Sevgilisiyle Bebek Taklidi Yaparak Konuşan Burçlar!

Sevgilisiyle yan yana gelince sesini birden bire inceltenler, dudaklarını büzüp sevimli görünmeye çalışanlar, kelimeleri bilerek çocuk gibi telaffuz edip şefkat bekler gibi bakanlar… Belki bir arkadaşın, belki sevgilin, kim bilir belki de sen. Ama evet, var böyle tipler! Merdith Bombar ve Lawrence Littig tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu davranış, genelde insanlar arasındaki duygusal ilişkiyle yakından ilintili. Sebepse daha çok ilişkiyi benzersiz ve özel kılma isteği. Bebek gibi konuşmanın yüzde 68,3 oranında romantik ilişkilerde görülmesi bu noktada sürpriz değil. Neyse, biz sadede gelelim. Niyetimiz davranışın nedenini bulmak değil, merak ettiğimiz kimlerin bebek taklidi yapma gereği hissettiği. Zodyak’ın bebekçe konuşmaktan haz duyan burçları aşağıdaki gibi!

İçindeki Çocuktan Vazgeçmeyen Balık

Balıkların oldum olası çocuksu bir yanları var. Masumiyetleri, sempatiklikleri, bağlılıkları… Kabul, bebek gibi konuşmak bir tık fazla bir davranış. Ama içgüdülerine de ket vuramazlar ki! Temelinde sevgilisinden daha fazla ilgi görmek, olumsuz yanlarını şirinliklerle telafi etmek var tabii. O saatten sonra top sevgilisinde. Gülmek de anlamsız gözlerle bakakalmak da onun bileceği iş.

Şefkat Arayan Yengeç

Yengeçlerin anaçlıkları, yardımseverlikleri, gelenekselcilikleri bir yana bir de içlerinde asla büyümeyen bir çocuk var. Ortaya çıkmak için sadece doğru zamanı kollar. Kalabalıklar içinde çocuk gibi davranmayı kendine yakıştırmasa da sevdiğinin yanında birden küçük bir çocuğa dönüşüverir. Hatta onlar için romantik ilişkilerin olmazsa olmazı bile olabilir. Maksatları malum, maksimum şefkat görmek, sevdiğinin gözünde hep sevimli kalabilmek…

İlişkide Dengeleri Değiştiren Terazi

Terazilerin bir ilişkiden beklentilerini sıralayalım; sevdiğinin gözü kendisinden başka kimseyi görmesin, bir dediği iki edilmesin, korunup kollandığını her zaman hissetsin… Tıpkı bir çocukmuş gibi! İşte sevgilisiyle bebek taklidi yaparak konuşmasının sebepleri. Çocukluğun kendine has tatlılığı ve güzelliği de denkleme dahil tabii. Böylece ilişkide istediği gibi dengeleri kendi lehine çevirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir