Sevgililer Gününde Burçlara Uygun Mekan Önerileri

Tik tak tik tak yılın aşk dolu günü tüm hızıyla yaklaşıyor. Bu özel günde sevgilin ile romantik bir yemek yiyeceksin. Bu herkes için bir ritüel. Farklı olan şey ise onu  götüreceğin mekan olmalı.

Sevgilin nelerden hoşlanır, müzik, yemek, dans, evde ona özel hazırlanmış bir akşam yemeği ya da bir gece otelde konaklama mı? Eğer yıllanmış bir ilişkin varsa bu sorunun cevabını zaten biliyorsundur fakat yeni bir ilişkideysen sevgililer gününü nasıl bir mekanda kutlayacağını biliyor musun? Bilmeyenler için biz, burçların özelliklerine göre hoşlanacakları mekanları araştırdık. Unutma her burcun özellikleri farklıdır. Önemli olansa o farklılıkları öğrenerek yapacağın plan ile onu mutlu etmektir. İşte bunun için de biz buradayız.

14 Şubat Sevgililer günü programını yapmadan önce senin için hazırladığımız önerileri mutlaka incele. Fakat şimdiden uyaralım bu yazıda sana mekan önermiyor, sevgilini götürmen gereken mekanı öneriyoruz. Yani senin burcun Aslan olabilir ama sevgilin Yay burcu ise ona uygun olan mekanı incelemelisin. Son ipucunu da verdiğimize göre sevgililer günü için burçlara uygun mekan önerilerine hazırsan başlıyoruz…

Koç Burcu İçin Yemek ve Müziğin Muhteşem Birleşimi Sunset Grill & Bar!

Ruh hali hep canlı olan bir burçtur Koç burcu. Onu yemeğe çıkarmak istiyorsan sonunda mutlaka güzel bir müzik ile taçlandırmalısın. Coşkulu yapısı nedeniyle partilerin aranan ismi olmasına rağmen Koç burcu da arada bir sakin bir yemek ile başlayan fakat sonrasında DJ performansı ile biten yemeklere bayılır. Sunset Grill & Bar muhteşem atmosferi ve eşsiz ambiyansı ile romantik başlayan geceyi DJ performans ile taçlandırıyor. Kısacası tam aradığın program diyebiliriz. Sevgililer gününe özel a la carte servis ve 22.30 civarında DJ Yakar Allevici ile DJ performansı Sunset Grill & Bar’da. Eşsiz boğaz manzarası ve eğlence dolu bir gece için hemen rezervasyon yaptırmalısın.

Kaliteyi Seven Boğa Burcuna Aşk Dolu Bir Yemek İçin Frankie İstanbul

Zevkli Boğa burcunu mutlu etmek istiyorsan önce onun midesini mutlu etmen gerektiğini bilmelisin. Gastronomi konusunda onun eline kimse su dökemez. O nedenle Boğa burcunu götüreceğin mekan onu her şekilde doyurmalı. Yemek, manzara, müzik eşsiz olmalı ki keyfine düşkün olan Boğa burcunun bu günü beklediğine değsin. O halde hazırsan 14 Şubat’ta sevgilini götüreceğin yeri açıklıyoruz. İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Sofa Oteli’nin en üst katında bulunan Frankie İstanbul, solist Nedime Girişken’in o geceye özel repertuvarı ile mükemmel bir müzik eşliğinde sevgilin ile seni romantizme davet ediyor. Kaliteyi seven Boğa burcu için daha iyi bir yer olamazdı.

Değişime Açık İkizler Burcunu Bilindik Geceler ile Mutlu Edemezsin

Öğrenmeye açık olan İkizler burcunu romantik bir yemek ile mutlu edeceğini sanıyorsan yanlış kulvardasın demektir. Çünkü İkizler burcu sanılanın aksine her şeyden çabuk sıkılmaz, bilindik şeyler ya da rutinlerden hoşlanmaz. Onun çabuk sıkılma özelliği sürekli tekrar eden ritüellerden kaynaklanır. Eğer sen ona sıra dışı bir sevgililer günü yaşatırsan o zaman onu mutlu edebilirsin. İşte bu yüzden İkizler burcuna özel bir yemek değil onun için yapılmış ve hatta birlikte yaptığınız bir yemek ile bu günü kutlamalısın. Nasıl mı, hemen cevap verelim: Sevgilinle beraber katılabileceğin ve birlikte pişirip birlikte tadım yapabileceğin bir workshop harika bir seçim olur. Üstelik elinden her iş gelen İkizler burcunun neler yapabileceğine sen bile şaşıracaksın. Bu romantik aktivite için USLA’nın 14 Şubat’a özel workshopunda hem yemek yiyebilir hem de yediğin yemeklerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsin. Ve elbette tatlısız bir sevgililer günü olmaz. Tatlınızı da birlikte yaparak hem eğlenecek hem de romantik bir gece geçireceksiniz.

Yengeç Burcunu Mutlu Etmenin Yolu Onu Yemeğe Götürmekten Geçmiyor

Yengeç burcunu mutlu etmek istiyor ve unutulmaz bir sevgililer günü yaşatmak istiyorsan yapacağın tek şey ona yemek hazırlamak. İster kendi evinde istersen de onun evinde olsun eğer ona özel kendi ellerinle yapacağın bir menü hazırlarsan en iyi manzaralı restorana bile götürsen o geceyi daha anlamlı kılamazsın. Çünkü Yengeç burcu haneyi çok sever. Kendini en çok evinde rahat hisseder. Tabii hayal gücü de yüksektir. Öyle bir çorba ve makarna ile de kurtaramayacağını bilmelisin. Peki, ne yapacağım diye düşünüyorsan yapacağın şey basit. Küçük porsiyonlarda başlangıç, yemek ve tatlı yapmalısın. Ara sıcakları kaldırıp onun yerine şık bir hediye kondurabilirsin masaya. Bir de dekorasyona önem vermen gerektiğini özellikle belirtmek isteriz. Mumlar ve kırmızı renkli bir masa geceye ideal bir zemin hazırlayacaktır.

Lüksü Sabaha Kadar Yaşamak İsteyen Aslan Burcuna Otelde Konaklama

Aslan burcu romantik yemek ile mutlu olur ama onun görkemli ruhunu da mutlu etmek için biraz daha fazlasına ihtiyacın var. O daha fazlasını ise ona boğazın ortasında bir yemek ve sabaha kadar eşlik eden bir manzara ile başarabilirsin. İstanbul’un en güzel manzarasına sahip otellerin başında gelen Four Season Bosphorus’ta krallara layık bir akşam yemeği ile gece konaklama ile sürpriz yaparsan Aslan burcunun gülümsediğini göreceksin. Sen de çok iyi bilirsin ki ihtişamlı ve gösterişli Aslan burcu keyfine düşkündür. Haydi, daha fazla düşünme bile biz Four Season Bosphorus’u öneriyoruz ama senin daha şık bir fikrin varsa bu konseptten şaşmadan hemen uygula. Şık ve dikkat çekici olduğu sürece Aslan burcu muhteşem bir sevgililer gününe hazırdır.

Dikkatli Başak Burcuna Detaylarda Kaybolmayacağı Bir Akşam Üzeri Hediye Et!

Sade ve gösterişiz Başak burcu kadını sevgililer günü için bir istisna yapar. Çünkü o da mutlu olmayı sever. Tabii tek bir farkla, Başak burcunu mutlu etmek için bilindik veya lüks mekanlar yerine tarihten yararlanmalısın. Sade olmalı demiyoruz ama eşsiz olmalı. Mükemmeliyetçi Başak burcu ile boğazın girişinde bulunan Üsküdar’ın simgesi haline gelen tarihi Kız Kulesi’nde sevgililer günü kutlamaya ne dersin? İnan bize Başak burcu buna bayılacak. Denizin üstünde olmanın verdiği huzur ile mor, turuncu, pembe ve mavinin birleştiği gün batımında yemeğinizi yerken sevgilin ile birlikte aşka doyacaksınız.

Sanat Sever Terazi Burcu İçin Klişeleri Bir Kenara Bırak

Terazi burcuna unutulmaz bir sevgililer günü yaşatmak istiyorsan onun için klişe ve romantizm dolu bir yemek yerine, ona sanatı aşkla birleştiren bir program yapmalısın. İddia ediyoruz bu sevgililer gününü asla unutamayacak. Nasıl mı, hemen cevaplayalım: Onu tiyatroya götür! Zarif ve şık olduğu kadar sanata aşık ruhuna bu sevgililer gününde unutamayacağı bir performans göstermek istersen oyun Atölyesi’nde yer alan William Shakespeare’in eşsiz eserlerinden biri olan  Kral Lear’a bilet alabilirsin. Haluk Bilginer’in canlı performansını hala izlemediyse bu asla unutamayacağı bir sevgililer günü olacak. Hatta sevgilin ile 14 Şubat yemeğini yine Oyun Atölyesi içinde bulunan küçük restoranda yiyebilirsiniz. Farklı ve Terazi burcunu mutlu edecek en güzel sevgililer günü sanatla birleştirilmiş olandır.

Akrep Burcunu Etkilemek İçin Boğazın Gücünden Yararlan  

Ketumluğu ile bilinen Akrep burcunu mutlu etmek için ona boğazı sunarsan istemsizce mutluluğu yüzüne yansıyacaktır. Boğazın eşsiz manzarasında ve renklerinde kaybolacak ve kontrollü yapısını bırakacaktır. İstanbul’da boğazı göreceğin birçok restoran var fakat Lacivert hazırladığı özel menüsü ile sevgililer gününü unutulmaz kılması ile meşhur. Akşamüzeri başlayan bir program yapmanı özellikle tavsiye ediyoruz ki muhteşem gün batımını yakalayın. Sonrası İstanbul Boğazı’nın muhteşem ışıklarında saklı.

Yay Burcu İçin Sevgililer Günü Yemeği Yerine Mükemmel Bir Destinasyon Seçmelisin

Enerjisi ile yerinde duramayan, kaşifliği ile ön plana çıkan Yay burcunu sevgililer günü yemeğine götürürsen elbette mutlu olacaktır. Özellikle henüz görmediği bir yeri birlikte keşfetmek kulağa harika geliyor. Fakat unutulmaz bir sevgililer günü için Yay burcuna yapacağın en iyi sürpriz onu romantikliği ile meşhur bir destinasyona götürmektir. Meşhur dediğimize aldanma burayı bilenlerin sayısı eğer Alman değillerse oldukça az. Sevgilin ile romantik yürüyüşler yapacağın yolları adeta bir ressamın elinden çıkmışçasına muhteşem manzaraları ile Rügen Adası 14 Şubat Sevgililer Günü için harika ve unutulmaz bir destinasyon. Kışın fazlasıyla soğuk ve karlı olacağı için yanınıza kar botlarınızı almayı unutmayın…

Gelenekselliğe Düşkün Oğlak Burcunu İstanbul’un Tarihinin Yapı Taşları Topkapı Sarayı, Galata Kulesi ve Ayasofya Müzesi ile Büyüle

Olgun ve geleneksel Oğlak burcu romantikliğe pek düşkün değildir. Onu etkilemek için tarihten yararlanmalısın. İstanbul’un tüm tarihini aynı anda gözlerinin önüne koy ve tadına doyamayacağın bir yemek ile birleştir. Ondan sonra bak bakalım duygusuz diye tabir edilen Oğlak burcu nasıl duygusallaşıyor. Sevgililer günü için sana Peninsula Restorant’ı öneriyoruz. Peninsula Restorant’ın terasından Haliç tarihi yarımadasını, Topkapı Sarayı’nı, Ayasofya Müzesi’ni ve Galata Kulesi’ni aynı anda önüne sererek Türk ve Dünya mutfağından seçkin tatlar ile unutulmaz bir gece yaşatabilirsin.

Sıra Dışı Kova Burcuna Romantik Bir Gece Yerine Baş Başa Unutulmaz Bir Sohbet Hediye Et!

Kova burcunu mutlu etmek için ona romantik yemek yerine alternatif bir çözüm sunmalısın. Çünkü o alternatif çözümleri sever ve egosuz olması ile meşhurdur. Gideceği pahalı restoranlar yerine seninle baş başa geçireceği hoş bir sohbet ve İstanbul’da Ege kokusu alırsa bu gece onun için daha anlamlı olacaktır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi gecenize Haydarpaşa’dan Boğaziçi’ne, Kız Kulesi’nden Selimiye’ye kadar harika bir deniz manzarası da eşlik ederse bu gece kesinlikle sıra dışı bir sevgililer günü yemeği olur. Sevgiline hem İstanbul’un merkezinde hem de sanki Ege’deymiş gibi hissettireceğine emin olabilirsin.

Romantik Balık Burcuna İstanbul’da Viyana Havası Yaşat

Hayal gücünün fazla olması ve romantikliği ile bilinen Balık burcuna hayal gücünü kullandıracağın bir sevgililer günü hediye etmeye ne dersin. Fakat bunu bir akşam yemeği ile değil, karşı konulmaz bir pastane ile yapmalısın. El yapımı çikolataları, özgün Fransız pastaları ve birbirinden özel Türk lezzetleriyle Balık burcuna romantikliği şiir gibi yaşatacak Patissere de Pera. Balık burcu için en doğru seçim olan Pera Palas’ın sofistike pastanesi Patissere de Pera sevgilin ile sana İstanbul’da Viyana’daymış gibi hissettirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir