Seyahat Etmeyi Ve Keşfetmeyi En Çok Seven Burçlar!

Burçlar aleminde öyle karakterler var ki, bitmek tükenmez enerjileri ve seyahat tutkularıyla herkesi kendilerine hayran bıraktırırlar. Yaşamı bir keşif ve gezi alemi olarak algılarlar. İmkanları varsa dünyanın bütün coğrafyalarını görmek ve eşsiz deneyimler yaşamak isterler. Onların bu hevesli kişiliğine birçok insan özense de o hareketli ruhu taşımayanların bu derece motive olabilmesi zordur. İşte doğuştan gelen coşkusu ve seyahat tutkusuyla yollara düşmeye can atan burçlar:

Yay: Hayat dolu ruhu, göçebe ruhu ve gezmeye olan tutkusuyla Yay burçları yol hikayesi biriktirmeye bayılırlar. Her zaman enerjilerini kanalize edeceği bir uğraş bulmaya çalışırlar. Bu uğraşların başında seyahat etmek gelir. Yeni yerler keşfetmenin mutluluğu onlar için paha biçilmezdir. Gittikleri yerlerin kültürünü incelemek onlar için yeni ve eğlenceli bir keşiftir. Doğa turizmi sırasında macera dolu sporlar yapmaya bayılırlar. Dağcılık, rafting, yamaç paraşütü, sörf gibi adrenalini yükselten aktivitelerden büyük haz duyarlar. Sadece varacaklar yeri görmeyi amaçlamaz, yolculuğun kendisine de bayılırlar. Geçtikleri coğrafyalarda anılar biriktirmeyi, mola verip dinlenmeyi, yolda yeni insanlar tanımayı, bitki örtüsünün güzelliğini izlemeyi de severler. Bir de üstüne heyecan verici maceralar yaşadılar mı değmeyin keyiflerine. Yol arkadaşlığı zevkli olan Yay burçları sıcakkanlı olduğu için etrafındakilere pozitif bir enerji saçarlar. Yolculuk boyunca sizinle sıkılmadan sohbet eder, müzik dinler ve esprileriyle saatlerce güldürürler.

İkizler: Yerinde duramayan burçlarımızdan İkizler, merak duygusu ve hareketliliği sebebiyle seyahat etmekten hoşlanırlar. Onları uzun süre bir yerde sabit olarak tutamazsınız. Yeni yerler görmeli, hızlı düşünmeli ve hızlı hareket etmelidirler. Dolayısıyla enerjisi düşük ortamlardan ve insanlardan sıkılırlar. Kendileri gibi yolculuk etmeyi seven arkadaşlar ve sevgililer tercih sebebidir. Arkadaş çevreleriyle dünyaca ünlü turizm mekanlarını, popüler kentleri, gizemli yerleri merak eder ve deneyimlemek isterler. Tarihi eserin bol olduğu, efsaneleri dilden dile dolanan, binlerce yıl öncesine ait medeniyetlerin izlerini sürmek heyecan verici bir deneyim olur onlar için. Klişelerden hoşlanmadıkları için ziyaret edecekleri yerlerin sıra dışı nitelikleri olmalıdır. Mesela İkizler yerçekiminin olmadığı bir ortamda bulunarak uçmayı en fazla arzulayacak burçlardandır. İkizlerin gezdiği bir yerde uzun süre kalmayarak rotayı mutlaka başka yönlere çevireceklerinin de altını çizelim.

Koç: İçinde büyümek istemeyen, enerjik, deli dolu bir çocuk yatan Koç burçları da yollara düşmekten hoşlanırlar. Sabırsız ve hareketli oldukları için izin günlerini oturarak geçirmek istemezler. Sosyal aktivitelere katılır, arkadaşlarıyla bir araya gelir, yeni etkinlikler yaratırlar. İçlerindeki coşku, onları gezilere sürükler. Lider kişiliklerinden ötürü birilerinin teşvikiyle değil kendi girişimleriyle geziler organize ederler. Organizasyon aşamasını hızlıca düzenler ve görev dağılımı yaparlar. Cesur kişiliklerinden ötürü yaptıkları yolculuklarda ilkleri deneyimlemekten hoşlanırlar. İleri yaşlara kadar enerjilerinden bir şey kaybetmeyen Koç burçlarını besleyen içlerindeki coşkudur. Bu motivasyonla sıkılmadan hayat boyu gezebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.