Son 10 Yılın En İyi Valentino Tasarımlarını Burçlara Uyarladık

1959 yılından bugüne tam 59 seneyi 4 tasarımcı ile geçiren Valentino markasının son 10 yılının tasarımlarını tüm burçlar için uyarladık. Bakalım senin burcun için seçtiğimiz Valentino tasarımı stiline uyuyor mu, yoksa gözün diğer burçlarda mı kalıyor?

1959 yılında Valentino Garavani tarafından Paris’te bir moda evi olarak açılan marka bugün lüks giyim sektörünün kalesini oluşturan en önemli yapı taşlarından biri. Yıllar 1965 yılını gösterdiğinde İtalya’da Haute Couture tasarımcısı olarak öne çıkarak kendini ispatlamış oldu ünlü tasarımcı. Bu dönemden sonra Jacqueline Kennedy’nin de tasarımlarını tercih etmesiyle birlikte 70’li yılların Valentino için mükemmel yılların başlangıcı olacağı belli olmuştu. Birçok Oscar töreninin kırmızı halısında tasarımlarını gördüğümüz, hatta Oscar’a aday olan ünlülerin Oscar kazanmalarının şartıymış gibi Valentino tasarımı ile geceye katılan birçok ödül almış ünlü sayabiliriz size. Sophia Loren, Cate Blanchett, Julia Roberts ve Reese Witherspoon bunlardan birkaçı…

Ayrıca Valentino gelincik kırmızısından yarattığı elbiseler ile moda dünyasında Valentino kırmızısı denen bir lakap ile anılır oldu. Garavani, Valentino tasarımlarına 2007 yılında veda ederek yerini 1 seneliğine Alessandra Facchinetti’ye daha sonra ise Maria Grazia Churi ve Pierpaolo Piccioli bıraktı. Churi ve Piccioli, Valentino tasarımlarını daha modern ve çağdaş olarak aynı unsurları içeren ama yeni bir tavırla tasarlamaya devam etti. 2016 yılından beri de Piccioli tek başına bu görevi sürdürmekte. Bu eşsiz markanın tasarımlarından senin burcuna yönelik olanları sıraladık. Hemen inceleyebilirsin…

Koç Burcu Kadını

Yılların romantik kostümler tasarımcısının Koç burcu kadının sportif kimliğine uygun tasarımlar hazırlayacağını duysak inanmazdık. Fakat bu gözler 2018 yılı Resort koleksiyonundaki yeşil takım ile Koç burcunun rahat stiline gönderme yapan tasarımları gördü. Tabii biz aslında Koç kadınlarına Valentino kırmızısı olan elbiseler ile maskülen tasarımlarını öneriyoruz. Bu tasarımlar güçlü Koç burcu kadınını daha iyi ifade ediyor.

Boğa Burcu Kadını

Kumaş ve kalite aşığı Boğa burcu kadınına eşsiz Valentino ceketler ile dökümlü kumaşlar düşüyor. Deri, ipek ve organze kumaşı en iyi şekilde kullanan, drapeleri konuşturan tasarımcı, Boğa burcu kadınının pratik olmak istediği günlerde tek bir elbise ile şık olmasını sağlayacak tasarımlarıyla öne çıkıyor. Özellikle 2014 yılına ait koleksiyonlarındaki kumaşları, kaliteye bütçe ayırmayı seven Boğa kadınlarını kalbinden vuracak cinsten tasarımlar.

İkizler Burcu Kadını

Birçok işi aynı anda yapmayı başaran, siyah ve beyazı aynı anda yaşayan bir burç olan İkizler burcu kadını tasarımları ValentinoGaravani’nin zamanında tasarlanan parçalardan kendine kıyafet bulmakta zorlanabilirdi. Fakat 2015 ve 2016 koleksiyonlarında stiline uygun birçok parça bulabilir. Oversize kazaklar, boğazlı kazaklar, renkli etekler, siyah beyaz elbise ve etekler, çizmeler hepsi emrine amade…

Yengeç Burcu Kadını

Geleneksellik ve eski zamanlara tutkusu ile bilinen Yengeç burcu kadını için Valentino resmen bir koleksiyon yarattı. Evet, doğru duydunuz! 2019 Resort koleksiyonu tamamıyla Yengeç kadınlarına adanmış durumda.  Her bir parçası ile 70’ler kadınına gönderme yapan koleksiyon Yengeç kadınlarını kalbiden vuracak. Ayrıca 2013 ve 2014 Sonbahar Kış koleksiyonlarından da belden oturtmalı elbise ve etekler ile A kesim ya da yine dönemsel elbiseler Yengeç kadının dolabına girmeye hazır.

Aslan Burcu Kadını

Drapeler, kat kat kumaşlar, ipekler, ışıltılı elbiseler, işlemeli ceketler, danteller ve kürkler. Valentino tasarımlarından Aslan burcu kadınına düşen en önemli tasarımlar. Dikkat çekmeyi seven ve gösterişli Aslan burcu Valentino’nun romantik tarzından dolabına bir şey ekleyemez diye düşünenlere Valentino Couture koleksiyonlarını incelemelerini öneriyoruz.

Başak Burcu Kadını

En az Yengeç burcu kadar dolabına tasarım ekleyecek burçlardan biri de Başak burcu. Dökümlü kumaşlar, yüksel bel pantolonlar, pelerinler, ipek bluzlar, sade toprak tonlarındaki elbiseler hepsi sanki Başak burcu giysin diye tasarlanmış. Başak burcu için özellikle bir sene ya da koleksiyon öneremeyiz çünkü onlar her sezondan, her defileden dolaplarına en az 5 parça ekleyebilirler.

Terazi Burcu Kadını

Uyumlu, zevkli, dengeli ve şık kıyafet seçimleri ile tanıdığımız Terazi burcu tam bir Valentino kadını diyebiliriz. Bıçak gibi inen pantolonları, kusursuz elbiseleri ve romantik tasarımları Valentino tasarımcılarının Terazi burcu olduğunu düşündürtüyor çoğu zaman bize. 2013 ve 2015 Sonbahar Kış koleksiyonları ile 2012 İlkbahar Yaz Couture koleksiyonlarında fazlasıyla Terazi kadınlara uygun tasarım bulunmakta.

Akrep Burcu Kadını

Seksi Akrep burcu kadını ile Valentino tasarımlarını bir arada düşünemezdik. Fakat birkaç parça ile bu ikiliyi aynı zemine taşıyabildik. Romantikten ziyade seksi ve gizemli olan Akrep burcu kadını için Couture koleksiyonlarından tasarımlar seçtik. Zaten Akrep burcu kadınları dolaplarına Valentino tasarımı ekleyeceklerse ya aksesuar olarak özellikle ayakkabı tercih etmeliler ya da Couture koleksiyonlarını incelemeliler.

Yay Burcu Kadını

Rahatlıkları, gezgin ruhları ve farklı kültürlere merakları Yay burcu kadınını etnik kıyafetler ile özdeşleştirmemize sebep oluyor. Eğer etnik tasarımlara meraklı olan Yay burcu kadınları aramızdaysa onlara 2015 İlkbahar Yaz Couture koleksiyonu ile 2017 Resort koleksiyonunu öneriyoruz. Bu yılın İlkbahar Yaz koleksiyonundaysa kocaman cepleri olan trençkotlar ile gezginci Yay kadınlarının dünyayı dolaşırken hayatını kolaylaştıracak türde tasarımları var Valentino’nun.

Oğlak Burcu Kadını

Aynı renkleri kullanmayı seven, klas giyim tarzını stiline yansıtan, takım elbise, klasik giyimi hayatının her alanında kullanan Oğlak burçları: Valentino sizin tasarımcınız. Her koleksiyonunu tek tek inceleyin ve dolabınıza ekleyin. Özellikle kış koleksiyonlarındaki ceketlerini ve paltolarını gördükçe dolabınıza başka bir parça eklemek istemeyeceksiniz.

Kova Burcu Kadını

Farklı ve kendine özgü stili ile bildiğini okuyan Kova kadınına dolabına şunları eklemelisin demek biraz zor. O ne isterse, hangi tasarım ona güzel ve farklı gelirse onu satın alır. Kimseyi dinlemez. Fakat bu sefer bizi dinlemelisiniz Kova kadınları. Zira dolabınızın yanından bile geçemeyeceğini düşündüğünüz, aklınıza dahi gelmeyecek bir marka olan Valentino’nun 2017 Sonbahar Kış Koleksiyonundaki sıra dışı paltosu, 2016 yılı Kış koleksiyonun sanat eseri ceketi ile “Bu tasarımlar benim için yaratılmış” diye düşüneceğinizden eminiz. Bu koleksiyonlardan size çok parça çıkar, mutlaka inceleyin.

Balık Burcu Kadını

Giyim tarzı ruh haline göre değişen romantiklerin kraliçesi Balık burcu kadınları Valentino tasarımlarından en çok çiçekli elbiseler ile aşk yaşayacak. Hatta elbiseler onun hayatının vazgeçilmezi olabilir. Valentino, her ne kadar pantolonlarıyla da Balıkları etkileyecek olsa da elbiselerden vazgeçmeyin deriz. Hatta İlkbahar Yaz 2011 koleksiyonundaki puantiyeli elbiseyi mutlaka dolabınıza eklemenizi öneriyoruz. Çünkü o elbise tam bir Balık burcu elbisesi…

Valentino tasarımlarının son 10 yılını inceledik. Eğer sizin de incelememizi istediğiniz tasarımcılar varsa yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.