Sezgileriyle Karşısındakinin Beyin Röntgenini Çeken İki Burç!

Bencil biri misin? Yoksa karşındakinin fikirlerini önemser misin? Empati kurabilir, çevrendeki insanların düşüncelerini anlayabilir misin? Peki sezgilerine güvenir misin? Hareket ederken kalbinin sesini mi dinlersin? Aklının götürdüğü yoldan mı gidersin? Burcun ve karakterin hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak ister misin? Cevabın “evet” ise hemen Moyra’yı indirerek, 2. sekmeye bir göz atabilirsin.

Melek Yüzlü Yengeçler

Aslında bu konuya su grubundan iki farklı burcu örnek gösterebiliriz. Görünürde farklı fakat temele indiğimiz zaman fazlasıyla aynı! Söz konusu tabii ki Yengeç ve Akrep burcu. Bahsi geçen ilk arkadaş, dünya üzerindeki bütün herkese sezgisel yaklaşır, onları anlamaya çalışır. İletişim kurarken hislerini kullanır, yaşanan her şeyi mıh gibi aklına kazır. Leb demeden leblebiyi anlayan burçların bir üst modeli anlayacağın. Her şeye son derece hakimdir, kırılgan görüntüsünün altında potansiyel bir katil yatar. Önce karşısındakinin gözüne bakar, kendisini onun yerine koyar. Tüm subjektifliğiyle göz açıp kapamadan röntgenini çekip hafızaya atar. Tehlike konusunda Akreplere kafa tutar! Demedi deme!

Gözünü Kırpmayan Akrepler

Ceviz gibi serttir Akrep burcu. Keskin tarafları vardır. Hayata pembe çerçeveli gözlüklerle değil, x-ray cihazıyla bakar. Gözünden asla bir şey kaçmaz. Girdiği ortamlarda kendisini pek göstermez. Gider bir köşeye oturur, neler olup bittiğini anlamak için bakışları ve sezgilerini kullanır. Kimseye durduk yere bir şey yapmaz, haksız olduğu halde etrafındakileri suçlamaz. Vicdanlıdır, olaylara realist bakma taraftarıdır. Fakat ortada bir sorun varsa acısını iyi çıkartır. Kimsede hakkı kalmaz, kafasına yatmayan bir şey varsa asla orta yolu bulmaya yanaşmaz. Kendine sınır koymaz, en yakınının bile gözünün yaşına bakmaz.

Bir Yorum Bırakın
  1. Oğlak varken yengeç biraz havada bir iddia bence ! Oğlak ve Akrep daha bu duruma uygunlar yengeç gereksiz önyargılı ve fazla gereksiz duygusal zeki evet ama sizin iddiasız için yetersiz

    • Sezgiler dendiğinde akla ilk olarak su grubu gelir.Oğlak toprak grubu ve genelde sezgi değil mantıkla anılıyor bildiğim kadarıyla.Bence sen özelliklerini taşıyan bir yengeç burcu görmemişsin.Yazılanlar tamamen uyuyor.

  2. Ogkak burclari bencede bir numara bu konularda hisleri yasam tecrubeleri ve sezgileri cok kuvvetli bu arada ben oglak burcu degilim ama dogru soylemek gerekirse oglaklar dunyada tek olmali sezgi ve 6. His konusunda

  3. Peki bir insanın bu burçların biri güneş burcu, diğeri de yükselen ve ay burcu olursa, medyumluk özelliği olur mu? :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir