Sevgili Olmakla, Dadılık Yapmayı Birbirine Karıştıran Burçlar!

Ortalamayı baz alalım, bir insanın 18 yaşına kadar ailesiyle birlikte yaşadığını varsayalım. Kimileri vardır özgür olmak için kendilerini büyük şehirlere atar, kimileri anne babasına yakın olmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıktan mıdır bilinmez ancak sürekli kendilerini çekip çevirecek birilerini ararlar. Yedikleri yemeği her akşam önünde ister, çamaşırından ütüsüne otel konforunda bir hizmet beklerler. Beraber olduğu insana hayatını adayan, şefkatli kollarını sonuna kadar açan Yengeçler ve hizmette sınır tanımayan, alçakgönüllü Başaklar da böyle arkadaşların ağına düşerler.

Düşünsenize, olgun olduğunu düşündüğünüz biriyle birliktesiniz. Hayat müşterektir sözünü mottonuz olarak belirlemişsiniz. Gel gelelim aşk bu, ota da konuyor, henüz sorumluluk bilinci olmayan çocuk ruhlu bir insana da. Tabii elinizden geldiğince her konuda yardımcı olabilirsiniz. Fakat verdiğiniz bütün desteklerin karşı tarafın gelişimini, sorumluluk bilincini pek de iyi etkilemediğini bilmelisiniz. Örnek verecek olursak, bana balık verme, olta kullanmayı öğret! İkisinin arasındaki ince çizgi aslında sizin de ilişkideki pozisyonunuzu belirliyor. Hayır hayır, konumuz seks değil.

Sevgilim yemeğin hazır, ütülerin yatağın üstünde, arabanın anahtarı ceketinin iç gözünde, doktor randevun yarın saat sekizde, akşam annenlere davetliyiz, hafta sonu bilmem nerenin açılışına gideceğiz… Ve daha binlercesi. Sıkılmadınız mı dadılık yapmaktan? Hizmetçi rolünü oynamaktan? Birlikte olduğunuz insanın sekreterliğini yapmaktan? Düşünün tüm bunları, sonra verin kararınızı. Alın karşınıza eşinizi, sevgilinizi, öğretin birlikte olmanın inceliklerini. Tabii elinizi ayağınızı da birden çekmeyin, bunca zamandır alıştırmışsınız, prensiniz bir anda sorumlulukları altında ezilmesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir