Sıcak Yaz Günlerinde Deodorant Kullanmayanlara Savaş Açan 4 Burç!

Dünya her geçen yıl biraz daha ısınıyor, her yaz bir öncekini aratacak derecede sıcak geçiyor, nemden nefes alınmıyor… Hepsine tamam. Bunlar değiştirilemeyecek gerçekler. Peki, terden İsmail Türüt’e dönen kimselerin elini kollunu sallaya sallaya ortalarda gezinmesine ne demeli? Millet senin ter kokunu çekmek zorunda mı Allah aşkına? Üstüne üstlük bir de toplu taşıma kullanıyorsa! Evden çıkmadan duşunu alacaksın, deodorantını sıkıp, temiz bir kıyafet geçireceksin sırtına… Çözüm bu kadar basitken, bile isteye insanlara eziyet etmek niye? Özellikle temizliğe olan hassaslıklarıyla meşhur 4 burç, bu durum için kelimelerle tarif edemeyeceğimiz kadar sinirli. Ellerinde olsa kamu spotu çekip, tüm televizyonlarda yayınlatacak bu burçlar aşağıdaki gibi.

Ter Kokanları Çamaşır Suyuna Basmak İsteyen Başak

Başaklar adlarının temizlik hastasına çıkmış olmasından hiç de rahatsız değil. Onlara kalsa asıl rahatsızlık duyması gerekenler, utanmadan sıkılmadan etrafa kokarca gibi kötü kokular yayan kimseler! Kapalı bir alanı paylaşıyor ya da toplu taşımada yan yana gidiyorsa hastanelik bile olabilir. Yaz aylarında insan içine çıkmaktan çekinmeleri ve pek etrafta görünmemelerinin sebebi bu. Yoksa bir metrobüs yolculuğunda artık sinirlerine hâkim olamayıp, insanları çamaşır suyuna basabilir!

Yaz Mevsiminden Soğuyan Boğa 

Boğalar, oldum olası yaz mevsiminden hoşlanmaz. Onları koca mevsime küstürenler utansın! Garezleri güneşe ya da sıcaklığa değil tabii, buram buram ter korkusuyla gezinip duran insan müsveddelerine! Hakları var, hava sıcak. İnsan daha dışarı adım atar atmaz ter damlaları birer ikişer süzülmeye başlıyor. Günlük hayatın koşturmacası içinde istemeden de olsa terden su olabiliyor. Buraya kadar her şey normal. Ee, sonra? Bir duş alıp, deodorant sıkmak çok mu zor? Orada burada burunlarını tıkayıp, sakin kalmaya çalışsalar da durup durup bir anda patlayabilirler, bizden söylemesi.

Deodorant Kullanımını Tercih Değil Görev Olarak Gören Oğlak

Oğlaklar için insanlık artık umutsuz vaka! 2019 yılına geldik, hâlâ etrafta pis pis dolaşmaktan gocunmayan bir güruh var. İşin garibi, insanların bu kadar söylenmesine rağmen bir gram rahatsız olmamaları. Öğrenemediler gitti, deodorant kullanımı bir tercih falan değil. Kişisel temizliğin bir gereği. Özellikle de termometrelerin tavan yaptığı yaz aylarında! İnsanlara bedava deodorant mı dağıtılmalı ya da toplu taşıma öncesinde herkes koku testine mi tabi tutulmalı bilinmez ama yetkililerin bu işe acilen bir el atması gerektiği ortada!

“Nereden Düştüm Buraya” Diyen Aslan

Duşunu almadan, en güzel kokularını sürünmeden, üstüne başına çeki düzen vermeden bir Aslan asla evden dışarı çıkmaz. Özeninin karşılığı ne peki? Koltuk altları göle dönüşmüş, ter kokan insanlarla yüz yüze bakmak. Kişinin insanları umursamamasını bir derece anlayabilir ama kendisine de mi saygısı yok ya? Sonra bir de neden Aslanlar kendilerini herkesin üstünde görüyor deniyor. Nasıl görmesin? Böyle durumlarda etraflarında fazla dolaşmamak gerek. Aksi takdirde “Boşuna icat edilmedi bu meret, Allah rızası için kullanın şunu ya!” diye önüne çıkan herkesi paylayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.