Sokak Modasının Öne Çıkan Parçalarını Burçlara Uyarladık

Modanın sadece tasarımcıların hazırladığı koleksiyonlar ve podyumda var olduğunu sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sokak modası son birkaç yıldır hayatımıza giren ve tasarımcıların bile ilham aldıklarını inkar etmedikleri bir konuma geldi. Peki nedir bu sokak modası ve hangi parçalar öne çıkıyor?

Sokak modası başta Londra ve Tokyo olmak üzere New York, Paris ve Milano şehirlerinden etkilenmektedir. Sokak stili insanların günlük stillerini belirli akımlara uyarlamalarıyla ortaya çıktı. Hippi, punk, gotik ve hip hop giyim tarzlarını barındıran kıyafetler başta olmak üzere birçok parça sokak modasının zeminini oluşturuyor. Biz sadece 12 tanesini seçerek burçlara göre yorumladık. Merak ediyorsan okumaya devam etmelisin.

Sneakers Rahatlığı ile Koç Burcu

Koç burcu kadınları için hızlı hareket etmek, canlı ve aktif olmak çok önemli. Çünkü onun yapısı sürekli hareket etmeye odaklı. Özellikle günlük hayatında ve iş yaşamında hareketini kısıtlayacak topuklu ayakkabılar ya da rahatsız babetler ona uygun değil. Onun sokak modasındaki kilit parçası Hip hop gençliğinin vazgeçilmezi sneakerlar ve spor ayakkabılar. Son yıllarda her kıyafetin altına giyilebilme özgürlüğü sokak modası ile kabul gören spor ayakkabıları ister kalem eteklerle ister takım elbise ile kombine edebilirsin.

Zamansız Trençkot ile Boğa Burcu

Kalite denince akla gelen ilk burç olan Boğa burcu kadını, satın aldığı parçanın kalitesine önem verdiği kadar dayanıklı oluşuna da önem veriri. Maliyet bilinci fazlasıyla öne çıkan Boğa kadınları lükse düşkün oldukları kadar satın aldıkları parçayı uzun ömürlü kullanmaları ile de meşhurdurlar. O nedenle sokakların değişmez hakimi trençkotlar hem zamansız hem de dayanıklı oluşuyla Boğaların kalbini çalar. Üstelik trençkot ile asla rüküş olamazsınız. Bu da kıyafet seçimi yapan Boğa burcu kadınına pratiklik katar.

Boğazlı Kazak ile İkizler Burcu

Tam ya da yarı boğazlı kazak her parça ile kolay kombine edilmesi ve unisex giyiminin baş tacı olduğundan İkizler burcu kadını için biçilmiş bir kaftan. Boğazlı kazaklar dar yapıları ile başlayarak zamanla oversize olması ile sokak stilinden geceye taşınan bir parça oldu yıllar geçtikçe. Modern ve rahat bir stili olan İkizler burcu tabii ki bu parçaya kayıtsız kalamaz. Şık-salaş olmak istediğinde uzun etek ve oversize, iş gününde dar boğazlı kazak ile yüksek bel kumaş pantolon ile kombine edilebilir. 

Parizyen Stili ile Yengeç Burcu

Parizyen stilin en önemli noktası oluşturdukları kendilerine ait stili hayatları boyunca devam ettirmeleridir. Eh, Yengeç burcu kadınları da tam olarak böyle değil mi? Vintage ve retro stillere, romantik giyinmeye ve aksesuar kullanmaya o kadar bağlılar ki. Sırf bu nedenle bir çizgili tişörtlerden vazgeçmiyorlar ya da fular ve inci takmadan kendileri şık hissetmiyorlar diyebiliriz. Kumaş pantolon, şapkalar, vintage gözlükler, A kesim 60’lar stili elbiseler Yengeç kadınının vazgeçilmezleri…

Leopar Tutkusu ile Aslan Burcu

Leoparın sokak stilinde ne işi var dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen belirtelim leopar kumaş özellikle sahte kürkler ile Kate Moss’un sokak stiline kazandırdığı bir parça oldu. Simsiyah bir kıyafet ya da mini elbise ile loepar kürk ya da ceket adeta şaha kalkar. Eh, böyle bir göze çarpmayı da Aslan burcu kadını asla es geçmez! İddialı ve ihtişamlı olmak onun işi. Leoparla nasıl dikkat çekeceğini iyi bilir. Böyle bir buluşma başka hangi burçta olabilirdi ki. Ceket veya kürk günlük hayatta biraz fazla olur diyen Aslan burcu kadınlarına leoparı aksesuarlarda kullanmalarını öneriyoruz. 

Tek Renk Birkaç Tonda Başak Burcu

Sade, minimal ve kusursuz Başak burcu kadını için özellikle Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile de öne çıkan tek renkte birkaç ton modasını öneriyoruz. Birkaç yıl önce defileler arası sokakta gezinen blogger ve editörlerin tercih ettiği bu akım artık vazgeçilmezler sıralamasına girdi bile. Sadeliği seven Başak burcu için biçilmez kaftan olan bu stilin tek bir kilit noktası var o da bir renk seçmek. Ana rengi seçtikten sonra onun tonlarını kullanarak bir kombin oluşturulabilir. Bizim tercihimiz bej ve gri tonları.

Beyaz Gömlek ile Terazi Burcu

Klasik giyinmek ile romantik giyinmenin arasında kalmış bir burç olan Terazi burcu kadını için klasikliğin şanına yakışır bir parça öneriyoruz. Beyaz gömlek! Sokak stilinde, iş yaşamında, gece bile rahatlıkla tercih edilen bu parça göze batmadan şık olmayı tercih eden Terazi kadınları için mükemmel bir seçim olur. Riski olmayan beyaz gömleği ister uzun ister kısa istersen de son zamanlarda kolları fırfır, volan gibi detaylarla desteklenen tasarımları tercih edebilirsin. Tek dikkat etmen o gün nasıl görünmek istediğin olmalı. Feminen görünmek için derin V yakalı bir gömlek tercih edebilir, zarif görünmek içinse gömleğini etek ile kombine etmelisin.

Deri Ceket ile Akrep Burcu

Siz gizemli ve seksi deyin, biz gotik modasının temsilcisi! Deri ceketler Akrep burcunun radarında. Sokak modasında gotik sitilin içinde fazla yer alan materyallerden olan deri özellikle tayt ve ceket tasarımlarıyla öne çıkıyor. Skinny deri pantolonda bu akıma fazlasıyla hitap ediyor ama biz seksi olduğu kadar gizemli de olan Akrep burcu kadını için deri ceket öneriyoruz. Casual görünmek istediğinde kumaş pantolon ile, şık görünmek istediğindeyse taşlı bir elbise ile tercih edilebilirsin.

Oversize Seçimi ile Yay Burcu

Bu trend ya da akım yine hip hopculardan esinlenilen bir parça. Tabii moda dünyasına uyarlanırken biraz şık olmayı da ihmal etmedi. Eh, rahatına düşkün, hatta giyim tarzı tamamen rahatlık üzerine kurulu olan yay burcu kadını için başka ne önerebilirdik ki. Gününe ve gideceğin yere değişken bir parça ile sokak stilini vurgulayabilirsin. Şık olman gereken bir iş gününde oversize palto, rahat olabileceğin bir gün oversize sweatshirt ve etek senin için harika bir seçim olur. Enerjin ile harika bir ahenk yaratacak bu akımı görmezden gelmenizi tavsiye etmiyoruz.

Blazer Ceket ile Oğlak Burcu

Oğlak burcu kadının modern klasik tarzını zamanı asla geçmeyecek olan blazer ceket ile taçlandırıyoruz. Seçtiğin diğer parçalara göre klasik ya da modern olabilen blazer ceketi oğlak burcu kadınında daha klas bir şekilde hiçbir burç taşıyamaz. O bir kombin ile nasıl şık, aynı zamanda geleneksel ve iddialı görünebileceğini çok iyi bilen burç. Çok şık bir toplantı ya da yemeğe giderken oversize bir blazer ceketi beline kemer ile kullanabilirsin. Günlük iş yaşamında skinny pantolon ile tercih edebileceğin gibi ilkbahar ve sonbahar aylarında ise uzun olan modellerini tercih ederek dış giyim yerine kullanabilirsin.

Desen Karmaşası ile Kova Burcu

Puantiye ve çizgiyi bir arada enine, boyuna, rengine, büyüklüğününe ya da uyumuna dikkat etmeden kim kullanabilir ki Kova burcu kadınından başka. Sokak stilinin ya da podyum dünyasının bile sıra dışı olmak denince aklına başka bir burç gelmediğine eminiz. O nedenle desenleri karıştırarak şık olmayı başarabilen tek burç olarak Kova kadınlarını görüyoruz. İster büyük puantiye ile küçük puantiyeleri istersen de enine ile dikey çizgileri aynı anda tercih edebilirsin. Tek dikkat etmen gereken şey tercih ettiğin parçaların dökümü olmalı. üst bedenin bolsa altına tercih edeceğin parça dar ya da tam tersi olmalı. haydi, özgür ruhlu Kova kadınları bu stil size özgü hazırlandı, kullanmaktan çekinmeyin.

Uzun Elbiseler ile Balık Burcu

Hippilerin simgesi hale gelen çiçek ve bol uzun elbiseler Balık burcu kadınlarının radarında. Hem romantik hem de naif ruh hallerine uyum sağlayan uzun elbiseler dantel, şifon kumaşları ve çiçek desenleri ile sokak stilinin vazgeçilmezleri arasında. Dantelin gizemli ve seksi havasını balık burcunun duygusallığına uyarlarken fularlar kombine etmeyi ihmal etmeyin. Gündüz büyük çiçek desenlerini gece içinse küçük çiçekli uzun elbiseler daha uygun olacaktır. Kadınsı olmak istediğinde ise bilek hizasında biten düşük omuzlu uzun elbiseleri topuklu ayakkabılarla tercih etmelisin.

 

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.