Seyahat Etmekten Korkma! Burcuna En Uygun İcat Burada!

Emile Zola der ki; “Hiçbir şey zekayı seyahat etmek kadar geliştirmez”. Tam da bu sözü ispatlar nitelikteki icatlarda sıra! Her burca uygun bir kolaylık sunan seyahat mucitleri enine boyuna düşünmüş, seyahat tutkunlarının karşılaştığı zorluklara birbirinden pratik çözümler geliştirmiş. Bakalım senin burcuna uygun olan hangisi?

 

Koç için şişme ağırlık yapmışlar, sporun sınırlarını kaldırmışlar!

Şişme ağırlıklar tam da sana göre, tatil deyip yiyip içip yatmak, kumsalda keyif yapacağım derken sıkıntıdan patlamak yerine, şişme ağırlıklarınla ter at! Kocaman ‘dumble’ları kim taşıyacak diye düşünme, “gittiğim yerde spor salonu var mıdır” merakına düşme. Tatil yapacağım diye hazır baklavandan da olma. Şişme ağırlıklarını taşı yanında, sporunu yap istediğin yerde!

 

Boğa’yı alternatifi varsa kimse yürümeye zorlayamaz!

Herkesin hayalidir valizin üstüne binip gezmek, aracını katlayıp park problemini çözmek için kolunun altında evine götürmek. Boğa ağır valizler taşımayı, zaten yürürken yorulduğu yetmiyormuş gibi bir de sırtına yük bindirmeyi istemez. Valizin scooterlısı olursa da katiyen hayır demez. Artık Boğa valizi değil, valiz Boğa’yı taşıyacak.

 

İkizler’in iletişimine dil engeli olmaz, gerçek zamanlı tercümanı olmadan yol almaz!

İkizler bıraksalar dünyaya açılır, her dili konuşabilse sohbetlere düşer, keyiften bayılır! İkizler dil öğrenmek konusunda Zodyak’ın en yetenekli burçlarından biri olsa da dünyanın çeşit çeşit diline vakıf olmak da imkânsız denecek kadar zordur. Ama İkizler dil engeliyle karşılaşmasın, dünya vatandaşlığına kucak açsın, herkesle muhabbetin belini kırsın diye gerçek zamanlı tercüman yapmışlar. İkizler’in sosyalleşmesinin önündeki engelleri böylece kaldırmışlar.

 

Yengeç sarılmadan duramaz, uyku yastığının böylesine karşı koyamaz!

Boynumuza geçen, kafamıza şapka misali takılabilen yastıkları gördük ancak böylesi sarılmalık yastığa hiç rastlamamıştık. Özellikle uzun saatlerini yalnız başına çıktığın yolculukta geçirecek, başını yaslamaya omuz arayıp bulamayacak, sevdiğine kavuşmak için saniyeleri sayarken uykundan olacaksan, hiç gerek yok! Zira artık sarılmalık yolculuk yastığı var! Sarıl yat, yolculuğuna konfor kat!

 

Aslan’ın ayağının sıcağı, sırtının rahatı önemlidir. Tabure yastıksız yola çıkmaz!

Business Class’tan da alsa biletini, uzun yolculuklarda o ayaklar şişer! Özel şoförün konforunu düşünse, aracını hiç sarsmadan sürse, varış noktasına en yakın yolları seçip, tereyağından kıl çeker gibi seni tatil köyüne teslim etse yine de o ayaklar şişer! Ama ayaklarının altında yumuşacık şişme taburen olsa, işler bir anda değişir! Yolculuk pek bir keyiflenir!

 

Kim bilir o koltuklara kimler oturdu, Başak risk almaz, kılıfını yanından ayırmaz!

Ya domuz gribi olmuş teyzemiz koltuğunda uyuyup kaldı, tüm döşemeye mikrop saçtıysa! Tüm kaldırımlara oturan ergenimiz üstününün tozunu toprağını silkelemeden, koltuğa oturup kaldıysa. Ve daha bir sürü steril olmayan binlerce insan Başak’ın oturacağı koltuğa hastalık fidanları diktiyse. Başak tüm bunları göze alıp tatile mi çıkar, yoksa değiştirilebilir koltuk kılıfını çantasından çıkarıp gönül rahatlığıyla seyahate mi çıkar?

 

Terazinin tüm giysi dolabı tatilde ona eşlik etmezse olmaz!

Sabah yürüyüşünde başka, kahvaltıda başka, plaj yolunda başka, beş çayında başka, akşam yemeği, gece yürüyüşü derken, Terazi tüm tatil günleri boyunca kendi modasını yaratır, gören gözleri kendine hayran bırakır. Bunca kıyafetle seyahate çıkmanın zorluğu da valiz hazırlama sancısı doğurur. Bunun daha makyaj malzemesi, bakım ürünleri, fönü, düzleştiricisi, maşası var. Ama hepsine uygun çok işlevsel, bolca bölmesi olan valizler var.

 

Akrep’in özelini taşıdığı valiz kıymetlidir, kaybolmaması için bluetooth bağlantısı şart!

Seyahate çıkarken özelini kasaya kitleyip risk almadın, gözünün önünde olsun isteyip neyin var neyin yoksa valizine doldurdun. Havaalanında uzayıp giden kuyruklarda seninkiyle aynı görünümde olan valizlerden birini alıp gitmen ya da birinin senin valizini sürüp götürmesi hiç de imkânsız değil. İyisi mi valizin bluetootlu olanını seç, aklın da sahip oldukların da gözünün önünde olsun. Telefonundan takip ettiğin valizinin de nerede olduğu belli olsun.

 

Yay’a bir sırt çantası yeter, çıktığı uzun yolculuklarda sitpack kullanmaya değer! 

Biliriz yorulmazsın, dere tepe düz gider, hiç bilmediğin coğrafyaları keşfetmeye bayılırsın. Günlerce ayakta kalsan, uykusuz geceler boyunca yol alsan sıkılmaz, yaşadığın heyecanları hiçbir zor şarta değişmezsin. Ama fena mı olur sırt çantana bir sitpack atsan, çılgınlıklarının ardından omurganı rahata kavuştursan, biraz oturup soluklansan. Tadını alınca vazgeçmeme garantisi var, bir denesen hiç fena olmaz aslında!

 

Oğlak kahvesiz yaşamaz, elleri doluyken kahvesinin dökülmesini göze almaz!

Neyse ki yalnız değilsin. Senin gibi kahvenin varlığına tutunan, onsuz adım atmayan, sıkça çıktıkları iş seyahatlerinde kahvesiz kalmamak için aklını kullanan birileri var! bir kahve durağında oturup vakit kaybetmek istemiyor, kahven elinde yollara düşmeyi de kabul etmiyorsan, valizi taşırken kolum kopuyor kahvem de elimde sabit durmuyor diyorsan, valizine iliştireceğin bir kahve tutacağı tüm sorunları çözer!

 

Bu başlık bir harika, takan Kova bir anda astronot oluyor sonuçta!

Hem boyun ağrısından kurtul hem uykusuzluk sancısından! Üstelik uzaya çıkma sevdana yaklaş, herkesin garip bakışları arasında başlığını tak, uçağındaki yerini al! Senden başkasının kolay kolay takamayacağı bu başlık, hem uçuşunu kolaylaştırıyor. Rüyanda uzaya çıktığını da görürsen oldu bu iş! Kulakların havadar, görüntün tarih yazar! Utanıp takamayanların boynu kopar! Neyse ki böyle tuhaflıklar senin için çocuk oyuncağı!

 

Bakkala diye çıkıp kaybolmaya son! Balık’a bir navigasyon şart!

Dünyanın bir ucuna gitmek, hiç tanımadığı yerlerde keşif gözlüklerini takıp dünyanın her halini deneyimlemek istersin ama kaybolacaksın diye bir türlü cesaret edemezdin. Yönünü kaybedip labirentlere girmek, çıkmazlara sapıp kaybolmak da var neticede! Öyle ki haritada dahi nerede olduğun belli değilken, dönüş yolunu garantile, yaşamın boyunca sürecek seyahatlerini kayıt altına almayı da ihmal etme. Bunun için çantana yük edip belini ağrıtmayacak ufacık bir navigasyonu da yanından eksik etme!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.