Sevgilinin Burcuna Göre Hafta Sonu Planı Yapıyoruz!

Kimisi sevgilisiyle cipsini kolasını alıp oyun oynamak ister kimisi battaniye, film, kahve üçlemesini hayal eder. Bazıları hafta sonu atlayıp arabaya dağa bayıra çıkarken kimi de şöyle evi baştan başa çamaşır suyu yapmanın hayallerini kurar. Siz de sevgilinizle bir hafta sonu kaçamağı yapmak için onun burcuna uygun bir aktivite seçerek hem onu hem kendinizi mutlu edebilirsiniz. Bunları bilin ki sonra pijama giymeye bile üşenen adamı sky-diving’e, her gün filtre kahvesini içmeden kendine gelemeyen kadını köyde akraba ziyaretine götürmek gibi çılgınlıklar yapmayın.

Sevgilin Koç Burcu ise Aksiyon Dolu Bir Gün Sizi Bekliyor

One, two, three, ACTION! Zodyak’ın ilk burcu, Ateş elementinin de öncü burcu olan Koçlar için öyle çok detaylı planlar yapmayın. Zaten siz plan yapıp gitseniz de “O değil de aşkım paintball’a mı gitsek? Bak şu köşeye poligon açılmış” falan gibi coşkulu fikirlerle size gelebilir. Kalabalık bir konsere gidebilirsiniz, dansa gidebilirsiniz, hareket halinde olduğunuz sürece sorun yok. Kendinizi bir anda bir sokak kavgasının içinde falan bulmayın yeterli.

Sevgilin Boğa Burcu ise Tabii ki Can Boğazdan Gelir

Yapılacak en iyi şeyi söylüyoruz: Alın Boğa burcu sevgilinizi şarap tadımına götürün. Alkolle arası yoksa -zor bir ihtimal ama öyle alıştıysa öyle gitmiş de olabilir- gurme yemek atölyesine, o da yoksa süper bir restorana götürebilirsiniz. Toprak elementinin sabit burcu olan Boğanın alışkanlıklarını değiştirmesi imkânsıza yakındır. Bu nedenle Uzakdoğu, füzyon mutfağı falan gibi eksantrik işlere girmeyin, bildiğiniz yoldan şaşmayın. Kebapçı falan anca paklar zaten bunları.

Sevgilin İkizler Burcu ise İlgisini Canlı Tutmak Gerek

Hava elementinin değişken burcu olan İkizler onda merak uyandıran şeyleri sever. Alın kütüphaneye götürün diyeceğim ama orda sürekli “O ne? Bu ne?” diye çocuk gibi soracağı için sessizlik gerektirmeyen bir ortam şart. İlgi alanlarıyla alakalı bir workshop’a, söyleşiye götürür, konuyu da biraz önceden çalışırsanız İkizler burcu sevgilinizi bir süreliğine de olsa tatmin etmek mümkün olabilir. Böyle anlatıyorum ama İkizler sevgili sizde hala plan yapacak kadar akıl ve ruh sağlığı bıraktıysa tabii.

Sevgilin Yengeç Burcu ise Onun Yeri Senin Yanın

Su elementinin öncü burcu olan Yengeçlerin domestik hallerini bilmeyen yoktur. Dışarı çıkmanıza gerek bile yok. Onlara evde baş başa mum ışığında güzel bir yemek hazırlayın, üstüne de bir de 90’lar romantik komedi filmi izlettiniz mi, tamamdır. İlla dışarı çıkmak niyetindeyseniz de geçmişe dair her şeyi seven Yengeçler için vintage shop gezmek, antika pazarına gitmek, müze gezmek güzel aktivitelerdir. Biri dürtmeden kolay kolay dışarı çıkmadıkları için siz götürün bari bu garipleri bir yerlere.

Sevgilin Aslan Burcu ise Gözler Onun Üstünde Olmalı

Ateş elementinin sabit burcu olan Aslanları nereye götürürseniz götürün ama en iyisine götürün. Sonuçta kendileri her şeyin en iyisine layık oldukları için… Elinden tutup lüks butiklerin olduğu bir alışveriş merkezine götürebilirsiniz. Ayrıca Aslan burcu her zaman tiyatro ile özdeşleşmiştir. Klasik oyunların yanı sıra kendisinin de katılabileceği interaktif gösteriler bulursanız harika olur. İki alkışlanır orada, havaya girer, biraz neşesi yerine gelir. Yemeğe falan gidecekseniz de masayı donatmayı unutmayın.

Sevgilin Başak Burcu ise Beraber Hayır İşi Yapabilirsiniz

Toprak elementinin değişkeni olan Başaklar için tabii ki verin eline çamaşır suyunu demeyeceğiz, tabii ki. Sevgiliniz Başak burcu ise zaten o çoktan planı yapmıştır. Size de onun planına harfi harfine uymak düşer. Tabii, yine de Başak burcunun astrolojide topluma hizmet etmeyi ve usta-çırak ilişkisini temsil ettiğini göz önüne alırsak birlikte gönüllülük aktivitelerine katılabilir, bir hobi atölyesine gidebilirsiniz. Orda doya doya milleti eleştirdiği için sizin de kafanız bir süre rahat olur.

Sevgilin Terazi Burcu ise Güzel Bir Atmosfer Yaratmak Şart        

Kararsızlıklarıyla nam salmış Terazi burcundan bir sevgiliniz varsa ne planı yaparsanız yapın ama kendiniz yapın. Hava elementinin öncü burcu olan Teraziler her şeye uyum sağlayabilir. Tek dikkat etmeniz gereken nokta ona seçim yaptırılmaması gerektiği. Terazi burcu yaratıcılığı ve estetiği temsil ettiği için güzel bir konser ya da sanatsal aktivite onların ruhunu okşar ama güzel kızlar, yakışıklı oğlanlarla dolu bir ortama girecekseniz başıboş bırakmayın deriz, bizden söylemesi.

Sevgilin Akrep Burcu ise Baş Başa Kalın

Kötü şöhretleriyle bilenen Akrep burçlarını utanmasanız elinden tutup mezarlığa götüreceksiniz. Entrika, intikam, kan ve gül, gül ve diken… Ne varsa Akrep burcunun sırtına yüklemişsiniz. Su elementinin sabit burcu olan Akrepleri alıp bir tarot seansına götürmediğiniz kaldı. Basitlik ve ucuzluk kokan yerleri, aşırı kalabalık mekânları kesinlikle sevmezler. Karanlık ve baş başa olması açısından, sinemaya gitmek ideal olabilir ama artık sevgili olmuşsanız o sizi alttan alttan ne yapmak istediğine dair çoktan yönlendirmiştir, çok kafa yormayın.

Sevgilin Yay Burcu ise Seyahat Edin

Ateş elementinin değişkeni olan Yaylar gezgin ve maceracı tavırlarıyla bilinirler. Bir diğer güçlü özellikleri ise mizah anlayışlarıdır. Farklı kültürleri deneyimleyeceğiniz yerlere gidebilirsiniz. En iyisi sırt çantanızı alın ya da atlayın arabaya gidin bir yerlere. Onlara da nereye gittiğinizi varana kadar söylemeyin. Bundan daha iyi macera mı var? Yolda köy köy durup oranın insanıyla ayak üstü sohbet etmeniz bile Yaylar için başlı başına ilginç bir deneyim olacaktır zaten.

Sevgilin Oğlak Burcu ise Kaliteden Ödün Vermeyin

Toprak elementinin öncüsü Oğlak burçlarını ne yapsanız mutlu etmek yine zor, yine zor… Tatil planı yapsanız, yetiştirmem gereken işler var, der; hediye alsanız, niye bu kadar para verdin, der. Yine de onlar da insan. İyi organize edilmiş, dakik bir plan yaptığınızı belli edip, onları klas bir mekâna götürürseniz beraber güzel vakit geçirebilirsiniz. Alıp şehir dışına götürseniz, maillerine bakamadığı için sinir krizi geçirebilir, o yüzden kent yaşamından fazla kopmayın derim.

Sevgilin Kova Burcu ise Sınırları Biraz Zorlayın

Hava elementinin sabit burcu Kovaları hep Zodyak’ın aykırı çocukları olarak biliyoruz. Onları alıp tüm hafta sonu partilemece usulü beach club’lara götürün. Şehrin grafitilerle süslü hipster mahallelerini de gezebilirsiniz. Azıcık “asi gençlik” tripleri yaşaması lazım. O yüzden eğlenceli ve farklı şeyler yapın ki “çok orijinal değil mi yaaa”lar havada uçuşsun. Teknoloji ile özdeşleşmiş Kovaları tasarım fuarlarına da götürebilirsiniz. Neyse, siz Kova burcunu sevgili olmaya ikna edebilmişseniz zaten bu işi biliyorsunuz demektir. Gelin siz bize tavsiye verin.

Sevgilin Balık Burcu ise Ruhunuzu Dinlendirin

Evde romantizm ile kandırabileceğiniz burçlardan biri de Balık… Su elementinin değişken burcu olan Balıklar bir nevi “duygu süngeri” oldukları için onları kaygılı, mutsuz insan kalabalıklarından koruyun Çünkü başkalarının acılarını da hissedip tatili kendilerine de size de zehir ederler. Baş başa kaldığınız romantik bir doğa tatili gayet uygun. Gezin, dolaşın, deşarj olun. Beraber spa salonuna gitmek de güzel bir fikir olabilir. Telefonu falan da alın elinden, sürekli dert yanan kankalarından kopsun biraz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.