Sönmüş Aşklarını Alevlendirmeye Çalışan Burçlar Hangileri?

İlişkilerin doğası da insanların doğası gibidir; doğar, büyür ve ölürler. Ancak insanlar hiçbir bitişi sakince kabullenemedikleri gibi ilişkilerin bitişini de kolay kolay kabul edemeyebilirler. İş ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri bir yana aşk ilişkileri bunu en çok yaşayan ilişki türüdür desek yanılmayız. Genel olarak taraflardan en az biri ilişkinin bittiğini kabullenemeyerek ilişkinin devam etmesi için uğraşır. Bazıları diğerlerinden fazla uğraşır. Üzerinden aylar hatta yıllar geçse bile, sönmüş kül olmuş aşklarını yeniden alevlendirmek için ellerinden geleni yapmadan geri durmazlar. Şimdi gel beraberce sönmüş aşkı için bile en çok uğraşan bu burçlar hangileriymiş bir bakalım.

Yengeç Burcu: Geçmişe Takılır

Ah gariban Yengeç burcu! Senin bu duygusallığını, bu kocaman kalbini, bitmek bilmeyen nostalji özlemini ne yapacağız böyle? Elinden gelse sevdiğin insanlara yapıştırıcı ile yapıştıracaksın kendini. Ayrılık, ara bozulması, mesafe, huzursuzluk, kırgınlık, uzaklaşmak hiç sana göre şeyler değil. Normalde sadece bunlar için bile sevdiklerinin senden uzak durmasına dayanamayan bir bireysin. Bir de bu bitmiş, küllenmiş bir aşk olunca üzerinde durmaman, geçip gitmen imkânsız. Ne kadar derinden etkileneceğini, sürekli eski güzel günleri, keyifli dakikaları, eğlenceden eğlenceye koştuğunuz anları düşünüp üzüleceğini biliyoruz. Tam bir istifçi olduğun için onunla gittiğiniz her yerden minik anılar aldığını, yazışmalarınızı bile sakladığını, yatağının altında “O”nunla ilgili koca bir kutun olduğunu da biliyoruz. Bu kadar fazla bağlanıyor olmak, anılara da bu kadar fazla bağlanmak ve hepsini elinin altında sana yakın tutmak, tam senin yapacağın bir iş. Evine nasıl sığıyorsun acaba? Ayrıca aklındaki kişiyi geri almadan durmayacağını en azından birkaç cephede birden savaşmayı göze alacağını da biliyoruz. Ama bizden sana tavsiye, bazen olmayınca olmuyordur ve hatta bırakmak daha iyidir. Aklında bulunsun.

Akrep Burcu: Takıntı Yapar

Ah kindar ve inatçı Akrep burcu! Zodyak’ın en takıntılı burcuna sahip sen, herhangi bir şeyi kolayca bırakman asla mümkün değil, değil mi? İlla sahip olduğunu düşündüğün şeyi elinde tutacaksın, keyfin geçene kadar da seninle kalacak, değil mi? Onun seni istememesi mümkün değil, çünkü “şu koca dünyada seni kim istememezlik yapabilir ki”, değil mi? Özel Sherlock yeteneklerinle açığa çıkardığın bilgiler; öğrendiklerini ve yaşadıklarını asla unutmadığın muhteşem hafızan bu takıntılı halini besledikçe besliyor. Sen de bunu durdurmaya kesinlikle çabalamıyorsun. İçinden çıkamadığın zamanlarda bazen kontrolünü kaybedip o büyük kinine ve tüm o hırslarına teslim olsan da yine de “senin olduğunu düşündüğün” kişiyi alana kadar durmuyor ve hatta geri adım da atmıyorsun. Önce minik sürprizlerle, tatlı romantik hareketlerle, kibar jestlerle, eğlenceli aktivitelerle yanaşıyor, onu geri kazanmak için elinden geleni yapıyorsun. Ama bizden sana minik bir tavsiye. Seni istemeyen, artık kapanmış bir defter için belki de etrafındaki diğer defterleri kapamaman gerekiyordur. Belki enerjini yanlış bir yere harcıyorsundur. Sadece söylüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.