Şeytanın Avukatı Rolünü Oynamayı Seven 3 Burç

Bazen sahip olduğumuz bir düşünceye o kadar sıkı sıkıya bağlanırız ki dünyada başka bir olasılık yokmuş gibi davranırız. Bazen de farklı açılardan bakıldığında hiç değişmez dediğimiz düşüncelerimizin değiştiğini hatta silinip gittiğini görürüz. Zodyak aleminde bazı üyeler var ki onlar gerçeğe sadece birçok açıdan bakmakla kalmıyor, acaba şöyle de olabilir mi diye alternatif üretiyor, hobi olarak da şeytanın avukatlığını yapıyorlar. İşte karşınızda o burçlar:

Kova

Siz Kova insanına üzerinde fikir yürütmesi gereken bir fikir verin, gerisini o halledecektir. Kovalar belli bir konu üzerinde düşünmekten, bu konuyla ilgili fikirlerini çarpıştırmaktan çok hoşlanır. Sadece fikirler hakkında tartışmanın verdiği haz uğruna o kadar da inanmadıkları bir şeyi çılgınca savunabilir ve haklı çıkmayı başarabilirler. Çünkü yapabilirler. Çünkü yapabilirim bir yerde Kovaların hayat mottolarından biridir, keskin zekâları, düşünceler arasında mantıklı bağlar kurabilme ve gerektiğinde o düşünceden tamamen başka bir zemine rahatlıkla iniş yapabilme yetenekleri sayesinde birçok tartışmanın kazanan ismidir. Siz konuşurken ne dediğinizi harfi harfine duyacaklarına emin olabilirsiniz ama bir yandan sizi dinlerken bir yandan da şeytanın avukatı olarak sizi yerle bir edecek cevabı hazırlamış olacaktır bile.

İkizler

Eğer bu dünyaya İkizler olarak gelmişseniz zaten aynı anda iki farklı karakterle dolaşıyorsunuz demektir. İkizler bu dünyaya olayların nedenini, nasılını anlamaya, keşfetmeye gelmiştir. Bu demektir ki eğer bakılacak başka bir fikir ya da durum varsa ona da bakacaklar hem de derinlemesine. Kişilerle iletişim kurma konusunda diğer burçlara parmak ısırtan İkizler kim olursa olsun onun dilinden konuşmayı başarmasını da yine içindeki bu rengarenk, çeşit çeşit karaktere borçludur. Ayrıca da öğrenmek kadar eğlenmekten de çok hoşlanan İkizler sırf eğlence olsun diye bile bir fikri savunabilir, sıkıldığı an başka bir fikrin ateşli savunucusu olabilir. Ve bunu yaparken öyle ustalıkla yapar ki biraz önce ne diyordu şimdi ne dedi diye söylenmeye fırsat bile bulamazsınız.

Terazi

Eğer bir yarışmada şeytanın avukatı rolü için biri aday gösterilseydi, bu kişi hiç şüphesiz Terazi olurdu. Neden mi? Çünkü bu dünyaya adaleti korumaya gelmiş Terazi burcu için denge ve uyum her şeydir. Kendi iç dünyasında bu dengeyi, barışı ve sakin zihin durumunu sağlamak için bütün düşünceleri tartması gerekir. Eğer bir tarafın düşünceleri diğeri tarafından bastırılıyor, kendini ifade etmesine izin verilmiyorsa, adalet timsalimiz derhal duruma el koyacak ve tüm tarafların adil bir şekilde dinlenmesini sağlamak için diğer tarafın savunmasını yapacaktır. Varsın sonuç müvekkilinin aleyhine çıksın, her koşulda o iki tarafın da eşit dinlenmesini sağlamış ve görevini yerine getirmiştir bile. Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek Terazinin kullanmayı en sevdiği tabirlerdendir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.