Sevgilisinin Davranışlarını Kontrol Etmeye Çalışan 4 Burç!

Bildiğin gibi bazı burçların, kendilerine has bir “kontrol delisi” olma özellikleri var. Çevrelerindeki her şey onların kontrolü altında olsun istiyorlar. Bu önce sadece kendileri ile ilgili bir durumdu. Sonra etraflarındaki cansız varlıkları, sonra başlarına gelen olayları kontrol etmeye çalıştılar. Ama şimdilerde bazı burçların bu kontrol delisi olma özellikleri artık rayından çıkar hale geldi. Çünkü bu burçlar artık sadece kendilerini değil, arkadaşlarını, ailelerini ve hatta sevgililerini de kontrol etmeye çalışır hale geldiler. Sen bu konuda hangi taraftasın? Kontrolcü burçlardan biri misin? Yoksa kontrol edilmeye çalışanlardan biri misin? Hazırsan gel başlayalım ve bakalım senin burcun hangi taraftaymış.

Benmerkezci Koç Burçları

Bencilliğini bildiğimiz Koç burcu insanları, canlı yapılarından da kaynaklı olarak oldukça hareketlidirler. Kimi zaman bu hareketlilik, agresiflik olarak da kendisini gösterir. Mücadeleci Koç burçlarının dertleri sadece kendisi ile değil, bütün dünya iledir. Her zaman mücadele edeceği bir konu, uğruna savaşacağı bir amaç, öncülük edeceği bir ortam arar ve kapışmaktan asla kaçmaz. Kontrolü bu kadar seven Koç burçları, sevgilisinin davranışlarını da kontrol etmek ister. Çünkü onun bakış açısına göre her şey onunla alakalı olmalıdır.

Kuralcı Oğlak Burçları

Disiplinli olduğunu bildiğimiz Oğlak burçları, kuralları ve kurallara uymayı oldukça önemserler. Ağır başlı ve hedef odaklı davranışlarının temelinde kurallara uymak yatar. Onlar için kurallara uymak da başarıya giderken yapılması gereken şeylerden yalnızca biridir. Sadece kendileri için de değil, etrafındakiler ve tüm toplum için kurallara uyulmasına dikkat ederler. Geleneksel bir yapıyı da benimsedikleri için sevgililerinin kurallara, hatta kendi kurallarına da uymasını isterler. Bu nedenle de onu kontrol etmeye çalışırlar.

Otoriter Aslan Burçları

Doğuştan lider olduğunu bildiğimiz Aslan burçları, liderliğin gerekliliklerini yerine getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Bunun için otoritelerini de kullanmaktan çekinmezler.  Onlar kendilerine sürekli ormanların kralı olduklarını hatırlatıp dururlar. Egoist oldukları bir kilometre öteden belli olan Aslan burçlarının kendilerini beğenmiş yapıları, sözlerinin çiğnendiğini görmeye, istediklerinin yapılmadığını fark etmeye müsaade etmez. Onların dediği neyse o yerine getirilmelidir. Aslan burçları kibirli ve narsist krallardır. Bu nedenle de sevgililerini kontrol etmeye, hareketlerini değiştirmeye çalışacaklardır.

Stratejik Akrep Burcu

Şüpheci olduğunu bildiğimiz Akrep burçları, genel olarak kimseye güvenemezler ve hayatlarındaki insanları defalarca testlere tabii tutarken sınırları zorlamaktan çekinmezler. Takıntı haline getirdikleri konular için de işi intikam almaya kadar götürürler. Kıskanç Akrep burçları da yukarıdaki diğer burçlar gibi hayatlarındaki insanların da davranışları üzerinde kontrol sahibi olmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Manipülatif yaradılışları nedeniyle karşılarındaki kişiye hissettirmeden, hatta tam da her şeyi o insanlar istiyormuş gibi yaptırırlar. Manipülasyonları sonrasında sevgililerini, Akrep burçlarının her dediğini yapacak kıvama getirirler ve onlar fark edene kadar iplerini ellerinde tutmaya devam ederler.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.