Sevgilisinden Ayrılmak İsteyenler için Burcuna Göre Taktikler!

Bazen zamanın geldiğini düşünürsün ancak sorumluluk almayı gözün yemez, “sonradan pişman olursam” yükünü sırtlanıp ayrılmaya yeltenmezsin. “Ne birlikteyken yüzüm gülüyor ne ayrılınca neşem geliyor” deyip arafta sıkışır, emin olamamaktan yakınır durursun ama harekete geçecek cesareti de aramakla bulamazsın. Yapılacak tek bir şey var; duygularınızın karşılıklı olup olmadığını anlamanın tek yolu; partnerini, seni terk etmesi için köşeye sıkıştırmaktır. Vazgeçemiyorsa “bir daha düşün” deriz. Alıp başını gidiyorsa “kendi kaybetti” deyip, içine sular serpmeni destekleriz!

Koç

Koç’u bilirsin işte oturduğu yerden çağ atlamaz, tembellik etmekten hiç hoşlanmaz. Yaşamından keşfi ve heyecanı çıkar geriye hiçbir şey kalmaz! O zaman ne yapman gerektiği açık! Kapılarını tüm yeniliklere kapat, tüm tekliflerini reddet! Yapış koltuğuna, çek battaniyeni üstüne tembellik oyunu oyna! Sürekli somurt geliyorum de beklet, gelmiyorum de rest çek! Koç kararsızlıktan nefret eder, karar mekanizmanı bir süreliğine durdur.

Boğa          

Baş başa geçirmeye sözleştiğiniz tüm anları kalabalıklaştır, hitaplarda “kanka, oğlum, arkadaşım…” gibi sevgisiz bir dil kullan, erkeksi davran! Durmadan hareket et, yaygara yap, huzur kaçır, sessizliğe, sakinliğe düşman ol! Basbayağı rahatsız et. Benim dediği eşyaları fütursuzca kullan, parasını harca, kontrolsüz bir tavır takın, savur savrul. Kötü kok, çirkin giyin, kremsiz gez! Bir Boğa’ya kendini terk ettirmek, deveye hendek atlatmaktan milyon kat daha zordur. Sen yine de terk etmeye hazırlıklı ol!

İkizler

Ona yapış! Sonsuza kadar birlikte olacağınıza yeminler et, bebek patiklerinden kolyeler al, ilk dans şarkı listeni at, seçimini yapması için onu zorla! Hiç dinlenmeden çocuğunuzun ismine karar ver, sadakat yeminleri et! Hiçbir şey yapmadan öylece gözlerine bakmak istediğini söyle, ellerine yapış, hareket etmesini engelle! Artık çıldırmak üzere olan bir İkizler var karşında! Gardını pek, ayağını denk al! Onca enerji ne olacak, elbet bir patlama yaşayacak!

Yengeç

Bir anda başkası ol! Ellerin havada gez, kulüplerde, danslarda dans et! Yemeklerini beğenme, mutfağının kapısından geçme. Kaba davran, kaprislerini görme, söylediklerinden alınırsa yanlış anlamadığını söyle! Sorumsuzluk yap, anını yaşamaya bak! Gelecekle ilgili konuşmanın saçmalığından, plan yapmanın gereksizliğinden söz et! Bu dünyaya çocuk getirenin aklından şüphe et! Bunları Yengeç’e bir güzel izah et! Kalbi çok kırılacak ama bunları yapmak için metanetli olmak gerek.

Aslan

İstemediği şeyleri yapmakla kalma gözüne sok! Aslan liderdir, yönetmeyi sever. Sözünün dinlenmemesinden, kararlarının çiğnenmesinden ise nefret eder. Karart gözünü, istemediği tüm otları burnunun dibine dik, onu sevme, beğenme, eleştir. Kendini parlat, gerekirse sahneye at ama Aslan’ı kesinlikle gölgede bırakmaya kalk! Saygıda kusur et, sevgindeki azalmayı ima et! Aslan fazla dayanmaz, kapıyı yüzüne çarpar!

Başak

Kötü görün, iğrenç kok! Mümkünse yemekte ağzını şapırdat, çamurlarda gezdiğin ayakkabılarınla kendini ansızın salonun ortasına at! Saçlarını dağınık topla, yakan bir yanda bağrın öte yanda konuşmaya başla. Takıntılarının üstüne git! Diş macununu orta yerinden sık, elinde en kırıntı yapacak yemekle evin içinde dolaş, düzenini boz, çalışma masasını dağıt! Hala dayak yemediysen şanslısın. Hak etti ama bir defacık sarıl!

Terazi

Erkeksi bir tavır takın! Terazi; güzelliğin, zarafetin, kibarlığın burcudur, partnerinin kadınsı ve zarif olmasını ister, dahası oturmasını kalkmasını bilmesini, belli bir adabı muaşeret eğitiminden geçmiş olmasını bekler. O halde yapılacak belli; direksiyon başında küfret, metroda bacaklarını aç otur! Kendine henüz senin de yabancı olduğun yeni bir sokak jargonu edin. Yine de abartıya kaçma, yapmacık olma! Kararların tümünü ona bırak, kavga çıkarmak için fırsat yarat.

Akrep

“Ex aşkım da ex aşkım!” tavrını takın, fazla kışkırtmadan yanından ayrıl. Kendinden soğut ama nefretini kazanım, düşman edinme. “Sana eski sevgilimin nasıl da yetenekli biri olduğundan bahsetmiş miydim? Bak eski sevgilimi hatırlattın şimdi bana! Eski sevgilim olsaydı…” gibi nefretlik bir konuya dal. Bu ex aşk muhabbetini kimse çekmez ancak Akrep hiç tolerans göstermez. Sen yine de suyunu çıkarma ne olur ne olmaz, canını tehlikeye atma!

Yay

Sürekli şikâyet edebilir misin? Ama aralıksız bir tempoyla! Saçlarından, havadan, ailenden, ilişkinden, kaşından, gözünden, sözünden, sesinden… dünyanın şekli şemalinden, gezegenlerin çekim gücünden! Bir karamsarlık sarın, yüzüne hiç gülmez bir ifade takın! Düpedüz mutsuz ol! Yaşamdan elini ayağını kes, tüm meraklarını gizle, geleneklerine vantuz gibi yapış! Yay’ın değerlerinin tam karşısına otur, bağır, çağır! Yay çoktan gitti tamam, sesin kısılacak!

Oğlak

Değiştirmeye çalış! Oğlak sabittir, kendi kararlarını çoktan vermiş, gerekli planı yapıp, ihtiyaç listesini çıkartmıştır. Onu hedeflerinin dışında bir yola sokmak gayreti beyhude bir çabadır ama canını sıkmaya yeter. İşi başından aşkınken piknik, kulüp, gezi, tozu diye tuttur. Sulu şakalar yap, aranızdaki mesafeyi daralt, cesaretin varsa saygı sınırını aş! Oğlak çok acımasızdır aman dikkat!

Kova

Kişisel alanına destursuz gir, şu aranızdaki gereksiz resmiyeti bitir. Hep saygı duyduğun arkadaşlarına dil uzat, Kova’nın yıkılmaz sandığı tezlerini gelişine parçala. Tutarlı olsun ya da olmasın fark etmez, ideallerinin saçmalık olduğunu söyle, onu anlamadığını göster. En önemlisi de farklılıklarına dil uzat, Kova’nın dertlerini küçümse. Farkındalığını yitir, onun asla anlaşamayacağı biri olduğuna ikna et! Aslına bakarsan tüm bunlardan ziyade Kova’ya “ayrılsak mı?” de, alıp başını gitmesini izle!

Balık

Balık’ın senden vazgeçmesini istiyorsan yapman gereken belli, işe hayallerini yıkmakla başla! Aşık olduğu insanı baştan yarat, senden beklemediği çıkışlar yap, umduğunun tersine adımlar at! Şimdiye kadar neler düşlediğini, senden neler beklediğini, idealize ettiği ilişkinin nasıl olduğunu söylemiş, kendini sana tanıtmıştır. Düş kırıkları çok can yakar ama soğuk kanlı olmaya bak!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.