Sonbahar Astrolojisi: Yapraklar Sararıyor, Hangi Burç Nereye Gidiyor?

Döviz aldı başını bambaşka diyarlara gitti, yurt dışına çıkmak biraz daha zorlaştı… Ama hayal etmek de mi parayla dedik, burcuna göre bu sonbaharda nereye gidebileceğini senin için yazdık! Gidebilirsen ne mutlu sana, valla gözümüz yok, tek istediğimiz yeni ülkeler, kültürler keşfetmek 🙂

Hareketsiz Duramayan Koç: Birmingham

Hevesli, coşkulu ve heyecanlı bir yapın var ve yerinde durmaktan hiç hoşlanmıyorsun! Sana göre daha önceden programı yapılmış tatiller kadar spontane gerçekleşen seyahatler de inanılmaz keyif verici. Dünyanın en canlı ve hareketli şehirlerinden biri olan Birmingham, canlılığını artırman için seni çağırıyor! Cadbury’nin çikolatalarına bayılacak ve Yüzüklerin Efendisi, Hobbit gibi fantastik eserlerin yazarı olan JRR Tolkien’e ilham veren manzaralar karşısında büyüleneceksin!

Doğa Aşığı Boğa: Madrid

Sanata bayılıyor, doğayı ve kaliteyi seviyorsun, ayrıca mevsim geçişlerinin etkilerine şahit olmak senin için tarif edilemez bir duygu! Yaprakların sararması, ara ara yağan yağmurun kokusunu içine çekmek sana yaşadığını, doğanın ne kadar mucizevi olduğunu hissettiriyor. Kavrulan kestaneler eşliğinde bir kadeh şarap ve turuncu yapraklar… Düşüncesi bile inanılmaz güzel gelmiyor mu? O halde bir an önce Madrid’e uçak bileti bakmaya başlamalı, Prado Müzesi’ne de mutlaka uğramalısın!

Bilgi Açlığı Yaşayan İkizler: Roma

Çeşitlilik sevdiğin için midir bilinmez, ilgin olsun olmasın her konu hakkında az ya da çok, mutlaka bir bilgin var! Entelektüelsin, sürekli bir şeyler okumayı, kendine yepyeni bilgiler katmayı seviyorsun, üstelik dil konusunda da yeteneklisin. Roma’nın ünlü ikizler Remus ve Romulus tarafından kurulduğu söylentisini elbet duymuşsundur. En az senin kadar sıcakkanlı insanların yaşadığı İtalya’ya mutlaka gitmeli, Roma’nın tarih kokulu sokaklarında yepyeni kültürlere yelken açmadan dönmemelisin!

Yemeğin Her Türlüsüne Bayılan Yengeç: Kyoto

Doğuştan harika bir şef olduğuna şüphe yok! Sadece yapmayı değil, yemeyi de bir o kadar çok seviyorsun. Mutfakla ilgili yepyeni şeyler öğrenmek için senin de Yengeç burcu olan dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain gibi dünyayı gezmen gerekiyor! Bisiklet ile harika bir gezinti yapabileceğin Kyoto’da bol bol erişte ve tofu yiyebilir, çok sayıda tapınağı ziyaret edebilir ve kırmızıya dönen yapraklar arasında yürüyüş yapabilirsin!

Gösterişi İle Büyüleyen Aslan: Buenos Aires

En şık kıyafetleriyle bir seyahate çıkmak Aslan için ideal tatil biçimi! Daha önce New York ya da Paris için 24 saat uyumayan bir şehir diye duyduysan yanılıyorsun. Sadece gündüzlerinin değil gecelerinin de çok eğlenceli ve dolu dolu geçeceği bir seyahat programı istiyorsan şimdiden Buenos Aires’e bilet bakmaya başlamalısın, çünkü farklı yarım kürelerde olduğumuz için biz kışı yaşarken onlar yaz mevsiminde oluyor! Hafta içi sabah 9’a kadar açık olan gece kulüpleri, pazar geceleri sabaha kadar eğlendirmesiyle ünlü olan kulüpler ve gece 1’de bile hala açık ve dolu olan restoranlarıyla bilinen Buenos Aires’e bayılacaksın!

Mükemmellik Peşinde Koşan Başak: Vermont

Seyahatlerinin tamamında bavul listesini en az iki kere gözden geçiren, her gün neler yapacağını dakikasına kadar planlayan Başak da bazen hiçbir şeyi umursamadığı bir seyahate ihtiyaç duyar! Mükemmelliğin, sadeliğin ve detaycılığın aslında ne kadar muhteşem olduğunu görebileceğin Vermont’ta el sanatları dükkanlarını gezebilir, günlük el işi programlarına katılabilirsin! Ayrıca burada yer alan antika mağazaları da çok ilgini çekecek!

Denge Arayışında Olan Terazi: Vietnam

Dengesini sürekli yenilemek ve korumak isteyen Terazi, özlem duyduğu berraklık için Asya’ya bir seyahat planı yaparak Vietnam’ı keşfe çıkabilir! Sonbahar döneminde havanın ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu Vietnam’ın nefes kesen güzelliği, dost canlısı insanı ve hayranlık uyandıran Budist tapınakları zihinsel olarak rahatlamanı ve huzurla dolmanı sağlayacak. Ayrıca bu bölgeden ulaşımı oldukça kolay kolan Angkor Wat tapınağını da mutlaka ziyaret etmelisin!

Araştırma Aşkı İle Yanıp Tutuşan Akrep: Oaxaca

Sezgileri kuvvetli, gizemli ve araştırmacı Akrep, genelde yalnız başına seyahate çıkmayı çok sever. Deşarj olmak, kafasını boşaltmak ve zihinsel olarak dinlenmek için buna ihtiyaç duyar. Meksika’nın güneybatısında yer alan Oaxaca, Kolonyal bir mimariye sahip. Zapotek ve Mikstekler’e ait kültürel zenginlikler, arkeolojik alanlar ve kalıntılar da bu seyahatte çok fazla ilgini çekecek!

Bir Oraya Bir Buraya Gitmek İsteyen Yay: Albuquerque

Onun seyahat tutkusu, keşfetme aşkı, farklı kültürlere merakı ve maceraperestliği başka hiçbir burçta yok! Breaking Bad dizisi ile ünlü olan New Mexico’nun en büyük şehri Albuquergue’de Ekim’de Balon Festivali düzenleniyor. Ayrıca sonbaharda düzenlenen Reno Lantern Festivali’nde şehir dilek fenerleriyle aydınlatılıyor ve harika bir manzara ortaya çıkıyor!

Melankoliyi Seven Oğlak: Londra

Eski olan her şey onun hoşuna gidiyor! Ayrıca melankoliden de içten içe beslenen Oğlak, zaman zaman “duygusuz” yakıştırmasına maruz kalabiliyor. Diğer burçlara göre daha mesafeli ve soğuk görünen Oğlak için melankolik, kuzey ülkeleri birebir! Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci başkenti olan Londra’da günlerce kalabilecek, belki de hiç dönmek istemeyeceksin! Hala monarşinin devam ettiği ülkede Kraliçe II. Elizabeth, Buckingham Sarayı’nda yaşıyor, üstelik sarayın belli bölümleri ziyarete açık!

İdealistliğin Peşinde Koşan Kova: Anchorage

Tuhaf ama bir o kadar da arkadaş canlısı olmasıyla tanınan Kova, idealistliğin, eşitliğin peşinden koşar. İdealist ve özgür ruhlu olması sayesinde dünyanın daha iyi bir yer olması için çabalar durur. Milli parklarında su aygırı ve balinalara karşılaşabileceği, kiralayacağı bisiklet ile saatlerce keyifli geziler yapabileceği Anchorage tam Kova’ya göre! Alaska’nın küçük ama bir o kadar da sevimli şehri olan Anchorage, aynı zamanda bir su havaalanı ile de ünlü! Sahildeki yol üzerinde bulunan bazı villaların hemen önünde otopark gibi uçakparklar  bulunuyor ve insanlar işlerine uçakla gidip dönüyor. Sadece bu manzara için bile Spenard Gölü görülmeye değer!

Bambaşka Bir Dünyada Yaşayan Balık: Büyük Set Resifi (Avustralya)

Romalıların deniz tanrısı olan Neptün, aynı zamanda modern astrolojide Balık’ın gezegeni. Adeta bir okyanus kadar geniş bir hayal gücüne sahip olan Balık, yaratıcı girişimlerine rehberlik edebilecek muhteşem manzaralar, rüya gibi görüntüler için Avustralya’daki Büyük Set Resifi’ne mutlaka gitmeli! Sonbaharda henüz yağmurların başlamamış ve havanın serinlememiş olması sayesinde dalış yaparak muhteşem güzelliklere tanık olabilirsin. Fakat bu Büyük Set Resifi’ni görmen için son zamanlar olabilir, çünkü küresel ısınma sebebiyle gün geçtikçe bu güzellik yok olmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.