Senin Burcunun Taşı Hangisi?

Kadim kültürlerin kutsal taşları, doğumunuzda size eşlik eden yıldızların mistik kırıntıları, insanlığı asırlardır süsleyen renkli parçalar bileklerimizde, boyunlarımızda, parmaklarımızda… İnsan ruh cevheri üflenmiş koca bir madde, ona dokunan her şey tenine, zihnine, duygusuna da dolayısıyla dokunur. Peki hangi burç hangi taşın enerjisini kullanmalı?

Koç Burcu: Akik Taşı

Bilinmeze olan cesur ve tedbirsiz adımlarıyla yaşamını her an yeniden tanımlayan bir kâşif olan Koç burcu, akik taşı ile gözü kapalı girdiği engellerden başarıyla çıkar. Bu sayede hareket ettiricisi cesaret olan Koç, perçinlediği özgüveniyle hedeflerine kolaylıkla ulaşır.

Boğa Burcu: Zümrüt Taşı

Dokunarak kendini ifade etmek konusunda oldukça hassas ve tensel olan Boğa’lar, Kleopatra’nın gözde taşı zümrüt ile, yeniden doğarlar. Maddi konularda oldukça sağlamcı ve tutumlu olan Boğa’lar, zümrüt ile servetlerini daha da doğru yönlendirebilirler. Enerjileri boyun bölgelerinde toplanan Boğalar, samimiyet ve sadakatin simgesi zümrüdü harika bir kolyeyle taşırken, göz alıcı bir ışıltıyla yaşamlarına bereket dolar.

İkizler Burcu: Krizopras Taşı

Duruluğun, saflığın ve huzurun sembolü krizopras, İkizler’in zarif parmaklarında, duygusal dönüşümü başlatır. En önemli duygusu merak olan, bu sayede kendini sürekli yenileyen ve geliştiren İkizler, vücudunda taşıdığı krizopras ile iç huzuruna bir adım daha yaklaşır.

Yengeç Burcu: Yakut Taşı

Geçmişe olan bağlılığıyla bilinen ve ailesi için yapılandırdığı gelecek korunağını duygularıyla saran Yengeç, Antik Hindularca kişiyi her türlü kötülükten koruyacağına inanılan yakutu, torunlarına yadigâr bırakmayı arzuladığı bir broşla, göğsünün tam üzerinde taşımalıdır. Kırmızı rengiyle tutkuları besler, şans kapınızı daima açık tutar. Yoluna çıkan zorluklar karşısında Yengeç’in koruyucu meleği kabuğu değil, Yakut taşı olur.

Aslan Burcu: Elmas Taşı

Ormanların ışıldayan başrolü, sahnelerin değişmez assolisti Aslan, kalbinin yakınlarına sarkıtacağı uzun bir zincirin ucunda taşıdığı elmas ile, sonsuz bir sevgi duyumsamaya başlar. Ormanlara hükmettirecek kadar dolu olan cesaret rezervlerini korumaya alarak, daha da ön plana çıkar.

Başak Burcu: Kuvars Taşı

Yaşamı mükemmel kılmak için yardım edemeyeceği kimse, sunamayacağı hizmet olmayan Başak; kemerinde kullanacağı kuvars parçalarıyla, gündeliğiyle uyumlanır, mükemmeliyetçiliğinin rahatsız edici kimi yanlarını törpüler. Düzeltmesi gereken binlerce hata, onarması gereken yüzlerce kırık dökük içinde titizlikle çalışmaktan usanmayan Başak, kuvarsın tılsımıyla aşka göz kırpabilir.

Terazi Burcu: Mercan Taşı

Saçlarına iliştirdikleri tokalarını süsleyebilecekleri mercan taşıyla Teraziler, yaşam enerjilerini tazeler. Aşırılıkları kontrol etmelerine yardımcı olacağından ruh dengelerini sağlar. Uyumun ve iş birliğinin vazgeçilmez burcu Terazi’de kimi zaman kaybedilen konsantrasyon, mercanın gücüyle geri kazanılır.

Akrep Burcu: Topaz Taşı

Yer altından asırlar önce getirdiği ruhani dünyasını özenle muhafaza eden Akrep, kadim kültürlerde cennet kapılarındaki melekleri korumak için kullanılan topaz taşıyla, kendi içsel yolunda rahatça ilerler. Akrep’in kulaklarını süsleyen topaz parçaları, onları daha da dayanıklı kılar.

Yay Burcu: Kaplan Gözü Taşı

Dünyanın her yerinde evi gibi huzurlu, uçuş uçuş özgür ruh yay, bacağında taşıyacağı kaplangözü taşı ile, duygusal bağımsızlığını kontrollü bir biçimde artırır. Kimi zaman kendi kabına sığmaz enerjisini kontrol etmekten yorulan Yay, kaplangözü ile enerjisini nötrler ve keşif yolculuğuna devam eder.

Oğlak Burcu: Kehribar Taşı

Enerjisini gözünü diktiği en tepeden, başarı hırsından alan Oğlak, kimi zaman kehribar taşıyla bezenmiş eklem bileziğiyle enerjisini günceller, özgüvenini artırır. Kuzey altını olarak bilinen kehribar, iyileştirici gücüyle Oğlak için bulunmaz bir şifa kaynağıdır.

Kova Burcu: Ay Taşı

Bilinmeyenin, görülmeyenin, henüz duyulmamışın peşinde bir ömür geçiren Kova, bileğinde keyifle taşıyacağı ay taşıyla yolunu aşkla kesiştirebilir. Kimi zaman apansız verdiği yüksek tepkileri dengelemek için sakinleştirici bir etkisi olan ay taşı, boş hayallere kapılamayan Kova burcuna bir tutam rüya yeteneği kazandırabilir.

Balık Burcu: Turkuaz Taşı

Çevresinde olup bitenden duygusal olarak etkilenme eğilimi gösteren Balık’ların, ayak bileklerini süsleyecek turkuaz taşları dizilmiş bir halhal, Zodyak’ın hassas miniği Balık’ı kötülüklerden korur. Şans kapılarını aralayan turkuaz taşı, Balık’ın hayallerini gerçekleştirmesinde faydalı olabilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.