Terk Edince Mutlu Oldu Sanma! İşaretleri Takip Et, Kahrolduğunu Anla!

Belki problemli bir ilişkiniz vardı, belki üzerinden gelemediğiniz sorunlar. Siz ne kadar deneseniz, direnseniz de karşı taraf sizin kadar güçlü çıkamadı mı? Belki pireyi deve yaptı, belki cevabını kendisinin bile bilmediği sorular sordu, ilişkinizi bir şekilde yıpratmayı başardı. Ve işte beklenen o an geldi çattı. Ayrılık konuşmasını yapmak karşı tarafın göreviydi. Bir bakıma sizi terk ediyor, ceketini alıp arkasına bakmadan çıkıp gidiyordu. Peki aşk defteri bu kadar kolay kapanıyor muydu?

Bütün bağlarını koparmak istedi, fakat sosyal medyadan takip etmeyi sürdürdü. Her bayramda, seyranda ailenizle kız kardeşinizle görüştü. Bazen bira fıçılarına düştü, alkolün arkasına sığındı. Arkadaşlarından aldığı gazla imalı imalı mesajlar yolladı. Eski defterleri açtı, şarkılar sözlerle yaşadıklarınızı hatırladı. Ne kendisini başkasının kollarına atabildi ne de sizi biriyle görmeye dayanabilirdi. Beklemediğiniz anlarda karşınıza çıktı, kendince sürprizler yapıp şaşırttı. Yeri geldi hatasını kabul etti, yeri geldi sizi suçlamaya devam etti. Aslında hiçbir şey değişmedi.

Peki aslında ne oldu? Hemen söyleyelim. Eski sevginiz pişmanlığından derbeder oldu, kendisini tekrar sizin kapınızda buldu. Belki geçmişe takılan Yengeçler gibi yaşadıklarını unutamadı, sizi aklından çıkarıp atamadı. Belki de ağzından çıkanı kulağı duymayan Koçlar gibi düşüncesiz davrandığını anladı, soluğu tekrar yanınızda aldı. Ya da yalnız kalamayan Teraziler gibi bir şans daha vermeniz için yalvardı. Fakat unutmayın, karşı tarafın yollarınıza güller dökmesi, yanlışlarını görüp sizden af dilemesi aslında hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Karar yine de sizin! En iyisi mi kalbinizi dinleyin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.