Son 10 Yılın En İyi Louis Vuitton Tasarımlarını Burçlara Uyarladık!

En çok çantaları ile moda dünyasında salındığını gördüğümüz Louis Vuitton’un son 10 yılını ele aldık ve burçlara göre yorumladık. Hazır giyim sektörüne girdiğinden beri hayatında sadece iki tasarımcı gören Louis Vuitton’un son sezonlarına baktığımızda gotik tasarımlara daha çok yer verdiğini görüyoruz. Bu özellikle tasarımcı Nicolas Ghesquiére’nin seçimi… Nicolas’ın tasarımcı olduğu son sezonlara baktığımızda Yengeç, Başak, Terazi burcu kadınları için tasarım bulamayacağız sandık. Neyse ki Marc Jacobs vardı.

Sanılanın aksine Louis Vuitton bir hazır giyim markası olarak girmedi moda dünyasına. Louis Vuitton ilk olarak sandık yaparak ünlendi. Bu hayata ise Mr. Marechal adlı bir sandıkçının yanında çırak olmasıyla başladı. Çalıştığı yerde zamanla uzman olarak yükselerek 1854 yılında kendi şirketi kurdu. Sandıklarını sadece kıyafetleri düşünerek değil eldiven ve aksesuarları düşünerek tasarlaması ondaki farkı gösteren en önemli detaylardan biriydi. Modern sandık dedikleri şey LV ile başladı. Üstelik sandıkların yuvarlak üst kısımlarını da düzleştirerek üst üste konabilmesini sağladı. Bu bile ne kadar öncü olduğunun kanıtıydı.

1997 yılına kadar seyahat çantası tasarlayan marka artık hazır giyim sektörüne girmenin zamanı geldiğini düşünerek Marc Jacobs ile anlaştı. Uzun yıllar Marc Jacobs’un muhteşem tasarımları ile moda dünyasında kalıcı bir yer edinen Louis Vuitton markası Marc koltuğu bıraktığından beri Nicolas Ghesquièr ile hayatına devam eden LV tüm dünyada ikonik çanta yaratıcısı olarak biliniyor. En ikonik çantaları ise bavullardan sonra Neverfull ve Speedy modelleri oldu. Hazırsanız her burç için seçtiğimiz tasarımları inceleyelim…

Koç Burcu Kadını

Nicolas’ın Louis Vuitton için hazırladığı tasarımdan kendine en rahat koleksiyon bulan kesinlikle maskülen Koç burcu kadını. Özellikle Sonbahar Kış 2016 ve 2017 koleksiyonlarındaki parçalar Koç burcu kadının en çok sevdiği şey olan hızını kesmeyecek türden tasarımlar. Kısa kumaş pantolonlar, maskülen ceketler, rahat kazaklar hepsi Koçların zevkine göre. Sonbahar Kış 2018 koleksiyonundan ise iş hayatında hep pantolon giymekten sıkılan Koçlar için farklı ve erkeksi bir döpiyes seçtik.

Boğa Burcu Kadını

Kumaş seçimleri ile bizi kendine aşık eden Boğa kadınları ucundan da olsa Marc Jacobs sezonlarını yakalayabiliyor. Özellikle yüksek bel krep pantolonların yer aldığı 2012 Resort koleksiyonundaki her parçadan etkilenebilirler. Saten ve kaşmir aşkını ise Sonbahar Kış 2013 koleksiyonunda görecek. Nicolas ile ise muhteşem ceketler ve renk seçimi ile aynı noktada buluşabilecek.

İkizler Burcu Kadını

Oversize düşkünü İkizler burcu kadını unisex giyinmeye bayılır. Fakat yeri geldiğindeyse kadınsı yönünü çıkarmaktan da asla çekinmez. İşte bu noktada Louis Vuitton ile buluşuyor İkizler kadını. Özellikle 2017 İlkbahar- Yaz koleksiyonundaki pardösü tam olarak İkizler kadını için yaratılmış. Diğer sezonlara baktığımızda ise hem sade hem de farklı tasarımları ile çeşitlilik arayan İkizleri mutlu edecek olan tasarımları seçtik. Özellikle iki renk parçalara büyük bir aşk duyan İkizler burcu kadını Sonbahar Kış 2014 koleksiyonundaki kırmızı ve siyah renkli deri ceketi üzerinden çıkarmayacak gibi duruyor.

Yengeç Burcu Kadını

Retro aşkını Marc’ın olduğu sezonlarla dizginleyen Yengeç burcu kadını özellikle İlkbahar Yaz 2013 koleksiyonundaki her parçanın kendi için yaratıldığını düşünebilir ve bunda da son derece hakkı vardır. Özellikle Twiggy elbiselerini andıran 60’lardan esinlenen tasarımları ile geçmişe bağlı bir tarzı olan Yengeç kadınını mutlu edecek. Resort 2012 koleksiyonundaki birçok parça ve yine Resort 2015 koleksiyonundaki yüksek bel pantolonlar Yengeçler için yaratılmış.

Aslan Burcu Kadını

Marc Jacobs’ın Louis Vuitton için tasarım yaptığı dönemlerde, Aslan burcu kadını için kürklerin, ışıltıların, pırıltıların ve taş işlemelerin havada uçuştuğu sezonlara, Nicolas ile nokta konuldu ve Louis Vuitton neredeyse sadece kürkle Aslan kadınına hitap eder oldu. Gösterişli ve ihtişamlı Aslan kadınlarına ise 2013 yılından önceki tasarımlara bakıp stilini belirlemek kaldı. Özellikle Sonbahar Kış 2013 koleksiyonundaki midi boy, yakası kürklü taş işlemeli elbise favorimiz.

Başak Burcu Kadını

Başak kadını, Marc jacobs’un olmadığı bir Louis Vuitton ile anlaşamaz dediğimiz birkaç yıldan sonra, ünlü marka 2018 Sonbahar Kış sezonunda beyaz elbiseleri ile Başaklar içinde varım dedi. Fakat asıl çıkışını 2013 yılındaki etek ucu dantelli midi boy etek ceket takımı ile 2010 yılına ait tüm tasarımlar ile yaptı. Başak kadının sadeliği ve alçak gönüllü stili 2010 Sonbahar-Kış sezonunda kendini buldu.

Terazi Burcu Kadını

Uyumlu ve kusursuz şıklık içerisindeki Terazi burcu kadını Louis Vuitton tasarımlarından genellikle Resort koleksiyonları ile kendi stiline yakın parçalar bulabiliyor. Estetik duruşunu yüksek bel pantolon ceket ya da uzun eteklerle kombine etiği ceketlerle harmanlayan Terazi kadınları 2012 ve 2013 Resort koleksiyonlarını detaylı incelemeliler. Yakın sezonlardan ise 2018 Sonbahar Kış sezonundan lacivert ceket ile aşk yaşayabilirler.

Akrep Burcu Kadını

Seksi, gizemli ve dikkat çekici Akrep kadınını Marc, lateks ve dantel aşkı ile mutlu ederken, Nicolas deri ile gönlünü çalıyor. Her iki tasarımcıdan da rahatlıkla parça bulabilen sanıyoruz ki sadece Akrep kadınları. Çünkü her sezon deri ya da dantel olduğu kadar hem gizemli hem de seksi parçalar koleksiyonlarda yer alıyor. Eh, bu da Akrep kadınının büyük bir efor harcamamasını sağlıyor.

Yay Burcu Kadını

Her sezon ve tasarımcıdan cımbızla çekerek etnik kıyafetler önerdiğimiz Yay kadını için Louis Vuitton tasarımlarından motifli tasarımlar önereceğiz. Yay burcu kadınları motifli kazaklar, elbiseler, özellikle kısa etek ve elbiseler ile rahatlıklarından ödün vermeden mutlu olabilecek. Bu tarz elbise ve eteklerin altına ise kalın botlar giymelerini öneriyoruz. Tıpkı Resort 2019 koleksiyonu gibi.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak kadının stilini değiştirmek deveye hendek atlatmak kadar zor olabilir. Çünkü Oğlak kadınları kararlı ve inatçıdırlar. Bu huyları yüzünden onları rüküş olarak tanımlanabilecek bir kıyafet içinde görmek zordur. Her zaman ölçülü ve şık olabilirler. İşte bu nedenle Louis Vuitton tasarımlarından Oğlak kadınlarına genellikle etek ceket ve etek bluz ya da döpiyes tasarımları düşüyor. Oğlaklar bu durumdan mutlu oldukça bizim için sorun yok. Favorimizse 2015 Sonbahar Kış Koleksiyonundaki lacivert takım.

Kova Burcu Kadını

Sıra dışı ve farklı stili olan başına buyruk Kova kadınları için Louis Vuitton’dan tasarım çıkmaz o Gucci giyinsin diyenleri şöyle alalım. İşte size Gucci kadar ihtişamlı 2011 İlkbahar Yaz sezonuna ait nar çiçeği ceket. Kova kadını bu cekete sahip olduğunda onunla uyuyacak kadar üzerine yapışacağına eminiz. Onun dışında Kova kadını ile Louis Vuitton genellikle 2015 sezonlarında buluşuyor.

Balık Burcu Kadını

Yine iyi ki Marc varmış Louis Vuitton’un geçmişinde dediğimiz bir burç daha. Balık kadınının muhteşem narinliğineve romantikliğine hitap eden tasarımlar Nicolas’ın gotik stiliyle pek buluşamayacak gibi. Moda devi, Resort 2014 yılında her ne kadar Nicolas başında olsa da hala Marc’ın çizgilerinde devam ettiğinden o koleksiyondaki tasarımlar ile 2012 İlkbahar Yaz koleksiyonundaki her bir pembe ve mavi tonlarında tasarımlar Balık burcu kadını için biçilmiş bir kaftan…

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.