Sevdiğini Gözünden Sakınan Burçlar!

Kıskançlık içgüdüsel bir davranış olduğu için insan ister istemez bu zaafına engel olamaz. Bu hissiyat bazı insanların kişiliğinin bir parçasıyken bazılarının aklından bile geçmez. Kimisi de var ki istisnai durumlarda kıskançlaşabilir. Sevdiklerini kıskananlar onları başkalarıyla paylaşmayı kabullenemezken içleri içlerini yer. Karşı taraftaki kişi de genelde bunu sevginin göstergesi olarak düşünüp durumdan gizli bir haz duyar ancak kıskanmak bazı burçlar için yıpratıcıdır. Gelin Zodyak’ta cancağızını en çok kıskanan burçları bir gözden geçirelim.

Akrep

Aşkı ve cinselliği doruklarda yaşayan bu burç, kıskançlığı da en yüksek seviyede yaşar. Ortada bir sıkıntı olmasa bile sevgilisinin/eşinin eşyalarını, telefonunu arada kontrol etme huyu vardır. Şüphe duyduğunda kıvrak zekasıyla akla gelmeyecek detayları inceler. Şeytanın ayrıntıda gizli olduğunun farkındadır. Mesela aşkının sosyal medya hesaplarını sık sık kontrol eder. Kimlerin hesabını takip ediyor, hangi postları beğenmiş, kim en çok onun paylaşımlarıyla ilgileniyor diye timeline’da epey gezinerek, verileri ustalıkla inceler. Karşı taraf sadakat sınavını geçse bile aynı kontrolleri düzenli olarak yapar.

Boğa

Sevdiğinde genelde ömürlük seven Boğalar için kıskançlık da sevdaya dahildir.  Terk edildiğinde aşk acısını ağır yaşar ve kıskançlık dozajı artar. Onsuz yeni hayatı kabullenemediği gibi onun yeni bir aşka yelken açmasını da hazmedemez. Düzenli olarak onun yaşamını kurcalar. Nerede zaman geçiriyor, nerede çalışıyor, acaba yeni aşkıyla iş yerinde mi tanıştı gibi sorular kafasını kurcalar. Ortak arkadaş varsa ona çaktırmadan hal hatır sorduktan sonra bilgi toplamaya çalışır. Belki karşılaşırız umuduyla eski aşkıyla gittikleri mekanlara sık sık uğrar. İlerleyen süreçte ayrılığı kabullenip yeni bir ilişkiye başlasa da eski aşkının yüreğindeki yerine arada uğramayı ihmal etmez.

Yengeç

Ailesine, dostlarına ve aşkına çok düşkün olan Yengeçler onlara tüm kalbiyle bağlıdır. İlişkilerinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz, maddi manevi partneri için fedakarlıklar yapar. Her şey yolunda giderken aşkını sıkmak ya da gereksiz kıskançlıklar yapmak gibi bir özelliği yoktur. Partnerinin hareketlerinde bir anormallik veya ilgisizlik varsa veya karşı cinsten birine fazla yakın davranıyorsa o zaman içine kurt düşebilir. Hisleri de kuvvetli olduğu için delil aramaya gerek kalmaksızın sadakatsizliği sezer ve kıskançlık krizine girebilir. Kriz aşıldığında onun hisleri de normale döner.

Aslan

Kendine olan güveni ve hayranlığı sebebiyle zaafları arasında kıskançlık pek yoktur. O zaten özeldir ve onu sollayacak biri henüz doğmamıştır. İlişkisinde veya evliliğinde aşkını öyle sıkboğaz etmez, kendisi gezip tozup eğlenirken onun da sosyal hayatına saygı gösterir. Birliktelikte onun sözü geçtiği ve ilgi gördüğü sürece arıza çıkarmaz. Gel gör ki birinden ihanet duyumu almış ya da bir kanıt görmüşse tırnaklarını çıkarır. Kıskançlığın ve kibrin öfkesiyle ihanetin hesabını yumruğunu sertçe vurarak sorar. Yüce gönüllü olmasına karşın aldatılmayı gururuna yediremez. Affetmek mi? İmkânsız diye bir şey yok ama onu tekrar kazanmak kolay olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.