Son Yılların En Ateşli Akımı Sexting, Hangi Burca Göre Değil?

Sex ve texting. Yani cinsel mesajlaşma. Belki ilk defa tanık olduğunuz bu kelime aslında uzun yıllardır hayatımızda. Aslında derine inildiğinde, nedenleri sorgulandığında baya uzun bir konu fakat olabildiğince yüzeysel görmeye çalışmakta yarar var. Yoksa içinden çıkılamaz bir durum olması aşikar! Peki nedir bu sexting? Aslında küçük küçük heyecanlarla başlayan bu oyun, kantarın topuzu kaçtığında fazlasıyla tehlikeli olabilir. Yani Whatsapp, Instagram gibi sosyal mecralarında takıldığınızı zannederken kendinizi birden tekin olmayan sularda bulabilirsiniz. Hayliyle işin sonu tacize, tehdide, şantaja varabilir!

Tinder’ı, arkadaşlık uygulamaları, tek gecelik seks kaçamakları derken böyle bir akımın ortaya çıkmasına pek de şaşırmamalı. Önce selam, nasılsın sözcükleriyle başlayan bir mesajlaşma hayal edin. Ardından yapılan buluşma planları. Fakat o da ne? Karşınızdaki insan çoktan fırının düğmesine basmış, mercimeğini bekliyor. Cinsel içerikli konuşmalara giriyor, çıplak fotoğraflar göndermeye başlıyor, fantezi dünyasının kapılarını açıyor. Fetişlerinden, hoşlandığı pozisyonlardan bahsediyor, görüntülü konuşma teklif ediyor. Ortada ise sorgulanması gereken bir güven mevzusu oluşuyor.

Baştan da dediğimiz gibi fazlasıyla ince bir konu. İşin etiği, ahlakı bir yana, tehlikeli durumları diğer tarafa. Biz gelelim işin astroloji kısmına. Hangi burç kendini riske atar, internetten tanıştığı insanlarla sexting yapar, hangileri cinsellik üstüne konuşan birini gördüğü anda engeli basar, deparı atar? Sınırları zorlayan, uçlarda yaşayan ve gizemli oyunlardan hoşlanan Akrepler için sexting hayatın bir parçası. Fakat tek bir şartla! O da gizlilik! Güven konusunda babasını bile tanımayan Akrep insanı, sexting yapmadan önce kendine anonim bir hesap açar, göndereceği fotoğrafları kafasını keserek yollar. Hem sözlü hem yazılı iletişim konusunda doktora yapmış İkizler burçları ise sexting konusunda ustalar. Flörtte sınır tanımaz, mesajlaştığı insanla bahsetmediği cinsel konu kalmaz.

Garip gelebilir fakat duygularını belli edemeyen Başaklar da sexting’e yatkınlar. Kendilerini sanal alemde daha iyi ifade edebildikleri için tedbiri elden bırakmadan cinsel içerikli konuşmalar yaparlar. İçe dönük yaşayan, risksiz yaşamaya odaklanan Boğalar ve gelenekselden ayrılmayan, saygınlığını koruyan, ölçülü Oğlaklar; sexting’in s’sini dahi kabul etmez, cinselliğe uzanan konuşmaları sevmez, sanal ortama asla güvenmez. Sanal seks yapmaya çalışan insanlardan hiç mi hiç haz etmezler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.