Sevgilisinin Onu Hiç Anlamadığını Düşünen Burçlar!

Avusturalyalı ünlü nörolog ve psikanalizin kurucusu Sigmund Freud’un en bilinen sözlerinden biridir: “Bir insanın sana neler yaptığını unutabilirsin; ama o insanın sana ne hissettirdiğini asla unutamazsın.” İkili ilişkilerde yaşadığımız anların güçlülüğü, karşı tarafla kurduğumuz diyaloğun geri bildirimi ve anlaşıldığımızı hissedebilmek gerçekten hissederek yaşadığımız ilişkimizi güçlendiren olgulardır. Ancak eğer iletişimde bir kopukluk varsa ve karşı tarafın bizi anlamadığını düşünüyorsak, yeni problemlerle karşı karşıya olduğumuzu düşünebiliriz. Ancak bazı burçlar var ki yaradılış itibariyle bir alınganlık, fazlaca bir farkındalık içerisinde olmaktan mütevellit karşı tarafın onu asla ve asla anlamadığını düşünür. Hâliyle karşısındaki de ağzıyla kuş tutsa onu anladığına ve hatta yanında olduğunda inandıramaz.

YENGEÇ

Onu zaten kim anlamış ki karşısındaki anlasın diye düşünüyor olabilirsin. Ancak gerçek pek de öyle değil. Hayata bakış açısına duyguları fazlasıyla eklediği ve merhametinden hiç ödün vermediği için ne karşı tarafı doğrudan ve tamamıyla anlayabilme yeteneğine , ne de karşı tarafının onun anlayıp yanında olduğuna inanma becerisine sahiptir. Aşırı hassasiyeti sebebiyle söylenilenleri yanlış anladığı gibi, karşı tarafa da kendini doğru ifade etme açısından oldukça başarısızdır.

BALIK

Kendi dünyasında kurduğu egemenliğin her yerde geçerli olduğunu düşünen Balık burcu, ikili ilişkilerinde de haliyle kendi dünyasının anlaşılmasını bekliyor. Duygu yoğunluğu ve melankolisi sebebiyle de karşı taraftan da eşit seviyede ilgi ve duygu bekliyor. Aradığını bulamadığında da karşı tarafın onu anlamadığını düşünerek daha fazla depresifleşebiliyor.

İKİZLER

Zaman zaman kendini anlamakta bile zorlanan İkizler burcu, doğal olarak karşı taraftan da kimi zaman gerçekten anlaşılamıyor. Duygu karmaşası ve kararsızlıkları eşi için birçok soru işareti oluştururken, kendi dünyasında daha da büyük karmaşa yumağına neden oluyor. Hal böyle olunca da “bu da beni anlamadı” deyip yoluna devam etmenin yollarına bakıyor İkizler burcu.

KOVA

Kendi tuhaf dünyasının ve değerlerinin esiri olan Kova burcu, ukalalığından mıdır bilinmez kimsenin onu tam olarak anlayabileceğine pek inanmıyor. Birçok konuda haddinden fazla bilgi sahibi olması onu özel kılarken, ilişkisinde de eşinin çok bilgili ve etkileyici olmasına özen gösterir. Yine de başbaşa kaldıklarında fırsat buldukça karşı tarafı onu anlamamakla suçlamaktan geri kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir