“Seni Ben Yarattım” Triplerini Hangi Burç Yapar?

Birlikte olduğunuz son insana hayatınızdan neler kattınız? Nasıl bir birliktelik yaşadınız? Belki bilgi birikiminizi, belki bütün mal varlığınızı paylaştınız. “Hayat müşterektir” deyip gerçek bir ilişki yaşamak için çabaladınız. Zaman zaman çevrenizi de karşınıza aldınız, kötü eleştirilere maruz kaldınız. Fakat hiçbirini dinlemiyordunuz. Çünkü bir sebebiniz vardı, biraz aşık, biraz kaçıktınız. Peki ya sonra? Ne değişti?

İlişkiniz bitince içinizdeki kibirli insan kendini nasıl gösterdi? Hani cömerttiniz; yüce gönüllü biriydiniz. İşler istediğiniz gibi gitmeyince nasıl bir anda evrim geçirdiniz? Acaba gösterişli pelerininizi kaldırıp gerçek yüzünüzü mü deşifre ettiniz? Yoksa insanların üzerinde otorite kurmak için yaşayan, hayata geliş amacı egosunu tatmin etmek olan, kendini beğenmişlikte rakip tanımayan, eleştirilmekten kaçan, burnu kaf dağında olan narsist bir Aslan gibi diğer yüzünüzü mü gösterdiniz?

Biraz geriye saralım, birlikteyken her şey iyi, hoş, güzeldi. Konu ayrılığa gelince ise işler bir anda değişti. O eli açık, hiçbir şeyini sakınmayan insan nasıl da hemen devleşti! Sonra işler biraz Türk filmine döndü, sevgilinize söylediğiniz tek bir laf bütün yaşadıklarınızı silmeye yetti: Seni ben yarattım! Pardon bu neyin kafası? Kimin cakası ya da havası? Kim kimi yarattı? Kendini bilmez egoist Aslan sınırı fazlasıyla aştı. Hem burnundan kıl bile aldırmadı hem karşı tarafı yerle bir etmek için elindeki son kozu kullandı.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.