tercih edebilirsin. Ayakkabıların mutlaka açık olmalı. mümkün olduğunca topuklu ayakkabı giyme fakat giymek istersen de espadrilleri tercih et. Beline de kemer takmayı sakın unutma.

Akrep Burcu Kadını İçin Deri Şortlar

Akrep burcu kadını olarak tutkulu ruh haline en çok uyan kumaşı sana önereceğiz. Elbette ki deri kumaştan bahsediyoruz. Sen seksi ve gizemli olmaya da bayılırsın. Deri şortlar bu isteğini de karşılayacak. Ayrıca deri şortları şehirde giyerken vücuduna yapışanları değil bol ve düşük belli olanları tercih etmelisin. Üzerine giyeceğin parçaları dekoltesiz seçmen şehri hayatı için daha uygun olur. Dekolteli bir bluz giyiyorsan da mutlaka ceket ile dengele. Ayakkabılar da elbette topuklu olmalı. Fakat yıldız haritanda Koç burcu varsa spor ayakkabı giymene de izin veriyoruz.

Yay Burcu Kadını İçin Etnik Desenler  

Yay burcu kadını olarak farklı kültürlere olan merakın neredeyse tüm dolabına yansımış. Bu yansımadan şortlar da nasibini alıyor. Daha bizim öneri yapmamıza bile fırsat vermeden sen tüm gittiğin ülkelerden farklı desenleri toplamışsın bile. O nedenle sana etnik desenli şortları şehre indirmeni tavsiye ediyoruz. Fakat bu desen fazla cafcaflı olduğu için üzerine giyeceğin bluz ya da gömleğin rengini abartmamalısın. Hatta bize sorarsan beyazdan şaşma, siyahı arada bir kullan.

Oğlak Burcu Kadını İçin Bermuda Şortlar

Bermuda şort modelleri yaz aylarında ofis hayatında giyilebilecek en rahat şort modelleridir. İster ceketle istersen de sadece bluz ile rahatlıkla salınabilirsin. Ağır başlı ve ölçülü Oğlak kadını olarak senin için önereceğimiz ve en çok sana yakıştırdığımız bermudaları her tonda ve renkte tercih edebilirisin. Hatta sadece gri ve siyaha mahkum olma, kahverengi, kırmızı ve yeşilleri de denemelisin. Ayakkabıları söylemeye gerek yok, ille de topuklu olacak.

Kova Burcu Kadını Farklı Formlarda

Alternatifleri gören iç gözün sayesinde sen şort modelleri arasından diğer burçlara göre en renkli ve farklı modelleri seçen kişisin. Senin için satın aldığın şortun belirli bir tarzı olmasına gerek yok. Çizgili, desenli, nakışlı, neon renkli hepsi olur. Tek yapman gereken şey Kova burcu kadını olduğunu ispatlayan sıra dışı renkleri kombine etmek.

Balık Burcu Kadını İçin Yüksek Bel Şortlar

Değişen koşullara uyum sağlamakta senden iyisi yok Balık burcu kadını. 2010 yılında düşük bel olarak şehir hayatımıza giren şortları bu kadar yüksek bele taşıyan moda dünyasına ilk sen göz kırptın. Bu tarz hem naifliğini hem de romantik stilini ön plana çıkardı. Yüksek bel kumaş kemerli şortlar ile biz en çok babet ayakkabıları yakıştırıyoruz ama sen yine de yüksek topukları tercih edebilirsin.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.