Sınavlara Hazırlanırken, Dünya Yansa Umurunda Olmayan Burçlar!

Bazı insanlar hayatlarını prensipleri ile devam ettirirler. Onlar için başarının da maddi kazançların da mutluluğun da formülü prensiplerdir. Bu karakterlerini sonradan kazanmazlar, onlar doğuştan düzenli ve çalışkandırlar. Okullarında başarılı olmak, katıldıkları sınavlarda iyi puanlar almak, projelerini eksiksiz olarak tarihinde teslim etmek, işe zamanında gitmek, iş yerinde kurallara uymak ve görevlerini layığı ile yerine getirmek hayatta en çok önemsedikleri şeylerdir. Önemli bir sınavları varken, çalışmalarına engel olabilecek her şeyi kapılarının dışında bırakırlar. Gelin sizi bu en prensipli burçlarla tanıştıralım.

Koç

Motivasyonu oldukça güçlü olan Koç burçları için başarılı olmak hayatın anlamı gibidir. O her sınavı önemser, her sınav için çalışır. Önemsediği bir sınava çalışırken onun dikkatini dağıtmak, ilgisini çekmek çok zordur. Siz ne yaparsanız yapın aklı hep çalışması gereken konularda kalacaktır. Gezmeyi, keşfetmeyi çok seven Koçlar konsantre oldukları çalışma için çok gitmek istedikleri Balkan gezisini iptal edebilirler. Alacakları puan, gezecekleri memleketlerden daha heyecan verici gelebilir. Eğer Koç burcu bir arkadaşınız veya sevgiliniz varsa böyle bir dönemde ihmal edilmeyi göze almalısınız. Her zaman keyif aldığınız arkadaşlığı bir anda kapı dışarı kaldığınız bir yabancılığa dönüşebilir. Biraz morale ihtiyacınız var diye onu değiştiremeyeceği bu yapısı için yargılamayın. Belki arada bir fincan kahve götürüp bir gülümseme ya da hal hatır sorulma bahtiyarlığına erişebilirsiniz. Eğer sabırlı olursanız, sınav stresi geçince coşkulu muhabbetinize ve ilgili arkadaşınıza geri kavuşacağınıza emin olun.

Başak

Her şeyin olması gerektiği gibi olması Başak burcu insanları için vazgeçilmezdir. Yapılması gereken işler de zamanında ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Eğer geçilmesi gereken bir ders varsa, hazırlanması gereken bir ödev varsa, kazanılması gereken bir sınav varsa başka hiçbir mevzuya kafa yormaz ve yapması gerekenlere kendisini verir. Onu bu konuda eleştirmeye kalkarsanız hayatınızın en didaktik nutkunu dinlemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nutkun içerisinde prensipleri olmayan insanların hayatta başlarına neler gelebileceğine dair bolca başarısızlık örneği de olacağına emin olabilirsiniz. Böyle bir dönemde arı kovanına çomak sokup acı sözler duymak yerine, biraz uzaklaşıp onu kendi haline bırakmakta fayda var. Zira ağır hasta bile olsanız yapacağı en fazla sizi hastaneye götürüp serum taktırmak sonra da eve bırakmak olacaktır. Sınavına katkım dokunsun diye odasına çay, kahve götürme hevesine kapılmayın, Başakların ilgiye en ters cevap verecekleri dönemler sınav dönemleridir.

Akrep

Başarılarını asla tesadüflere bırakmayan, her istediğini çalışarak kazanan Akrep burçları için alınması gereken iyi bir puan varsa bu ancak hayattan soyutlanarak halledilebilir. Hem sosyal yaşantım devam etsin hem de istediklerimi alayım diyenler mutlaka günün birinde tökezleyeceklerdir. Kitaplardan okuyup aklında kalanları yazarak çalışan Akrepler hem düzenli not tutarlar hem de konuları iyi takip ederler. Bu da çalışma sırasında akılları karışmadan neyi nerede bulacaklarını bilmelerini sağlar. Dışarıdan gelecek kafa dağıtıcı etkilere önlem olarak odasının kapısını kitlemekten kaçınmayacak, telefonunu uçak moduna alarak kendisini iyice soyutlayacaktır. Onu özlemeniz, evinizi su basması, cüzdanınızı çaldırıp yolda kalmanız bu süre içinde onun pek de ilgisini çekmeyecektir. Zaten tüm bunlar olurken sınavından başka bir şey düşünmeyen bir Akrebe ulaşabilmeniz bile bir mucize olabilir. Arada kapısını açık bulursanız kahve ve kurabiye götürmeyi unutmayın. Bu ilginizi sınav süreci geçtikten sonra misli ile size geri ödeyecektir.

Oğlak

İşte insanlığın prensipler kralı, iş ve çalışma sembolü, örnek insan Oğlak. Oğlak burcunun yaşam döngüsü, iş, yemek, yemek, iş, yemek, uyku sarmalının içinde geçer. Onun için çalışmak yalnızca başarmak veya bir şeylere sahip olmak anlamına gelmez. Çalışmak onun yaşama anlamıdır aynı zamanda hobisidir. Çalışmadığında kendisini boşlukta hisseder, yalnız kalır, işe yaramadığını düşünür. Hele ki önünde geçilmesi gereken bir sınav varsa bunu hayatının merkezine koyacaktır. Hiçbir şey onu böylesi bir konsantrasyondan koparamaz. Gezmeye gitmek mecburiyetinde kalsa orada bile sınavını düşünür. Acil ihtiyaçları dışında alışverişe bile gitmez. Ana kaynakların bittiğinden emin olunca yan kaynaklar bulup onları da çalışmak ister. Zihnindekiler otursun diye konuları başkalarına da çalıştırır. İstediği başarıyı elde edemezse bunalıma gireceğini bildiği için önceden bu durumun stresini yaşamaya başlar. Sadece kendisi yaşamakla kalamaz, ailesi, arkadaşları, sevgilisi, herkes bu stresten nasibini alacaktır. Böyle bir dönemde tam anlamıyla dünya yansa umurunda olmayacaktır. Hele ki sadece ilgi beklentiniz varsa çıkabilecek kavgadan kaçınmak için sabırlı olmanızı tavsiye ederiz.

Kova

Kova burçlarının umursamaz görüntüsünün altında her şeyi hesaplayan ve başkaları ile kıyaslayan başarı odaklı bir insan yatar. Normal hayatında plansız, gelişine yaşayan, yalnızca kendisini geliştirmek için okuyup öğrenen birisiyken önemli bir sınava girmesi gerektiğinde nasıl da disiplinli ve özenli bir insana dönüştüğünü görüp şaşırabilirsiniz. Öyle ki kullanmadığı çalışma masası temizlenip uygun bir yere yerleştirilmiş, televizyon arka odalardan birisine kaldırılmış, tüm kaynak kitaplara ortaya çıkarılmıştır. Onu çok ciddi göreceğiniz, iletişimin minimuma indiği bir döneme hazır olun. Arada konuları merak ettiğinizi hissettirirseniz size çalıştığı yerlerden bir şeyler anlatabilir, böylece siz de onca zaman tamamen hayatının dışında kalmamış olursunuz. Diğer burçlar gibi ters ve aksi bir insana dönüşmese de eski paylaşımcı halini arayacağınız kesin. Eğer sınavı sizin ilginizi çeken konuları içeriyorsa onun anlatmaya hazır hallerinden faydalanıp pek çok güzel bilgiye erişebilirsiniz. Hem ona çay kahve hazırlayan birisinin olması hiç de itiraz edeceği bir durum değildir. İlgiye hiçbir zaman hayır demeyen Kova burçları motivasyonlarını bozacak bir durum olmadıkça sizinle iletişimi tamamen kesmeye gerek duymayacaktır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.