Sekse En Az Düşkün Burçlar!

Astroloji dünyasında her burç sevişir ancak performansları, libidoları ve cinselliğe olan düşkünlükleri farklıdır. Hazcı burçların sekse olan ilgileri yüksekken muhafazakar ve materyalist burçların ilgisi düşüktür. On iki burç içinde sekse en az düşkün burçlar, daha çok toprak grubunda yer alıyor. Tabii Boğayı istisna geçelim. Gerekçeleri birbirinden farklı olan bu burçların cinsel olarak uyarılmaları zordur.

Oğlak

Aşkı fazlasıyla ciddiye alan Oğlaklar tek gecelik veya kısa süreli ilişkilere yanaşmazlar. Tutuculukları yüzünden seksten mahrum kaldıkları yönünde eleştirilirler. Yatak odasında daha klişe ve kuralcı bir performansları vardır, farklı pozisyonlarda girmekten hoşlanmazlar. Tutkunun ve hazzın uçsuz bucaksız deryalarında kaybolmazlar asla. Kariyer ve hırs odaklı yaşadıkları için seksi düşünmeye pek fırsatları olmaz. Oğlaklara göre verimli ve başarılı bir kariyer, bir yatak partnerinden daha tatmin edicidir. Maddi veya işle ilgili sıkıntıları varsa libidoları harekete geçmez bir türlü. Evlilikleri süresince iş temposunun verdiği yorgunluk yüzünden sevişmeye enerjileri kalmaz pek. Normal şartlarda da sekse düşkün oldukları söylenemez. Sadık ve evine bağlı eşler olsalar da arzu eksikliği ve performans düşüklüğü hayat arkadaşını kızdırabilir. Uçuk fantezilere genel olarak kapalı insanlardır.

Başak

Hayattaki öncelikleri arasında seksi göremezsiniz Başakların. Cinselliğin sınırları görecelidir. Seks ve hijyen arasındaki ince çizgi Başaklarda takıntıya sebep olabilir. Birlikte olmadan önce ve sonra sabun kokulu olmaya özen gösterirler. Kendileri gibi partnerinin de hijyenine dikkat etmesini isterler. Aksi takdirde onu arzulayamaz sekse konsantre olamazlar. Sağlık konusundaki takıntısı da cinselliğe mesafeli yaklaşmasına sebep olmuştur. Bazı hastalıkların kolayca bulaştığı bu yöntem Başakları tedirgin eder. Sık sık tahliller yaptırıp sağlık durumlarını kontrol ederler. Zor beğenen karakterleri sebebiyle zaten hayatlarına kolay kolay birini sokamazlar. Ciddi bir ilişkiye başladıktan sonra bedensel olarak partnerine ısınması da zaman alır. Her anlamda onları rahatlatan bir eş/sevgili gevşemelerini ve daha rahat sevişmelerini sağlar.

Kova

Zodyak’ın başına buyruk burçlarından olan Kovalar da yukarıdakiler kadar olmasa da sekste düşük performans gösterir. Bunun altında yatan sebepler bağlanmaktan kaçması ve karşı taraftan kolay kolay etkilenememesidir. Tek eşli olmamalarının sebebi, yenilikleri deneyimlemek istemeleri ve tam olarak tatmin eden partnerleri bulamamalarıdır. Özgürlüklerine olan düşkünlükleri yatak performansını da etkiler. Kendilerini partnerine teslim etmeleri zordur. Onların kalbine giden yol, düz zeminler değil engebeli arazilerdir.  Kovaları cinsel olarak uyarmak için çaba sarf edilmesi gerekir. İkili ilişkilerinde akıllı, ne istediğini bilen ve ortak zevklere sahip olan adaylardan etkilenirler. Ruhen etkilenmedikleri biri ne kadar güzel/yakışıklı olsa da Kovaların kalbini fethedemez. Onun gönlüne girdikten sonra cinsel anlamda uyarılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Tüm bunlar aşık olmayacakları anlamına gelmiyor ama klişe yöntemlerle onları etkileyemezsiniz. Doğallıktan taviz vermemelisiniz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.