Shameless Dizisinden Tanıdığımız Karakterlerin Burçları Neler?

Onlar utanmazlar! Görüp görebileceğin en sıra dışı aile olan Gallagherlar, belaya bulaşmadan bir gün bile yapamazlar. Diziyi dünya çapında bir fenomene dönüştüren formül belki de bu, idealize edilmiş aile kavramının tam karşısında yer alması. Cinsellik, alkol, uyuşturucu gibi çok sayıda noktaya da incelikle parmak basması. Hâlâ büyük bir ilgiyle takip edilen dizinin karakterleri, eşi benzerine rastlanmayacak kişiliklere sahip. Kimileriyle doğrudan bir bağ da kurabilirsin, kimilerini izlerken ekrana bir şeyler de fırlatabilirsin. Yanlış bir yargıya kapılmadan önce karakterleri tanımak adına burçlarına göz atmak isteyebilirsin.

Koç – Mickey Milkovich

Shameless dizisinin sert çocuğu Mickey, sokak çatışmalarının gırla gittiği bir mahallede baskıcı bir ailede yaşıyor. İstediği hiçbir şey önüne altın tepside sunulmuyor, hayal ettiği her şeyi için mücadele etmek zorunda kalıyor. Kaşları çatık dış görünümünün altında ise herkesten gizlediği ve nadiren gösterdiği sevgi dolu bir kalp taşıyor. Mücadele hırsı ve sahiciliği ile Mickey, Koçlarda olan her bir özelliği bünyesinde barındırıyor.

Boğa – Kevin Ball

En güvenilir ve iyi niyetli karakterlerin başında gelen Kevin, dizide her başı sıkışanın rahatlıkla başvurduğu kişi. Ne kadar zor olursa olsun elini taşın altına koyuyor, başkalarının düşüncelerini umursamaksızın sevdiklerine sahip çıkmaya çalışıyor. Eğlenceli ve sempatik davranışlarının altında ise duygusallığı yatıyor. Vicdanı, güvenirliği ve sadakati ile Kevin, her halinden belli bir Boğadan başka kim olabilir ki?

İkizler – Ian Gallagher

Ian, hiç şüphesiz dizinin en değişken karakteri. İlk bölümlerde onu çekingen ve içine kapanık biri olarak tanıdık, ardından kendini keşfetmesiyle yeni kimliğinin farkına vardık derken ani kararları ve gelgitleri arasında bir hayli bocaladık. Sadece bunları söylemek bile Ian’ın burcunu tahmin etmek için yeterli. Merak duygusunun peşinden giden ve yarın ne yapacağı kestirilemeyen karakterin İkizler olduğunu söylemek kimseyi şaşırtmıyor olsa gerek.

Yengeç – Deborah Gallagher

Ailesine ve sevdiklerine bağlılığıyla dikkat çeken Deborah ya da bildiğimiz adıyla Debbie, dizide sert görünüşlü anaç bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Kimselerin güvenmediği insanlara ikinci bir şans vermekten çekinmeyen, hedefleri için her yolu deneyen ve başarı hırsından vazgeçmeyen karakter, herkesin ayrı dünyalara sahip olduğu Gallagher ailesinde birleştirici unsur görevi üstleniyor. Sevdikleri için mücadele etmekten kaçmamasında belki de Yengeç burcu olmasının payı bulunuyor.

Aslan –  Frank Gallagher

Her ne kadar baba demeye bin şahit istese de Gallagher ailesinin baba karakteri Frank, dizinin en dikkat çeken ismi. İnsanları kendi istekleri doğrultusunda şekillendiren, katıksız bir ilgi bekleyen ve vurdumduymazlığı ile aile üyelerine kök söktüren karakterin en etkileyici yanı ise doğuştan bir lider olması. Her şey ne kadar aleyhine görünse de bir şekilde paçayı kurtarması, insanları bir anda gaza getiren konuşmaları ve birçok konuda kendini haklı çıkarması gösteriyor ki, bir Aslan kendisi.

Başak – Sheila Jackson

Shameless dizisinde adını unutulmazlar arasında yazdıranlardan biri, takıntılarının izin verdiği ölçüde yaşamını sürdüren Sheila karakteri tabii ki. Evinde tozun zerresine tahammül etmeyen, bin bir tehlikenin cirit attığı dış dünyaya adım atmaya çekinen ve pratik zekası ile her işin üstesinden gelen karakterin burcu için tek bir tahminde bulunmak yeterli. Kendisi kontrol arzusu ve mükemmeliyetçiliği ile tanıdığımız Başaklar gibi.

Terazi – Monica Gallagher

Gallagher ailesinin anne karakteri Monica, yakınlarının sevgisine layık olabilmek için kendini paralayan karakterlerden biri. Kim bilir, belki de hepsi bir tür geçmişteki hatalarını telafi etme çabasının işareti. Sebebi ne olursa olsun biliyoruz ki Monica’nın herkes tarafından sevilme isteği yine en çok kendisine zarar verdi. Bir de gelgitleri vardı ki, dizide sağı solu belli olmayan karakterlerden birine dönüşüverdi. Tüm bunları toparladığımızda görüyoruz ki kendisi bir Terazi.

Akrep – Veronica Ball

Shameless’ın en fettan karakteri Veronica nam-ı diğer V, eşi Kevin ile dizide alışılagelmişin dışında bir çift portresi çiziyor. Zekası, güzelliği ve şehveti ile dikkatleri üzerine toplarken; ailesi ve yakınları için içinden çıkılması güç sorunlar yumağına gözünü kırpmadan giriyor, yoluna çıkan kimseninse gözünün yaşına bakmıyor. V’nin tüm bu özelliklerine kıskanç bir eş ve sadık bir dost olması da eklediğinde Akrepte olması gereken neredeyse her özelliğe sahip olduğu görülüyor.

Yay – Carl Gallagher  

Carl’ı ilk kez gördüğümüzde başı beladan ayrılmayan sevimli bir çocuk karakterdi. Göz açıp kapayıncaya kadar geçen 9 sezonda bambaşka biri haline geldi. Önüne çıkan her fırsatı akılcı bir şekilde değerlendirdi, kim ne derse desin hep kendi kafasının dikine gitti. Islahevinde herkesi dize getiren bir koğuş ağası da oldu, aşkı için hayatını değiştirip askeriyede bile görev aldı. Yaşam çizgisi inişli çıkışlı ilerleyen özgür ruhlu karakter, hayatından aksiyon eksik olmayan Yaylardan farksız.

Oğlak – Fiona Gallagher

Fiona, Shameless dizisinin en çilekeş karakteri. Henüz çocuk sayılabilecek bir yaştayken iflah olmaz ebeveynlerinin yerine kardeşlerine annelik etti. Koca bir ailenin sorumluluğu omuzlarına yüklendiğinde hayallerini bile bir kenara bırakıp, bir başına evi çekip çevirdi. Onu sevmeyenler bile her şeyi yoluna koymayı bilen güçlü karakterini takdir etti. Hayatla asla bitmeyen mücadelesi göz önüne alındığında kim gözü pek bir Oğlaktan başka bir burç olduğunu söyleyebilir ki?

Kova – Philip Gallagher

Çekici ve serseri halleriyle dizinin en beğenilen karakterlerinden biri olarak gösterilen Lip, dahilik seviyesindeki zekasıyla kendi yolunu her zaman kendi çizdi. Yeri geldi toplumsal normlara isyan etti, yeri geldi başarısıyla tüm rakiplerini gölgeledi. Tabii hiçbiri kolay değildi. Dibe vursa bile yeniden ayağa kalkmasını bildi. Bir başına yaşamı kanıksayan ve yakınlarına yardımcı olmaktan kaçmayan Lip’te Kovalarda rastlanabilecek her bir özellik var sanki.

Balık – Liam Gallagher

Gallagher ailesinin en küçük üyesi Liam’ı ilk gördüğümüzde daha küçücük bir bebekti. Geçen 9 sezon içerisinde ise kendine has bir kişilik edindi. Gözlerimizin önünde içine kapanık, sessiz ve sempatik bir karaktere dönüşüverdi. Başarıları ve yeteneği ile de tüm bunlardan fazlası olduğunu cümle aleme gösterdi. Gelişmiş hayal gücü, sezgileri ve saflığı da burcu konusunda bir fikir verdi. Kendisi bir Balık tabii ki!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir