Sevgilisinden Ayrılınca Ani Bir Manevrayla Değişen Burçlar!

Kimse ayrılık sancısı çekmek, acılara gömülmek için sevdiğine bağlanmaz, her şey yolundayken tersini gösterip partnerini karanlık yönüyle tanıştırmaz! Ayrılık, bilhassa terk edildiyseniz, içinizdeki ötekini derin uykusundan bir hışımla uyandırır, dumanı üstünde eski sevgilinizi öteki yüzünüzle tanıştırır. “Onu hiç tanıyamamışım, meğer aldanmışım” sözleri boşuna söylenmez! Çoğu ayrılık kişiyi mutasyona uğratır, terk edilen insanda yeni bir benlik yaratır! Peki burcuna göre sen ayrılınca nasıl bir insana dönüyorsun?

Koç

Koç hikâyenin sonunda kazanan pelerinini giymeyi, skor levhasına bir yenisini eklemeyi ister! Yiğitliğine toz kondurmamak için ayrılık çanlarını duyar duymaz erken davranır, zaten biten ilişkisini kendi eliyle sonlandırır. Velev ki terk edildi, o zaman da bu sonu kendisinin yarattığına herkesi inandırır. Tüm bunlarla yeterince tatmin olmadıysa “Zaten hiç sevmemiştim” imalarıyla sözde havasını atar!

Boğa

Boğa birlikteyken de asrın ilişkisini yaşadıklarına dair sevgilisini ikna etmeye çabalar. Boğa soyut olanı sevmez, elle tutulur olmaya gayret eder! Bu yüzden büyülü bakışmalara pirim vermez, imalardan haz etmez. İlişkisindeyken nasıl sıkça sevgilerini perçinlemek için methiyeler düzüyorsa ayrılınca da inançlarını elden bırakmaz! “Kimse seni benim gibi sevmeyecek” örtülü tehdidini yapmadan duramaz!

İkizler

İkizler tatlı diliyle yılanı tırtıla çevirir, dilinin zehriyle de çok canlar yakar! Sözcüklerle dans edebilen İkizler, sevgilisini kendine her defasında biraz daha bağlar! İkizler’in sözcükleri büyülüdür. Sevgiliyken methiyeler saçan, üçe beşe bakmadan övgüler savuran İkizler, ayrılınca tersine döner, içindeki ötekinin özgürlüğünü ilan eder, çirkefliğin kitabını yazar! İçinden canavar çıkan İkizler, sözünün sertiyle balyoz etkisi yapar.

Yengeç

Yengeç çok sevmiş, yüreğini vermiş, bir ömre evet demek için çoktan hazır hale gelmiştir. Ayrılığın fikriyle dahi ruhu enkaza döner, kalbi cayır cayır yanarken, gerçeğini yaşadığındaki hali varın siz düşünün! Yengeç ne yazık ki bir masalın daha sonuna gelmiş, ayrılığın yıkıcı darbesinin enkazı altında karanlığına gömülmüştür. Kurtarılmayı bekleyen Yengeç’in yüreği kan ağlar, eski sevgilisinin duyması umuduyla sosyal medya hesaplarından en acılı lafları sokar!

Aslan

Aslan terk edilmez, terk eder! Bu konuda mutabıksak hikâyeye devam edebiliriz. Zira ayrılık dramına boyun eğmemeye kararlı olan Aslan, karşılaştığı herkesle aynı sözcüklerle selamlaşır, yıkılmadığını yedi düvele duyurmak istercesine, “BEN ayrıldım” cümlesini haykırır! Sevgilisinden ayrılırken başın sıkışınca ara münasebetsizliğini yapmadan da duramaz! Aslan sonuçta, eski sevgilisinin kendisi olmadan ayakta duramayacağına inanır!

Başak

Başak ayrıldıktan sonra soluğu bir dolu hastalığın pençesinde alır, ilaçsız zor uyur, iğnesiz güçlükle ayakta durur! Ayrılıkla ne ilgisi var demeyin, konumuz Başak ise çok ilgisi var! Gripten öleyazar, sevgilisine “senin yüzünden hastanelik oldum” demeye yer arar! Planları sekteye uğrar, evdeki hesabın ölçüsü şaşar! Başak zor bulur, kaybedince yanar! 28 derece ateşle hastaneyi boylar!

Terazi

Terazi yalnızlıktan nefret eder, özellikle terk edildiyse karalar bağlamanın eşiğine gelip harekete geçer! Sevgilisiyle birlikteyken adını duymak istemediği eski sevgililerin kapısını çalar, Nasrettin Hoca misali, sevgilisinin ex aşklarıyla aynı kaderi paylaştığı için onlardan medet umar! İki üç dedikoduyla içini boşaltmak, bu sırada vicdanını rahatlatıp yeni sevgililere yelken açmak ister! Öyle de yapar! Eski sevgili dayanışması Terazi’nin hayatında yepyeni bir sayfa açmasını sağlar.

Akrep

Akrep’in eski sevgilisi olmak yürek ister! Zira Akrep’in gönlüne giren, derinine inen öyle canı istediğinde alıp paltosunu kapıyı çarpamaz, ilişkiyi tek taraflı sonlandıramaz! İki gün takıldık, üç gün gezip dolaştık aşklarına Akrep’in hayatında yer olmaz! Akrep bitti demeden bitmez! Eski sevgilisine ne yapacağına gelince, orası tahmin edilemez ancak kesin olan bir şey var ki takıntı haline getirip psikopata bağlar.

Yay

Yay önce biraz üzülmüş gibi yapar, çünkü çevresinden öyle görür, doğru olanın bu olduğunu düşünmese de insan taklit yoluyla öğrenen bir varlıktır, özgürlüğünü ilan etse de kimi öğrenilmiş çaresizliklerinden kolayca kurtulamaz! Azıcık üzülür, hürlüğüne kolay alışır, yalnızlığına kolay adapte olur! Yay anını yaşar, geçmişe takılıp kalmaz, sıkça tekrar ederek, eski resimlere bakarak hafızasını taze tutmaya uğraşmaz! Fazla zaman geçmeden, beraat etmiş mahkûm gibi hızla sevgili arayışına başlar.

Oğlak

Oğlak kendince hatasızdır. Her şeyi planlamış, işini şansa bırakmamış, ilişkide kendi kontrolünü sağlamıştır. Plansız tek laf etmemiş, sonunu görmediği hiçbir muhabbete girmemiştir. Kendinden son derece emin olan, başarılarıyla kabarttığı göğsünü bir an olsun indirmeyen, geleneklerine uyan, yaptığı her şeyin muhtemel en doğru karar olduğunu varsayan Oğlak, “yarın ayaklarıma kapanacak, benim gibisini nerede bulacak” avuntusuyla kendini bir güzel rahatlatır.

Kova

Kova için sevgililik neydi? Arkadaşlığın biraz daha sınırlandırılmışı, görevler yüklenmiş, roller biçilmişiydi! Peki terk edilmek ne demekti? Özgürlüğüne kavuşmak, sonunda arkadaşlığın eğlenceli kollarına atılmaktı! Kova bir ilişkisi bittiğinde onca zamanı birlikte geçmemiş, hiç sevişmemiş gibi dakikasında kankaya bağlar! Rahatlığıyla çileden çıkardığı eski sevgilisinden işiteceği her şeyi hak eder!

Balık

Balık bir ağlar, iki yanar! Ayrılığın gam yükünü kendi gibi çekenin olmadığını ispat edercesine, kırk gün kırk gece yas tutar! Abarttın diyenin alnını hüznüyle karışlar. Anılara dalar, hayallerinde yeniden birleşip ayrılır, acısını hep taze tutar! Sonra bir gün göz yaşları biter, zihni aydınlanma yaşar! Balık alır telefonu elinde eski sevgilisini arar! İlk fırsatta eski günleri yad etmek için görüşme talep eder! Çilingir sofrasını kurmaya başlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.