Son 10 Yılın En İyi Victoria Beckham Tasarımlarını Burçlara Uyarladık

Onu ilk olarak Spice Girl’ün baharatlarından Posh olarak tanıdık. O zamanların en ünlü ve yakışıklı futbolcusu olan David Beckham’ın kız arkadaşı ve daha sonra eşi olarak gündeme öyle bir oturdu ki tahtını alacak kişiyi bırakın, tahtının yanından bile geçenini göremedik.

Şarkıcı kimliğini çekmeceye bırakan Beckham bundan tam 10 yıl önce tasarımcı olmaya karar verdi. Hatta o dönem birçok kişi David Beckham’ın futbol oynamak için Amerika’ya transfer olmasının bile Victoria’nın suçu olduğunu ve hatta onun New York’ta yaşama sevdası yüzünden olduğu düşünüldü. Amerika’ya gelmesinden tam bir yıl sonra Victoria ilk defilesini sundu. İlk koleksiyonunu sunarken onu alkışlayacak olanların sadece sürekli alışveriş yaptığı tasarımcılar olacağı düşünülürken, koleksiyon görücüye çıktığı anda karalama kampanyası bıçak gibi kesildi. Çünkü ünlü tasarımcı sade, klas ve feminen elbiseler ile emin adımlarla girdi sektöre.

Birçok kişinin tasarımcı olmaya heveslendiği zaman burun kıvırdığı Victoria Beckham bu sene tasarımcı kimliğinin 10. Yılını doldurdu. 10. yılını da Marc Jacobs ile 10 yıl önce oldukça ses getirmiş olan fotoğrafların aynısını kendi markası için çektirerek ve defilesini Londra’ya taşıyarak kutladı. Ayrıca bu fotoğrafların tişörtlerini de sınırlı bir sayıda olmak üzere satışa çıkardı.

Victoria’nın tasarımlarına burçlar ile ilişkisi yönünden baktığımızda kesinlikle Başak, Koç, Oğlak, ikizler ve bazen de Terazi kadını görüyoruz. Fakat arada sırada da olsa diğer burçlara hitap ettiği de oldu. Daha fazla ayrıntı istiyorsan kendi burcunun tasarımları ile diğer burçların tasarımlarını incele. Bakalım seni stilini doğru tahmin etmiş miyiz?

Koç Burcu Kadını

Victoria, Koç burcunun maskülen kadın imajını her sene layığı ile işliyor. Hatta öyle bir tasarlıyor ki gözün kapalı dolabına ekleyeceğin parçalardan oluşuyor. Örneğin 2013 yılındaki takım elbise, 2019 İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki kırmızı dar paça pantolon kesinlikle dolabında olması gereken parçalar. Koç kadınının rahat ve erkeksi tavrını, kadınsılığı öldürmeden sunabilmesi en önemli özelliği ünlü tasarımcının.

Boğa Burcu Kadını

Victoria Beckham, Boğa kadınını klasik zevklerinden yakalıyor. Özellikle kalite kumaşlardan tasarlanmış, Sonbahar Kış 2013 koleksiyonundaki gri elbise ve 2015 koleksiyonundaki kadife, saten ve tülün muhteşem birleşimindeki yırtmaçlı etek ile Boğa kadınını kalbinden vurabilir. Kalite denince maliyet bilincini bir kenara bırakan Boğa kadınları için bu koleksiyonlar kesinlikle vazgeçilmez.

İkizler Burcu Kadını

Genç ve dinamik İkizler burcu kadını, her zaman olmasa da arada Victoria Beckham’ın sadece kendisi için kıyafet tasarladığını düşünebilir. Özellikle ünlü tasarımcının son dönemlerdeki oversize palto ve kazaklarla olan aşkını kesinlikle üzerine alınabilir. Victoria ile İkizler burcu kadının anlaşamadığı tek nokta İkizler kadının çeşitlilik sever oluyor olması. Victoria’nın tek renk ve minimal detaylara yer vermesi İkizlerin ruhunu biraz daraltabilir…

Yengeç Burcu Kadını

Dönemlerin kadını Yengeç burcu kadınının, Victoria ile ilişkisi ünlü tasarımcının ilk koleksiyonlarında kaldı. O dönemler belden oturmalı elbiselere koleksiyonlarında fazlasıyla yer verdiği için geleneksel bir tarzı olan ve vintage sever Yengeç kadını dolabına rahatlıkla girebilirdi. Fakat ünlü tasarımcının tasarım gücü geliştikçe tasarımları da özgünleşti. Özgünleştikçe dönemlerden daha modern minimal tasarımlara geçiş yaptı. O nedenle son yıllarda Victoria’nın koleksiyonlarından Yengeç kadınının dolabına genellikle paltolar düşüyor.

Aslan Burcu Kadını

2018 Sonbahar Kış sezonuna kadar Victoria Beckham ile Aslan burcu kadının aynı cümlede olması neredeyse imkansız diyebilirdik. Çünkü Victoria minimal dokunuşlarla koleksiyonlarını yaratırken Aslan kadınının sevdiği gösterişi zarif bir şekilde yapardı. Aslan görkemi yerine zarafetin içine görkem katardı. Fakat 2018 yılında, yani bu kış, leopar trençkot ile Aslan kadını için de tasarım yaratmış oldu. Onun dışında Victoria, zarif şekilde ışık saçmayı planlayan Aslan kadınlarına uygun. Tamamen kürkler içine bürünmek yerine, elbise eteklerinde kullanılan bir kürk ile ortak noktada buluşabiliyorlar.

Başak Burcu Kadını

İşte neredeyse Victoria’nın son 10 yılının ithaf edildiği burç! Victoria Beckham’ın tüm koleksiyonlarındaki klas, feminen, minimal ve sade tarzı tam anlamıyla Başak kadınının stilinin tanımı. Fazla söze gerek yok! Bir Başak burcu kadınıysan Victoria da dolabın için en az Chloé tasarımları kadar biçilmiş kaftandır.

Terazi Burcu Kadını

Ünlü tasarımcı, her daim olmasa da bazen özellikle pantolon ve bluz kombinlerinde ya da dar elbise modellerinde Terazi burcu kadınını kalbinden vurmayı başarıyor. Özellikle diz altı denilen midi boy, dar elbiselerin tümü şıklığı ve zarafeti ile göz kamaştıran Terazi kadınlarına uygun. Terazi burcu kadını bu elbise modelleri ile tüm çekiciliğini ön plana çıkarabilir.

Akrep Burcu Kadını

V yaka bluzlar, kalem etekler ve vücudu tam olarak saran tasarımlar olmasa Akrep kadını ile Victoria buluşamayacak. Çünkü ünlü tasarımcının önceliği seksi olmak değil aksine zarif olmak. Zarafet her burcun tercihi olsa da Akrep kadınının stilinin imzası olan gizemli ve seksi tarzı Victoria’nın çok az tasarımında yer alıyor. Bu yüzden senin için önerdiğimiz koleksiyonları detaylı olarak incelemelisin.

Yay Burcu Kadını

Ünlü tasarımcı, bol pantolonlar, oversize kazaklar ve çift renk paltolar ile Yay burcu kadını için de bir şeyler tasarlayabilirim diyor. Her ne kadar geçmişte pek örtüşmeseler de Victoria, 2016, 2017 ve 2018 koleksiyonlarında Yay burcunun dolabına da göz kırpmayı başardı. Normalde etnik kıyafetleri tercih eden özgürlüğüne düşkün Yay burcu ünlü tasarımcı ile daha enerjik bir dolaba sahip olabilir.

Oğlak Burcu Kadını

Ünlü tasarımcının Oğlak burcu kadınının klas tarzına uygun olarak tasarladığı birbirinden güzel elbiseler ile Oğlaklara resmen podyumda saygı yürüyüşü yaptığını düşünüyoruz. Öyle ki Oğlak burcunun dolabı bu elbise ve kalem etekleri Akrep kadınından bile daha çok hak ediyor sanki. Hatta Victoria Oğlak kadınına seksi ve güçlü bir duruş için imkan tanıyor da diyebiliriz.

Kova Burcu Kadını

Açık sözlü olduğu kadar açık fikirli de olan Kova kadını ile ünlü tasarımcı boğazlı kazak ile etek ilişkisinde ve kırmızı ile bordonun mükemmel uyumunda buluşuyor. Sıra dışı giyinmeyi huy edinen Kova kadını için ünlü tasarımcının 2018 yılına ait tüm paltolarının dolabına rahatlıkla gireceğinin müjdesini verebiliriz.

Balık Burcu Kadını

Romantik Balık burcu kadını Victoria’nın tasarımlarından daha çok pastel ve soğuk tonlarda hazırladığı koleksiyonlarından dolabı için seçim yapabilir. Elbise ve eteklerde çoğunlukla midi boy kullanan ünlü tasarımcı kısa tasarladığı elbise ve etekleri ile Balık kadınına naifliğine daha çok hitap ediyor.

10 yıllık tasarımcı Victoria Beckham’ın yolculuğunu inceledik. Tasarımcıların son 10 yılını incelediğimiz ve burçlara uygun olarak uyarladığımız bu seride senin de görmek istediğin bir tasarımcı varsa bize yaz, bir sonraki tasarımcı incelememiz senin tercihin olsun.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.