Son 10 Yılın En İyi Chanel Tasarımlarını Burçlara Uyarladık!

Şapka tasarımları ile başlayan serüveni ile bir moda devi haline gelen Gabrielle “Coco” Chanel, tasarımları ile moda dünyasında bir devri kapatıp yeni bir devre yelken açtı. Coco Chanel sıra dışı yenilikler, ilham verici sözler ve unutulmaz tasarımlarıyla adını tarihe yazdırmış bir kadın.

Hazırladığı parfüme umarsızca parfümlerin sıralamadaki numarasını verecek kadar yenilikçi, matem elbisesi olan siyah elbiseyi günlük hayata taşıyacak kadar öngörülü bir kadından bahsediyoruz. Pantolonu ilk o tasarladı, korsesiz kıyafetler ile kadınları o tanıştırdı. Elleri serbest bırakan omuz çantaları hep onun eseri. İsmi Time dergisinin “20. yüzyılın en önemli 100 kişisi” arasına giren tek modacı olan Coco’nun tahtını 1983 yılından beri Karl layığı ile devam ettiriyor.

Chanel tasarımlarının özelliği şık, sade ve zamansız olmasıdır. Bizde Chanel markasına kayıtsız kalmayarak sizin için Chanel markasının son 10 yılına ait tasarımlarını burçlara göre uyarladık. Ayakkabı, çanta, takı gibi aksesuarları saf dışı bırakarak sadece lüks giyime odaklandık. Bakalım senin için seçtiğimiz Chanel tarzı seni yansıtıyor mu? Merak ediyorsan okumaya devam etmelisin.

Koç Burcu Kadını

Rahat kıyafetler ile kendini daha iyi ifade eden Koç burcu kadını için Chanel’in İlkbahar – Yaz Ready To Wear 2014 yılına ait deri bol pantolonu ve onu sportif tasarımlar ile kombine eden tarzı öneriyoruz. Aynı zamanda maskülen tarzı da benimseyen Koç burcu kadını iş hayatında papyonlu bir etek ceket ya da takım elbise tercih edebilir. Chanel’in tasarımlarından Koç burcu için ayağına dolanmayan parçalar seçmeye özen gösterdik.

Boğa Burcu Kadını

Klasik, zevkli ve kaliteli giyinmeyi seven Boğa burcu kadını için Chanel tasarımlarından en uygun olan parça her zaman ceketlerdir. Çünkü ceketler zamansızdır ve onları pantolon ile kombine ettiğinizde anında elegan bir stile bürünebilirsiniz. Boğa kadını için özel gecelerde yıllarca giyebilecekleri işlemeli kısa pelerin ceket ile torunlarına bile saklanabilecek klasikler arasına giren dore çizgileri olan Resort 2010 yılı koleksiyonun ait olan ceketi öneriyoruz. Çok sade ama şık olması gerektiğinde ise tüvit kumaştan tasarlanmış olan İlkbahar – Yaz Ready To Wear 2018 koleksiyonundaki su yeşili takımı tavsiye ediyoruz.

İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadının oversize kıyafetleri rahat olması sebebiyle daha çok tercih etmesi, bu burcun Chanel’in en az hitap ettiği burçlardan biri olarak düşünülmesine sebep olur. Fakat nedense İkizler burcunun kadife ceket, beyaz gömlek tutkusu hep unutulmaktadır. Chanel’in uzun etekleri, kadife ya da tüvit kumaş dökümlü düğmesiz ceketleri, farklı yaka kesimli elbiseleri İkizler burcu için biçilmiş kaftandır.

Yengeç Burcu Kadını

Gelmiş geçmiş tüm Chanel tasarımlarını toplasak ve incelesek, hem kumaş dokuları hem modelleri ile sanki neredeyse her tasarım, her bir parça Yengeç kadınları düşünülerek hazırlanmış diyebiliriz. Belden oturtmalı paçalar, tulumlar, minik elbiseler, şortlu takım elbiseler hepsi bir döneme hitap ediyor. Dönem kıyafetlerini günümüze uyarlamak deyince de aklımıza Yengeç burcu kadınından başkası gelmiyor.

Aslan Burcu Kadını

Chanel kadını klas olduğu kadar gösterişlidir de. Her ne kadar Coco gösterişten uzak tasarımlar yapmayı planlasa da kumaşlarının dokusu, renkleri ve tasarımların muhteşemliğinde ihtişam kaçınılmaz bir hal alıyor. Eh, gösteriş ve ihtişam aynı cümle içinde geçerse, bilin ki o tasarımlar Aslan burcu kadını için yaratılmıştır. Uzun, kısa kürkler, taşlı minik siyah elbiseler, payetli ve işlemeli ceketler ile saten pantolonlar hepsi sanki Aslan kadını için tasarlanmış.

Başak Burcu Kadını

Chanel tasarımları öyle incelik ve titizlikle hazırlanıyor ki hiçbir tasarım onun alt zemininde yatan mükemmel dokusunu değiştirmiyor. Chanel, ilham verici A kesim ya da düz kesim çift renk elbiseleri, şort ve sade bluzları ile Başak kadınının minimal tarzına çok yakışıyor. Eğer Başak burcu kadınıysanız özellikle İlkbahar – Yaz Ready To Wear 2013 ve 2015 ile Resort 2012 koleksiyonlarını incelemelisiniz.

Terazi Burcu Kadını

Chanel tasarımlarının dantel ve bebe yaka ile yarattığı romantiklikten de Terazi burcu kadını nasibini alıyor. Elbise siyah olduğunda yakası beyaz, elbise beyazsa da yakası siyah olarak tasarlanan uzun, kısa ya da midi boyda dantel elbiseler Terazi kadınlarının gece dışarı çıkarken rahatlıkla tercih edeceği parçalar. İş yaşamında ise kısa ceketler, uzun, yüksek belli ve bol paça pantolonlar ile beyaz bluzlar tam olarak Terazi burcuna özel tasarlanmış sanki. Tıpkı Yengeç burcu gibi Terazi burcu da Chanel tasarımlarının en uygun olduğu burç.

Akrep Burcu Kadını

Chanel, seksi ve gizemli Akrep burcunu deri kalem ya da kısa eteklerle, uzun tüvit kumaştan tasarlanmış paltolarla, işlemeli ceketlerle, sade ama şık bluzlar ile kendine aşık ediyor. Akrep burcu kadını kendisi için her zaman Chanel markasından bir parça bulamayabilir fakat onun için tasarlanmış gibi duran birkaç koleksiyon var. Özellikle Sonbahar – Kış 2016, İlkbahar –Yaz Ready To Wear 2013 ve 2010 Couture koleksiyonu.

Yay Burcu Kadın

Rahatlıkları, göçebe hayatları ve farklı kültürlere meraklı olması ile bilinen Yay burcu Chanel tasarımlarına en uzak burç diyebiliriz. Onun için rahatlık aradığı zamanlarda yüksek belli bol pantolonlar ile kombine edeceği bluzlar hayat kurtarıcı olabilir. Fakat onun dışında Chanel markası ile çok da anlaştığı söylenemez. İlkbahar –Yaz Ready To Wear 2010, Sonbahar – Kış 2011 ve 2012 ona uygun olabileceğini düşündüğümüz tasarımlar.

Oğlak Burcu Kadını

Yengeç, Terazi ve Oğlak kadını eşittir Chanel. Oğlak kadının geleneksel, klasik ve klas tarzı sanki Chanel’in özellikle Oğlaklar için kıyafetler tasarladığını düşündürüyor bize. Neredeyse her yıl koleksiyonun bir parçası olan farklı renklerde tasarladığı tayyör ve döpiyesler tam olarak ruhunda hanımefendilik taşıyan Oğlak kadınlarına göre.

Kova Burcu Kadını

Farklı ve sıra dışı Kova kadını için de Chanel tasarımı elbette mevcut. Eh, markanın son koleksiyonlarını Karl hazırlasa da alt zeminde Coco’nun hazırladığı her tasarım farklıydı. Kova kadının vazgeçilmezi pantolonları ilk o tasarladı, ilk o giydi. Korsesiz elbiseler, korse yerine bele sarınan kemerler ile kısa tüvit ceket altına aynı kumaştan olmayan saten ya da krep kumaştan tasarlanmış pantolonlar ile uyumsuzlukların arasında uyumlu bir stil yaratabilirsiniz. Denemeye değer.

Balık Burcu Kadını

Balık burcu kadını için Resort koleksiyonlarının tümünü ama özellikle tasarımların çoğunluğuna denizci teması hâkim olan Resort 2010 koleksiyonunu öneriyoruz. Bu koleksiyon sadece bir başlangıç zira Chanel’in hitap ettiği dördüncü burç için rahatıkla Balık burcu diyebiliriz. Dantel elbiseler, deniz konsepti, A kesim küçük elbiseler, zarif bluzların hepsi Balık kadının tercih edeceği tasarımlar.

Chanel’in son 10 yılını aksesuar gözetmeksizin sizin için hazırladık. Eğer sizin de incelememizi istediğiniz tasarımcılar varsa bize yorum olarak bildirebilirsiniz.

 

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir