Seks Sonrası Hangi Burç Sırtını Döner Hangisi Sarılıp Uyumak İster?

Nereden geldik değil mi bu konuya? Daha yatağa giremedik, ön sevişmeyi geçemedik, konuşulacak şeyler mi bunlar? Bu yazıda bahsedeceğimiz konu ise after play. Belki daha önce duymadınız, belki “başımıza bir de bu mu çıktı” diye kafanızda şimşekler çaktırdınız. Peki nedir bu after play? İngilizce’de foreplay olarak geçen ön sevişme o gecenin hazırlığını yapma evresiyken after play’de bir sonraki ilişkinin temelleri atılıyor. Yani şimdi bu ne demek oluyor? Kimler ilişki sonrası sırtını dönüp yatıyor, kimler sarılıp uyumak istiyor? Tabii kimine ikinci turu atma isteği geliyor, kimininse çenesine vuruyor! Hatta oturup bilim-kurgu filmi izlemek isteyen bile çıkıyor!

Seks Sonrası Hangi Burçların Davranışları

Güzel bir gece, hatta belki ön sevişme. İşler tıkırında, her şey yolunda. Geldik mi gecenin sonuna? Peki şimdi ne olacak? Bir sonraki buluşmanın planları mı yapılacak, ceketini alıp evden mi çıkılacak? Aslında her şey hormonlarda bitiyor. Genele göre açıklama ise şöyle yapılıyor: İlişki sırasında kadınlardaki bağlılık hormonu sarılma, konuşma arzusunu tetikliyor. Erkeklerde ise testesteron artışı uyku halini getiriyor. Her şeyin sonunda ise söz konusu olan çiftler ya susup oturuyor ya da sırtını dönüp uyuyor. İşte after play tam da burada devreye giriyor ve ikinci bir gecenin kapılarını aralıyor. Fırsatları değerlendirebilenlere tabii!

Cinsel ilişki sonrası 5 dakikanızı biraz önce yaşadıklarınızdan ne kadar haz aldığınızı ve iyi hissettiğini konuşmak için ayırın. Aslında bunu bir feedback olarak düşünebiliriz. Neleri sevdiniz, nelerden nefret ettiniz? Utanmayı bir kenara bırakın, bu konuşmanın tüm sorunları çözebilme potansiyeli taşıdığının farkına varın. Hoşunuza gitmeyen bir şey olabilir, ilişki tarzınız birbirine uymayabilir. Aşılamayacak bir sorun mu? Hayır.

İki medeni insansınız, koklaşarak anlaşma faslını geçtiğinize göre sıra geldi konuşma sırasına. Kırılacak, gücenecek hiçbir şey yok. Partnerinizden uzaklaşmanızı gerektirecek bir neden de! Şimdi sıra burçların tepkilerinde! Düşüncesiz ve bencil Koçların sırtını dönüp yatması gayet beklediğimiz bir durum! Rahatına düşkün Boğaların ise üstüne pek gitmiyor, mayışmasının sonucunda uyuyakalmasını anlamaya çalışıyoruz. Cinsellik, meraklı ikizlerin çenesine vuruyor, duygusala bağlayan yengeçler sarılıp uyumak istiyor! Başakları çoktan duşlarına uğurluyor, ikinci turu atmak isteyen Akreplere başarılar diliyoruz. Yaylar çoktan sokakta, bağlanmaktan kaçmakta! Disiplin delisi oğlaklar ise çoktan çantasını yapmış, alarmını kurmuş uyku planı yapmakta. Minnoş balıkların halleriyse çok başka! Kendi hallerine bırakmanızı tavsiye ederiz. Kovalar çoktan televizyon başında, uzay belgeseli arayışında, Aslanlar zafer turunu atmakta, yalnız kalamayan teraziler tabii ki koynunuzda!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.