Seyahat Ederken Stilin ile Dikkat Çekmenin Yolları

Dünyanın en keyifli şeylerinden biridir seyahat etmek. Gezmeyi, yeni yerleri ve kültürleri keşfetmenin, başka ülkelerin sokaklarında anı biriktirmenin tarifi yoktur hiçbir zaman. Her seyahatte kendine vakit ayırırsın. Bazılarımız geleceği tatilde planlarken diğerleri de anı yaşamaktan bir an olsun kaçmaz. Nereye gidersen git yeni bir yerde bulunmanın keyfi sana her zaman umut verir. Tabii bu eşsiz anları kaçırmadan konforlu bir şekilde gezmek için de kıyafetlerinin de rahat olması gerekir. Peki sadece rahat olması günümüzde yeter mi? Elbette hayır! Çünkü sosyal medyanın bize dayattığı kendini gösterme ve beğenilme tutkusu yüzünden seyahat ederken bile şık ve havalı olmanın şart olduğu günlerde yaşıyoruz. O nedenle de artık tatil bavulu hazırlamak geçmiş yıllara göre daha zor ve zaman alıcı olabiliyor. Hatta zaman zaman dolabının hepsini götürmediğine pişman bile olabiliyorsun. Peki ya bu döngünün içinden çıkmak mümkün mü? Sana, gittiğin şehirlerde ya da ülkelerde konfor alanından çıktığında dahi stilin ile dikkat çekmenin yollarının yanına alacağın birkaç parça ile gerçekleşeceğini söylesek ne dersin? Eğer sen de cevap olarak “harika olur” diyorsan az ama anahtar parçalar ile seyahat ederken bile stilin ile dikkat çekmenin yollarının okumaya hazırsın demektir. O halde başlıyoruz…

Koç Burcu Kadını

Senin işin hareket etmek. Enerjik olman, hızlı olman ve yerinde durmadığın için gittiğin her yerde rahat kıyafetlerin olmalı. Sık sık seyahat eden bir Koç burcu kadını olarak senin önceliğin şıklık değildir hiçbir zaman. Önce rahatlık ve hareket özgürlüğü gelir. O yüzden yanına az ama şık parçalar ile stilin ile dikkat çekmeyi başaracağın parçalara yatırım yapmalısın. Deri ceket ve büyük ve zamansız çanta bunların başında gelir. Kot pantolonun kalıbının sana en çok yakışan modelden seçtiğine emin olmalısın. Bir de yanına beyaz tişört, beyaz ayakkabı ve ince bir trençkot alırsan seyahat ederken de şık olmayı garantileyen bir Koç kadını olacağına emin olabilirsin.

Boğa Burcu Kadını

Sen her ne kadar doğaya olan aşkın yüzünden kıyafetlere çok takılmıyor gibi görünsen de fotoğraflar bize başka şeyler anlatıyor. Zevkli stilinin hepsini yansıtamasan bile birkaç parça ile bir ön gösterim sunabilirsin. Senin için seyahatlerin olmazsa olmazı kesinlikle şallar. Soğuk havalarda boğazını sıcak tutarken sıcak havalarda da klimadan koruyabilir seni. Her ne kadar gezmeyi sevsen de kaliteli bir yerde konaklamayı ihmal etmediğin için yanına az eşya aldığın söylenemez. O yüzden seyahat eden bir Boğa kadını olarak yanına en az bir çift topuklu ayakkabı ile parıltılı bir babet almayı ve bavulunda yeterli yer varsa ve soğuk bir iklime gidiyorsan iki farklı palto almayı ihmal etmemelisin. Dış görünüşünde farklı renk giymek, içinde aynı kıyafet olsa da seni farklı göstererek kurtaracaktır.

İkizler Burcu Kadını

Rahat ve esnek kişiliğin stilini de ele geçirmiş olduğu için sen seyahatte şık olmanın kuralının bol pantolondan ve siyah ile patlatabileceğin renklerden geçtiğini biliyorsun. Sen trendleri takip eden İkizler kadını olarak bavuluna mutlaka kırmızı aksesuarlar, en az iki çift ayakkabı ve minik bir sırt çantası koymayı ihmal etmemelisin. Soğuk bir iklime gidiyorsan renkli bere ve şal, sıcak bir iklime gidiyorsan da oversize tişörtler vazgeçilmezin olmalı.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu olarak gittiğin seyahatler senin için güzel anılar biriktirmek için çok önemli. Yıllar sonra bile her fotoğrafa baktığında şıklığın ve zarafetinle övünmek isteyeceğin için sen modası asla geçmeyen elbiseler ile bavulunu doldurmalısın. Hatta uzun, kısa ve midi olmak üzere 3 ayrı boyu da edinmelisin. Eğer soğuk bir iklime gidiyorsan altına opak çorap üzerine de kot ceket alman yeterli olur. Kafana takacağın bir aksesuar ve orta boyda bir çanta her zaman işini görecektir.

Aslan Burcu Kadını

Dikkat çekici Aslan burcu kadını olmanın birinci şartı dış görünümünle ihtişamı yakalamaktır. Bu seyahatte ya da günlük hayatta fark etmez. Senin anahtar parçaların her daim kısa deri etekler, hayvan desenli baskılı kıyafetler ve bej ile beyaz ikilisi kıyafetlerindir. Yaz ya da kış fark etmez fotoğrafta güzel ve havalı çıktığı için yanına sivri burunlu, kısa topuklu bir boottie almayı ihmal etme sakın.

Başak Burcu Kadını

Minimal bir Başak burcu kadını olan senin bavuluna girecek parçalar sütlü kahve tonlarındaki her şey olabilir. Sıcak iklimler için ayağına sadece terlik giyersin. Soğuk iklimlerde ise spor ayakkabı. Senin fazla ya da farklı ayakkabı derdin olmaz seyahatlerinde. Tek bir çift yeterlidir. Onu da zaten giderken giyeceğin için yer bile yapmaz bavulunda. Günlük hayatını ile elbiseler ile geçireceğin için sade ama şık bir görüntüyü yakalayabilirsin.

Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu kadını olarak her daim şık ve zevkli olmak şart olduğu için bavulunu uzun elbiseler ile doldurmanı öneriyoruz. Güneş gözlüğü ve bir adet şapka da olmazsa olmazın. Ayakkabı olarak da gittiğin mevsimin önemi olmadan ince kedi topuklu bir çift ayakkabı yeteli olur. Mevsimin önemi yok! Çünkü senin yaz kış şıklığın üşüme duygunun önüne geçtiği için asla çorap ve stilini kaba gösterdiği için asla spor ayakkabı giymezsin.

Akrep Burcu Kadını

Seksi ve gizemli Akrep burcu kadınının seyahat ederken stili ile dikkat çekmek istediğinde bavuluna koyacağı parçalar bellidir. Mini etekler, crop toplar ve uzun yırtmaçlı elbiseler olmazsa olmazın. Senin renklerin yaz kış değişmez. Beyaz, siyah ve kırmızı üçlüsü olarak dolabının hakimiyetindedir her zaman. Tatilde de bu renklerden şaşmazsın. Seksi tutkulu ve biraz da dayanıklı olduğun için kışın asla çorap giydiğini görmedik. Üşüme ihtimaline karşın yanına alacağın tek parça deri ceketin olmalı.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını olarak sen zaten farklı kültürlere meraklı bir gezginsin. Senin için şıklıktan daha önemli bir şey varsa o da hareket özgürlüğünü engellemeyecek parçalar olmalı. Soğuk iklimler için 3 ayrı dış giyim yanına alırsın. İçine aynı kıyafeti giyer dış görünümünle farklıymış gibi görünürsün. Spor ayakkabı olmazsa olmazın. Farklı kültürlere olan merakın yüzünden orada da alışveriş yapacağın için yanına fazla parça almana gerek yok.

Oğlak Burcu Kadını

Olgun ve ölçülü Oğlak burcu kadını olarak seyahatte bile klaslığından ödün vermeyeceğin için sana bilekleri gösteren dar paça pantolon ile geniş paça kısa kumaş pantolonları almanı öneriyoruz. Büyük bir el çantası, ipek bir şal ve bir iki bluz aradığın şıklığı verecektir.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadını olmanın birinci kuralı salaş şıklığın içinde sıra dışı görünmektir. Uzun elbiseler, geometrik desenler, paltolar, uzun hırkalar hepsi senin tercih edeceğin seyahat şıklığına uyacak parçalar. Yaz kış fark etmez güneş gözlüğün de olmazsa olmazın.

Balık Burcu Kadını

Romantik Balık burcu kadını olarak her zaman tatillerde bile koca bir bavulla şık olmayı ihmal etmiyorsun. Kalın kemerler, renkli paltolar ve ceketler, uzun etekler, renkli renkli babetler, desenli ve kemerin ile taktığın şallar senin vazgeçilmezin. Yaz kış fark etmeden mevsime uygun olarak taktığın şapkalarda cabası. Sen seyahatte bile koca bir bavulla giderek naif, zevkli ve romantik bir stil belirliyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.