Şeyma Evde Acun Firarda!

Söylemedi demeyin, bu evlilikte kadersel bir birleşim, karmik bir bağlantı var. Sırt sırta veren, vakti gelmişti denen hem zihinsel hem de tensel uyumda umulanın üzerinde seyreden, taze evli çiftimiz Şeyma ve Acun’un harita uyumları bir harika!

Gelelim Şeyma Subaşı’nın; sürprizi bol, şansı açık haritasının alameti farikasına. Güneş, Merkür, Jüpiter toplanmış, anneliği en üst mertebeye, aile kurumundan oluk oluk akan şansı ayyuka çıkarmış. Bahtının açıldığı, talihinin yüz güldürdüğü, turnaların can evinden vurulduğu vakit ise; Şeyma’nın, evli, mutlu, çocuklu hayata adım attığı an başlıyor! Minnoşluğu yüzünde, duygusu gönül vitrininde, şefkati, merhameti dilinde Şeyma, dokunsan ağlayacak, sert rüzgârda çıt diye kırılacak gibi görünse de Ay Akrep’e yerleşip dayanıklılığının malzemesini bükülmez çeliklerle sağlamlaştırır! Şeyma’nın ayakları yere sağlam basar, sabır taşları sekiz sene balyoz darbelerine maruz kalsa çatlamaz! Plüton ve Ay’da meydana gelen Akrep kavuşması, kendinden yaşça olgun, statüsünün yanında varlık sahibi insanlara ilgi duymasını sağlar! Şeyma kendiyle baş başa kaldığında; “Pamuklardan beyaz kalbimin mükafatını yaşıyorum” iç sesine kulak verir!

Mars’ı Koç Şeyma, tam bir survivor! Sekiz sene mücadele de etse yolunda, adımları kimi zaman şaşırsa da yönünü, yakaladığını bırakmaz, tuttuğunu bir güzel koparır! Geldik çağın sosyal medya fenomeni, takipçi rekortmeni Şeyma’nın Venüs’üyle kol kola gezen İkizler’ine. İletişim kabiliyeti kuvvetli, hesapları şeytan tüyleriyle bezeli Şeyma, sempatileri çuvalla toplar, varlığını yedi cihan duyar! Satürn Oğlak, strateji kurma, başarı yolculuğunda en doğru adımları atmasını sağlar, Koç’u sağolsun aklına güç katar, Şeyma istediğini eninde sonunda yapar! Kiron Yengeç, evlilik sürecinde biraz yaralandığını, belli etmese de gönlünün kırıldığına işaret eder!

Sırada dünyanın çivisini söküp parmağına takmış, iletişim alanında çığır aşmış, elinden tuttuğunu sahnenin en ışıklısına atmış, firari Acun Ilıcalı’nın çenesine kuvvet veren haritası var! Güneş, Merkür İkizler Acun’un dili susmaz, zihni durmaz, iletişim kabiliyeti takdirlere sığmaz, sadece konuşarak elde ettiği kazancıyla yedi cihan aç kalmaz diyerek başlayalım söze! Venüs Koç Ilıcalı, gözü kara, lafı utanmaz, açık sözlülüğüyle konumu gereği rezil de olmaz! Bir varmış ne çabuk yok olmuş aşklar yaşar, ilişkiye destansı başlar, tez elden tüketir, sıradaki aşkın keyfine bakar! Zekâ sever, yanına yakışana, mücadeleye doymayana bir ayrı ilgi duyar!

Acun değil miydi, dansın bolca çeşidini bilgi dağarcığımıza kazandırıp, ayak basmadık coğrafya bırakmayan? Bakınız Mars’ında hangi burç var; elbette farklı kültürlerin cazibesine dayanamayan, gezmekten de öğrenmekten de yorulmayan Yay! Bu adam boşuna firar etmedi diyor, gezegen etkilerine devam ediyoruz. Ay Akrep, maalesef ki Ilıcalı’nın hayatındaki travmatik kırılmaları, ölümün kıyısından dönen mucizevi hayatları simgeler! Acun kocaman Satürn’de oturan Boğa’yı almış yanına, benim malım, benim param, benim de benim der, gözünü daha fazla kazanmaya diker! Uranüs, Plüton, Jüpiter; Başak Acun yaşamında düzenli ve metodik bir ilerleme isterken haritası ortalığı dağıtmak için kolları sıvar! Neptün’ü Akrep Ilıcalı, gözünü açar, tehditleri ensesinde olsa yakalar, uykularını yarım gözle yarı uyanık uyur ama bazen de faka basar!

Hazırsak kehanet geliyor; 2018’de Uranüs Boğa’ya geçecek, Acun’un Satürn’ü ile istenmedik bir kavuşum yaşayacak; Acun ya elindekini beşe katlayacak ya umduğu dağlar karlanacak, Acun’un bütçesi biraz sarsılacak!

Gelelim Ay balzemikte evlenen, yeni bir yuvanın başında mı, sonun başlangıcında mı olduğunun bilgisi zamana kalan evliliğin kerametine! Şaşılacak kadar zorunlu bir evlilik çıkmazında buluşan çiftimiz, kader ağlarıyla örülü aşkları, karmik yaşamlardan yadigâr duygularıyla birbirleri için yaratılmışlar! Kız tarafının Venüs’ü, erkek tarafının Mars’ıyla karşı karşıya gelmiş, cinsel çekim yatak odalarını sallamış. Kırk kere kavgaya tutuşsalar, bin kere vazgeçme noktasında buluşsalar, tensel uyumları onları bir araya getirir, iki beden birbirinin fazla uzağına düşemez! Genç çiftimizin Ay’ları buluşmuş, yaşam boyu yaşanan ortak travmalar birbirlerime derman olmuş. Şeyma, ailesinde bulamadığı geniş omzu, şefkatli göğsü Acun’da bulmuş, Şeyma da yârinin şans meleği olmuş, başucuna konmuş. Acun, sosyal medya fenomeni bir eşi olduğu için ağzını kulaklara kadar uzatmış, Şeyma’nın zevkine, keyfine, eğlencesine, gezmesine, açık çek sunmuş, en büyük destekçisi olmuş. Acun, çiçeği burnunda yeni gelininin hem aklını hem görünümünü beğeniyor. Şeyma ise duygusal besinini Acun’un elinden afiyetle yiyor! Çiftin hayat amaçları ortak, fiziksel çekimleri öyle böyle değil!

Diyorsunuz ki peki peki anladık da bu işin sonu ne olur! Şeyma’ya sekiz yıllık maceranın ardından, durdun durdun da Oğlak döngüsüne girmeye ramak kala yuva mı kurdun demiyoruz, iki buçuk yıl kadar sabır, olası anlaşmazlıklara direnme gücü diliyoruz! Şeyma, bundan gayrı unumu eledim, eleğimi mandalladım, ben bir Yengeç kadını olarak yuvamı yaptım dese de doğası İkizler, zihni çapkın Acun’un aklı bazen türbülansta kalabilir! Toplumdaki statüsünü önemseyen, hep itibarını bir adım öteye taşımayı hedefleyen Şeyma, olası bir aldatılmayı hazmedemeyip, ayrılık çanlarının sesini duyurabilir! Ama görünen o ki; bu sevda bitmez!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir