“Sevgililer Günü”nü Umursamayan Burçlar

 “14 Şubat” tüm dünyada ilgi gören bir tarihtir. Sevgililer Günü’nün kutlandığı bu özel tarihte burçlar, kendi çapında özel planlar yapar. Flörtlerine veya aşklarına duydukları sevgiyi ifade etmeye çalışırlar bu tarih vesilesiyle. Kimileri sürpriz etkinlikler organize ederken bir kısım burçlar hediye almakla yetinir. Bazıları da sözlere döker içlerindeki sevgiyi. Zodyak’ta birtakım burçlar vardır ki “Sevgililer Günü”nü umursamazlar. Kendilerine özgü sebeplerle herhangi bir kutlama yapmazlar 14 Şubat’ta.

Her Şeye Muhalefet Kovalar

Aykırılığın kitabını yazan Kovalar, “Sevgililer Günü”nü en umursamayan burç olarak gösterilebilir. Bu tarz özel günleri gereksiz ve şişirilmiş olarak nitelerler. Ayrıca konuyu, tüketim kültürüne bağlamadan edemezler. Kapitalizmin bir dayatması olarak, alışveriş çılgınlığıyla insanları sömürme amaçlı köpürtüldüğünü düşünürler 14 Şubat’ın. Hediye almayı doğru bulmazlar bu vesileyle. Kova burçları genel anlamda da diğer çiftlerde görmüş olduğunuz klişeleri sevmez. Romantizm içerdiği için de anlamsız bulurlar bu günü.

Bütçeyi Zorlamayan Oğlaklar

Ayağını yorganına göre uzatmayı tercih eden Oğlaklar, bütçelerini zorlamayı istemez. “14 Şubat Sevgililer Günü”nün maddi boyutu onları bağlamaz. Bu bahaneyle flörtler için hediye almayı gereksiz masraf olarak görürler. En fazla, flörtlerini kuru bir sözle kutlarlar bu tarihte. Karşı taraf alınganlık gösterdiğinde “Ne gerek var hayatım sevgililer gününü abartmaya. Biz zaten her gün bu mottayız.” diyerek konuyu geçiştirirler. Bazen de iş yoğunluğunu bahane ederek buluşmazlar o günü sevgiliyle. Dolayısıyla 14 Şubat’ta Oğlaklardan maddi beklentilerde bulunmamalısınız.

Pek de Düşünceli Olmayan Yaylar

Bu burçların “14 Şubat”ı umursamama gerekçesi yukarıdakilerden farklıdır. Kasıtlı olmamakla birlikte, düşüncesiz davranırlar özel günlerde. İnce davranışlar gösteremez, “Sevgililer Günü”nü hatırlayamazlar. Bir şekilde tarihi hatırlasalar bile incelik gösterip hediye almak veya özel bir kutlama yapmak akıllarına gelmez. Takıntılı bir flörtleri varsa Yaylara bu konuda sert bir fırça atabilirler. Nezaketsizliklerini yüzüne vururlar bu burçların. Yaylar ise özür dileyip bir dahakine böyle olmayacağını söyleseler de unuturlar sözlerini.

Romantizm Fakiri Başaklar

“Sevgililer Günü”nün anlamsızlığına vurgu yapan bir diğer burç da Başaklardır. Ellerinde çiçeklerle flörtlerini beklerken göremeyeceğiniz bu burçlar ciddi bir romantizm fakiridir. Başkalarını cezbeden aşk sözleri, jestler, özel günler Başakları etkilemez. Bu tarihte özel olarak buluşmayı, planlar yapmayı gereksiz bulurlar. İlle de bir kutlama organize eden flörtlerine ise dırdır ederler. Sevgililerinin emek verip hazırladığı romantik yemek masasını beğenmez, yemekleri eleştirirler. Flörtlerinin bu özel gününü burunlarından getirirler.

Kafası Karışık İkizler

Dengesizlik, kişiliğinin bir uzantısı olan İkizler burçları, ilişkiler konusunda değişken tutumlar sergiler. “Sevgililer Günü”ne farklı tepkiler verebilirler. Geçen sene hevesle kutladıkları bu tarihi, bu yıl umursamayabilirler. Önceki yıl flörtlerini sevindirerek hediye almış, otelde rezervasyon yapmış olabilirler mesela. Bu sene ise “14 Şubat”a bu kadar kayıtsız kalmaları sevgililerini şaşırtır. Sebebi sorulduğuna ise “Sevgililer Günü”nün kutlamaya değer bir gün olmadığını vurgularlar. İkizler burçlarından gelebilecek farklı tepkilere hazır olmalısınız bu yıl.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir