Sevgili Olmaya İkna Etmek İçin Ona Nasıl Davranmalısın?

Burçları sevgili olmaya ikna etmenin yolları nelerdir? Burcuna göre sevdiğin kişiyi kendine âşık etmenin yollarını açıklıyoruz!

Koç Burcu: Sırılsıklam Âşık Etmelisin!

Her şeyi iddialı olan Koç burcunun aşk hayatı da iddialı olmalı elbette. Onun yaşantısında sakin sakin gelişen, olduğu anda yerine oturan gelişmeler pek yaşanmaz. Aksine, çekişmeli ve agresif bir şekilde, hırçın duygularla gelişir her şey. Bu nedenle Koç burcuna sadece uzaktan göz süzerek hiçbir şey elde edemezsin. Onun için savaşmalısın, onu kendine âşık etmek için geldiğini göstere göstere hareket etmelisin, onun başını döndürmelisin. Ancak o zaman Koç burcu ile bir şansın olabilir.

Boğa Burcu: Kendine İnandırmalısın!

Keyfine düşkün Boğa burcu için kendi düzenini bırakıp bir başkasının düzenine girmek çok zordur. Ailesinden bile bu nedenle erken ayrılıp kendi düzenini kurmanın peşindedir. Bir kere kendisine bir yol belirledi mi onun için hayatın ne yöne akacağı da belli olur. Bir Boğa burcuna yaklaşman, hayatına dâhil olmak istemen, onu kendi yolundan ve kendi düzeninden edecekmişsin gibi bir izlenim verebilir. Bundan kaçınmak içinse güvenini kazanmalı ve onu asla yarı yolda bırakmayacağına inandırmalısın.

İkizler Burcu: Zekânı Konuşturmalısın!

Zodyak’ın en zeki burçlarından biri olan İkizler burcunu kendine âşık etmen için yapman gereken en önemli şey, kesinlikle aklını kullanman. İkizler burcu zekâya ve entelektüelliğe çok önem verir. Onun yanındayken sosyalliğini ve zekânı konuşturman gerek. Sohbetinin tatlılığına, bilgilerinin çeşitliliğine ve pratik zekâna hayran kalmalı ki ilgisini çekebilesin. Boş muhabbete girersen, esprisiz, özelliksiz dümdüz biri gibi davranırsan, o iş başlamadan biter.

Yengeç Burcu: Onun Limanı Olduğunu Kanıtlamalısın!

Sevgi dolu Yengeç burcu insanı, seni en başta insan olduğun için sever, var olduğun için takdir eder. Her şeye sevgi ve merhamet duyan Yengeç burcunu kendine âşık etmen için onun güven duygusuna ve istikrar arayışına dokunman gerek. Yengeç burcu senin, onu koruyacağını, ona yuva olacağını, sevgi dolu ve güvenilir davranacağını bilmeli. Sana güvenmeli ve kendisini sana teslim edebilmeli.

Aslan Burcu: İlgisini Canlı Tutmalısın!

Eğlenceli Aslan burcunun etrafı insan ve aksiyon doludur. Boş dakikası geçmez. Etrafında sürekli bir canlılık vardır. Bu nedenle onu kendine âşık etmek için, ilk olarak ilgisini çekmen gerekir. Bunu, onu bir aktiviteye davet ederek, ilginç bir kursa kaydolmaya ikna ederek de yapabilirsin, onun etrafındaki insanları kendi etrafına çekerek de. Bunu başardıktan sonra da sürekli olarak ilgisini canlı tutabilirsen, bu iş tamamdır.

Başak Burcu: Cevapsız Sorusunun Kalmamasını Sağlamalısın!

Başak burcu insanı zordur ama kalbine girmeyi başarırsan da bir o kadar kolaydır. Sen içeri girdikten sonra seni gül bahçeleri ile karşılar. O gül bahçesine girebilmen önemli ama! Kalbine giden yol oldukça huzursuzdur. O kalbe girebilmeyi sağlamak için de Başak burcunun senin huyunu suyunu iyice öğrenmesine, seni tepeden tırnağa tanımasına, seni detaylıca incelemesine izin vermen gerek.

Terazi Burcu: Yokmuş Gibi Davranmalısın!

Egoist Terazi burcu, insanların kendisi hakkında düşündüğü şeyleri çok önemser. Özgüveni bu nedenle biraz düşüktür. Diğerlerinin onu görmesini, kendisi hakkında iyi konuşulmasını, hatta kendisine hayranlık duymasını ister. Terazi burcunda en işe yarayan şey ters psikolojidir. Bu nedenle ilgisini çektikten sonra Terazi burcunun seni tanımasına izin vermemen, mesajlarını görmezden gelmen hatta onu yok sayman, onun sana âşık olmaya başlamasına yetecektir.

Akrep Burcu: Kendini Kanıtlamalısın!

Akrep burcu adeta ileri düzey bir yalan makinesi gibidir. Kendisine yalan söylendiğini, manipüle edilmeye çalışıldığını, gerçeklerin çarpıtıldığını anında anlar. Anladığı an, karşısındaki kişiyi kendisi için tarihin tozlu sayfalarına gömmekten asla çekinmez. Bu nedenle bir Akrep burcunu sana âşık olmaya ikna etmek için onu dürüst bir insan olduğuna inandırman ve sonra ona güven ve huzur vereceğini kanıtlaman gerekir.

Yay Burcu: Özerk Kalacağını Göstermelisin!

Özgür ruhlu Yay burcunun ilişkide çok fazla gözü yoktur. Bildiğimiz aşk insanı kalıbına uymaz. Gezmek, görmek, tanımak, öğrenmek, bilmek ister. Birini fethettikten sonra diğerine geçmek ister. Yay burcu, umursamazdır, yoluna bakmak ister. Bu nedenle onun yanına yaklaşırken oldukça dikkatli olmalısın. Onu kendi alanına sahip olabileceği konusuna inandırmalısın. Bu konuda sen de ciddi olmalısın. Ona kendi özerk alanını vermeyeceksen Yay burcunun yamacına yaklaşmamalısın.

Oğlak Burcu: Göründüğünden Daha Fazlası Olduğunu Anlatmalısın!

Geleneksel Oğlak burcu için de aşk ikinci plandadır. Onun ilk planında işleri, sorumlulukları, kendisine biçtiği görevleri vardır. Âşık olmak, aile kurmak ve onların sorumluluğunu almak ikinci planda gelir. Buna rağmen, dümdüz bir insana âşık olmak istemez. Onu etkileyebilecek birine âşık olmak ister. Bunun için Oğlak burcuna, ondan alabileceğinden daha fazlasını ona verebileceğini göstermen gerekir.

Kova Burcu: Özgürlüğüne Saygı Duymalısın!

Özgür ruhlu bir diğer burç da Kova burcudur. Kova burcu, Yay burcu kadar sıkıntılı olmasa da yine de sınırlarına oldukça düşkündür. Ona göre belli sınırların aşılmaması ve mesafenin korunması gereklidir. Eğer bu düşünceyi haklı bulmuyorsan, Kova burcuna yaklaşmanı önermeyiz. Çünkü özgürlük onun en kesin ve kırmızı çizgilerinden biridir. Senin onun özgürlüğünü asla kısıtlamayacağını göstermen hatta kendi özgür alanını ona gösterip kanıtlaman gerekir.

Balık Burcu: Kurtarılmaya İhtiyacı Varmış Gibi Davranmalısın!

Romantik Balık burcu için, her şey bir masal gibi olmalıdır. Balık burcunun aklını başından almak için ona bir masal kurgulamalı ve o masalı canlandırmalıdır. Mesela Balık burcunun kurtarılması gereken bir prenses ya da yaralı bir prens olduğunu düşündürüp buna onu inandırırsan, aşkınızın önünde hiçbir engel kalmaz. Bu tam Balık burcunun aradığı bir şeydir.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir