Sevmediğine “Hiç Öpmeyeyim Yılan Sevmiyorum” Diyebilecek Kadar Mert 5 Burç!

Ebru Polat, birkaç yıl önce çıkardığı “Hava Çok Sıcak” şarkısıyla yazın en çok dinlenilen isimlerinden biri haline geldi. Sebebi neydi? Şarkının müzikal açıdan bir şaheser olması mı, Türk pop müziğine yepyeni bir soluk kazandırması mı, görülmemiş tarzda bir klibe sahip olması mı… Hiçbiri! Sebep, giderli şarkı klasmanında insanların hislerine tek cümleyle tercüman olması: “Hiç öpmeyeyim canım, yılan sevmiyorum!” Dinleyenlere özgüven pompalayan ve eskilerini neredeyse aşağılayan tarzdaki şarkının sevenleri yabancı değil. İlişkideki önceliği dürüstlük olan ve umduğunu bulamadığında sözlerini kimseden sakınmayan kişiler. Gereksiz laubaliliklere prim vermeyen ve sevmediği insanlara karşı hislerini dobra bir şekilde ifade eden 5 burç aşağıdaki gibi!

Sevgisi de Nefreti de Belli Koç

Koçlar, her zaman herkese karşı olabildiğince net olmaktan yana. Hele ki duygusal ilişkiler söz konusuysa! Kendisi dürüstlük timsaliyken partneri kim oluyor ki türlü sinsiliklerle aklını çelmeye çalışıyor? Aptal yok karşılarında! Hayatta belki de en nefret ettikleri şey böylesi bir sahneyle karşı karşıya kalmak. Kimseden de lafını esirgeyecek değil. Açar ağzını, yumar gözünü. Gizli gizli kuyusunu kazmaya niyetlenenlerin dikkatine!

Sahteliğe Gelemeyen Yay

Yaylar için “Kolay kolay tepesi atmaz, her şeye güler geçer” diye düşünenler yanılıyor. Onların da bir sınırı var! Gülüp geçmeleri de gamsızlıklarından değil, iyi niyetlerinden. Kullanıldıklarını ya da gizli tezgahlara alet edildiklerini fark ettiklerinde kimselere göstermediği öfkesi ortaya bir anda ortaya çıkıverir. Dünyada katlanamadıkları bir şey varsa, o da sahtelik! Yapaylığı yaşam biçimi haline getirmiş kimseleri hayatlarına almaktansa açık açık en başından hoşlanmadıklarını belli edecektir.

Kırmızı Çizgisinin Geçilmesine Müsaade Etmeyen Oğlak

Oğlaklar öyle herkesin yüzüne karşı gülüp arkasından söylenenlerden değil. İçi de dışı da bir. Sevdiği bir kişi de sevmediği bir kişi de onun karşısında yerini bilir. Sahte tavırları bir kilometre öteden seçilen biriyle canımlı cicimli muhabbetler etmek falan asla işi değil! Hatta böylesi durumlar doğrudan kırmızı çizgisi. İsteyen yabani desin isteyen kaba! İnsanlar ne düşünür diye, dürüst kişiliğinden taviz verecek değil ya!

Sahteliğin Kokusunu Kilometrelerce Öteden Fark Eden Başak

Yok detaycı, yok memnuniyetsiz vs. deniyor ama Başaklar anlaşması en kolay insanlardan. Tabii anlayana! Dürüstçe yanına gelip, içini dökene bir kez olsun sırtını çevirmiş mi? Benzer şekilde dosdoğru bir şekilde davranan herkes hayatında kolayca kendine yer edinebilir. Sırf çıkar uğruna yanına yanaşılıyor ya da sinsi ayak oyunlarına başvuruluyorsa o zaman başka! Daha ilk dakikadan niyeti çözüp, hayatından defedecektir.

Neyse O Kova

Açık sözlülüğüyle nam salmış Kovalar, sırf birilerinin gönlünü okşamak için diline gelen kelimeleri saklar mı Allah aşkına? Tek taraflı bir durumdan söz etmiyoruz. Hayatta en değer verdiği insanlar da gerçekleri dürüstçe karşısında söyleyebilenler. Öyle yanar döner haller ya da onun yanında farklı bir başkasının yanında farklı konuşanlar ise onlara göre insan müsveddesi. Bu kadar net! Sözünü de sakınmaz, ne düşünüyorsa açık açık muhatabına söyleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.